Win-7 32 bit üzerine win-7 64 bit kurmak

lekub

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarımda 64bit destekli cpu ve anakart mevcut. fakat win7 32 bit kurulu. ikinci işletim sistemi olarak farklı partitiona win-7 64 bit kurmak istiyorum.

açılışta ve çalışmada sorun olur mu?

JJaWaa

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Sanırım olur tam emin değilim ama 32 bit'i kaldırıp yüklemen gerekiyor c:// ye ...

ddddddddddd

Profesör
Reaksiyon puanı
19
tekrar win7 değilde xp kursan olur gibime geliyorduda 2 tane win7 olmaz diye düşünüyorum.Bu arada xp kullanırken 2 tane xp kurdum diye hatırlıyor gibiyim.

hüseyin123

Profesör
Reaksiyon puanı
13
c ye 32 bit d ye 64 bit kur her açılışta sana işletim sisemi seçmen için bi bios ekranı çıkar. ama çalışırmı bilemem.

ekopc

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bilgisayarımda 64bit destekli cpu ve anakart mevcut. fakat win7 32 bit kurulu. ikinci işletim sistemi olarak farklı partitiona win-7 64 bit kurmak istiyorum.

açılışta ve çalışmada sorun olur mu?
hayır hiç bir şey olmaz kura bilirsin yanlız ayrı partitiona kur

xmonte

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Sorun olmaz kardeş ben kurdum denedim bir sıkıntı olmadı. Bende ilk önce 32 bit yüklü idi. makinam 4GB olduğu için 64 bit kurmam gerekiyordu. Ama bunu yaparken 32 bite zarar vermek istemiyordum. İlk önce 32bitte iken kafamda belirlediğim kadar hdd ayırdım. ( bilgisayar sağ tıkla yönet aç bölümlemeyi oradan yapabilirsin) Sonra Win7 nasıl format atıyorsan aynısını yap taki kurulum için sana hdd sorana kadar o bölüme gelince ayırdığın bölümü seç gerisini format atarmış gibi devam et. Tüm işlemler bittiğinde pc yeniden başlayacak ve 2 tane win7 olduğunu göreceksin grub ekranında. Üsteki 64 bit alttaki 32 bit olması lazım.

lekub

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
98 üstüne xp kurdum.

2000 üzerine xp kurdum..

xp üstüne xp kurdum.

ama vista ve ötesine hiç geçmemiştim. ilk defa win7 kullanıyorum. ve alışmak zaman alıyor.

win7 kurulu, farklı partiona win7 kurcam. umarım çalışır. herkese teşekkürler.

lekub

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
denedim oldu.

ama başlangıçta iki adet win7 üstüste görünüyor. hangisi 64 hangisi 32 anlamak zor.

xp de değiştiriyorduk görünen isimleri ama win 7 de nasıl olur bilemedim...

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
64bit 32 bit çalıştırıyor niye özellikle ayrı ayrı kurmak istiyorsun :)

xmonte

Asistan
Reaksiyon puanı
3
denedim oldu.

ama başlangıçta iki adet win7 üstüste görünüyor. hangisi 64 hangisi 32 anlamak zor.

xp de değiştiriyorduk görünen isimleri ama win 7 de nasıl olur bilemedim...

Üsteki 64 bit alttaki 32 bit olmalı bende öyle idi.

Emin değilim ama şöyle olabilir mi bilmiyorum. bilgisayar sağ tık-özellikler-Gelişmiş-Başlangıç ve kurtarma-ayarlar varsayılan işletim sistemi olan kısımlarda isimler yazıyor biri 32 bit biri 64 bit üsteki 64 bittir muhtemelen oradan belki değiştirilebilir.

Ama EMİN DEĞİLİM DENEMEDİM. Ustadlar bu yazıyı görünce uygun cevabı verecektir zaten.

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Üsteki 64 bit alttaki 32 bit olmalı bende öyle idi.

Emin değilim ama şöyle olabilir mi bilmiyorum. bilgisayar sağ tık-özellikler-Gelişmiş-Başlangıç ve kurtarma-ayarlar varsayılan işletim sistemi olan kısımlarda isimler yazıyor biri 32 bit biri 64 bit üsteki 64 bittir muhtemelen oradan belki değiştirilebilir.

Ama EMİN DEĞİLİM DENEMEDİM. Ustadlar bu yazıyı görünce uygun cevabı verecektir zaten.

xmonte nin dediği yerden yapabilirsin.O sayfadaki tüm tikleri kaldır.Bilgisayara reset at işlem tamamdır.

Son mesajlar