Soru Wifi kartı değişimi ile ilgili bir sorunum var.

Beety

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese merhaba arkadaşlar. Umarım konunun yeri doğrudur doğru değilse lütfen ne yapmam gerekiyorsa beni bilgilendirin çünkü acemiyim. Sorunuma gelicek olursak. Yakın zaman önce evime TTNET'ten 500 mbps internet baglattim. Sahip olduğum notebook en fazla 300 mbps hız gorebiliyordu. Bende wifi kart almak istedim. Amazondan Intel AX 210 isimli wifi kartı sipariş ettim yolda şuanda. Fakat geçte olsa bir durum farkettim. Notebookdaki takılı Realtek RLT 8821 isimli wifi kartın tek anteni var sipariş ettiğim kartta ise iki giriş var. Bu noktada biraz araştırma yaptım ve wifi karta takılan antenlerin diğer ucunun ekran kapağının altında olduğunu gördüm. Ve kendimce şöyle bir çözüm ürettim. Notebook içinde çok boş yer var. Ben eski kartı söksem ve antenin ucunu bantlasam. Yeni kartın yanında yeni dual anten sipariş etsem. Yeni karta taktigim yeni antenleri ise ekran çerçevesi yerine notebook içinde boş yerlere sabitlesem olur mu? Olmaz mı? Beni aydinlatabilecek arkadalarin yardımına çok ihtiyacım var. Teşekkürler.