Bu konuyu okuyanlar

meraklıcahil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar, bu tarz konularda alışık olduğunuz gibi "çok ciddili" ve "aciliyetli" bir sorum/sorunum var. Bilen biri bilgisini cömertçe paylaşır ve sorunum çözülürse ömür boyu duacısı olurum.

Sorunun Genel Hattı: Whatsapp Sohbet Yedeğimin Silinmiş Olması ve Geri Getiremiyor Oluşum

Olaylar Nasıl Gelişti
:
2 gün evvel whatsapp uygulamasını son yedeklemesini yaparak telefondan silmiştim, bu arada normalde Google Drive'a yedekleniyor...
Ertesi gün uygulamayı tekrar yüklediğimde ilginç bir şekilde "yedeklemeler geri yüklensin mi" diye bir soru sormadan beni birden "whatsapp ismi oluşturma" adımına attı ve ardından kendimi bütün sohbetler silinmiş halde ana sayfamda buldum.

SONRA BİR HATA YAPTIM: Telaşla, yeniden yedekleme yapsa eski mesajlar gelirmiş gibi manuel olarak " yedekle" işlemi yaptım ve uygulamayı bu şekilde silip yeniden yükledim... Tahmin edersiniz ki yeniden yüklediğimde eski verilerim gelemedi, demin yaptığım yedekleme sebebiyle...

ANCAK: Öğrendim ki son 1 hafta telefonun yerel yedeğinde de bulunuyormuş... Dahili depolama alanından "DATABASES" klasörünü açtım. Burdaki son yedekleme dosyasının adını değiştirerek 2 gün önceki tarihe ait dosyaya " msgstore.db.crypt12 " adını verdim. Ardından whatsapp'ı yeniden sildim ve yükledim.

HEYECANLA "BU DEFA OLACAK" DİYE BEKLİYORDUM Kİ...
Yeniden yüklediğimde "Mesajlarınız yeniden yüklensin mi?" dediği ekranda aynı zamanda "En son yedekleme: 05.43" yazıyordu, yani Drive'da kayıtlı sabahki son otomatik yedekleme... Gerçekten de öyle oldu, eski mesajlarım yine gelmedi...

VE BU ARADA: Telefon "msgstore.db.crypt12" dosyasını otomatik olarak değiştirmiş, şu anki yüklenen mesajların olduğu yeni bir dosyaya bu ismi vermişti. Ayrıca 2 gün önceki yedeğin dosyasını da âdeta yutmuştu, dosya hiçbir yerde yoktu...

ŞİMDİ BEN NE YAPACAĞIM? NASIL YAPACAĞIM? HÂLÂ ESKİ MESAJLARIMI GETİRMENİN BİR YOLU VAR MI? NOOĞLUR YARDIM EDİN NOĞLUR.
TEŞEKKÜRLER.