WhatsApp kullananlar tehlikede!

Reaksiyon puanı
10,325
[h=1]WhatsApp kullananlar tehlikede![/h]
020520130652294262419_2.jpg

[h=2]Popüler mesajlaşma servisi WhatsApp'ın başı uzun süredir sahip olduğu güvenlik sorunlarıyla dertte.[/h]
Mesajlaşmalarınızı ve kişilerinizi telefon numaranızla eşleştirerek çalışan uygulama, yeni bir gizlilik sorunuyla daha karşı karşıya.

Whatsapp kullanıcıları SIM kartlarını başka bir telefona taktıklarında yeni telefondan eski bilgilerine de ulaşabiliyorlar. Ancak bazı durumlarda bu kullanıcıların rehberinde tüm kişilerin ve mesajların bir başkasının eline geçmesi anlamına gelebilyor.

Neowin.net sitesinin haberine göreİ artık kullanmadığınız ve kapattığınız hattınız/telefon numarası bir başkası tarafından kullanılırsa tüm mesajlarınız ve kişileriniz bu kişinin telefonunda görünüyor.

WhatsApp geliştiricileri sorunu onarana kadar buna engel olmanın tek yolu ise, hattınızı kapatmadan önce WhatsApp hesabınızı silmekten geçiyor.

kaynak

sdn46

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sanki facebook twitter garanti hepsi onların elinde bilgi resim v.s :)

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
bunu biliyorum hatta bir arkadaşım o şekilde kullanıyor whatsapp numarası başka telefonda kullandığı numara başka :)

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
700
Sosyal medyalarda çok seçiciyim her şeyi kullanmam WhatsApp'da kullanmadıklarımdan

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
Sosyal medya yüzünden gizlilik diye bir şey kalmadı kendi elimiz ile tüm bilgilerimizi veriyoruz :D En güzeli hiç teknoloji kullanmamak da oda olmuyo be hacii :D

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Bilinçli kullanıcı için tehlikei değil bence. Sürekli hat açıp, kapatanlar için önemli ve dikkat edilmesi gerekir tabi. Ama benim gibi bir numara kullanıp onu iptal etmedikkten sonra sorun oluşturmaz.

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Rehber bilgisimi kaldı ananınız kızlık soyadını bile almışlardır :)

Ali Uygur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben kullanıyorum çok da memnunum sanki diğer ücretsiz hizmetlerde hiç mi tehlike yok :)

MAKBURN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Facebook denen illeti kabul ettiyseniz o tüm hayatınızı kaydediyor zaten. Whatsapp sms in yerine geçmiş harika bir program bence. Hesabı silince bişey kalmıyormuş zaten :)

akilli55

Asistan
Reaksiyon puanı
41
CIA de bu hesaplara bakıyomuş. CIA :D

[video=dailymotion;xzy2a0]http://www.dailymotion.com/video/xzy2a0_cia-bu-hesaplara-bakiyomus_fun#.UZU6u_V0igQ[/video]

mustafaysu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Haklısınız ama sonuçta whatsapp da geçmişi tamamiyle temizle gibi özelliklerde var, burda herşey whatsappa yüklenmemeli kullanıcıda azıcık bilinçli olsun,
ki bence böyle servislerde çok gizli içerikler hakkında konuşmak bile kullanıcı hatası (çok çok gizli bilgiler konuşacaksanız basın parayı alın sms i kullanın) :) herşeyi insanlardan beklememek gerekir,

bence whatsapp sınıfının en iyisi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben o kadar sallıyom face den twitterıdan daha başıma biişiii gelmedi ya bi gelsin de önemli adammışım bak beni izlemeye almışlar diye hava atarım

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
Bende kaç gündür neden içimde bir sıkıntı var diyordum meğer whatsapp'tanmış :D

kopo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben kullanıyorum ve bu zamana kadar herhangi bir sorun ile karşılaşmadımm...

Sailor Moon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence herkes bu konuda bilinçli olmalı. fakültede hocamızın biri, "gelecekte internet üzerinden yaptığınız her şeyi sildirmek için para vereceksiniz demişti." o zaman saçma gelmişti. ama şimdi düşününce haklı. facebook, twitter ya da diğerleri. herkesin her şeyi ortada. gizlilik yok. makas, bıçak çok faydalı araç gereçler. bence asrın buluşları. ama aynı zamanda cinayet silahı olabilir. bu tarz sosyal ağlar masum gibi görünebilir. ama dikkatli olunmalı.

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
benim merak ettiğim konu whatsapp konuşmaları polis tarafından okunabiliyor mu

61trabzon61

Asistan
Reaksiyon puanı
0
neredeyse bütün sosyal medya araçlarında bu durum varken whatsapp de olmasının haber olması beni şaşırtmıyor doğrusu

renas.kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İnternette yaptığımız her şey zaten kabak gibi açıkta, şifrelerle sadece arkadaşlarımızdan saklayabiliyoruz. :D Bu bilgileri de kendimiz veriyoruz isteye isteye. Ee sorun ne o zaman? Çok ta şaşırtıcı olmayan bir bilgi.

mertomb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu gibi programlarda gayet normal bi durum. Kullanıcı önlemini aldıktan sonra hiçbir sorun yaratmaz.