WhatsApp için kötü haber: Rakibi Signal hızlı büyüyor!

Bu konuyu okuyanlar

ember_moon7

Profesör
Reaksiyon puanı
2,174
whatsapp tehlikede, sinyal, telgraf

WhatsApp'ın tartışmalı gizlilik politikası nedeniyle insanlar alternatifler bulmaya başladı. WhatsApp'a en iyi alternatif uygulamalardan biri olan Signal, Elon Musk tarafından da beğenilmişti. WhatsApp tartışmalı gizlilik politikası nedeniyle, yeni gizlilik politikasını 15 Mayıs'ta uygulamaya koyacağını açıklamıştı. 15 Mayıs'a 1 ay kala insanlar Signal'e yönelmeye başladı. GulfNews'e göre Signal, yılın ilk çeyreğinde hem indirme sayısı hem de aylık aktif kullanıcı sayısı açısından dünya çapında en hızlı büyüyen uygulamalar arasına girmiş durumda.

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Araştırmalarıma göre Signal aslında bir dernek yani kullanıcı politikasını değiştiremez o yüzden en iyisi Signal
Signal'in bir avantajı da özgür yazılım ürünü olması, yani istersen Signal'in çatallaması bir program bile yapabilirsin. :)

ember_moon7

Profesör
Reaksiyon puanı
2,174
Araştırmalarıma göre Signal aslında bir dernek yani kullanıcı politikasını değiştiremez o yüzden en iyisi Signal
Ek bir bilgi de ben vereyim; Facebook, WhatsApp'ı satın aldıktan sonra eski WhatsApp kurucuları, Signal'i geliştirdi. :)

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Whatsappın tahtının kolay kolay sallanacağını düşünmüyorum gidenlerin çoğunun geri gldiğine şait oldum insanlar alışkanlıklarından vaz gecemiyorlar

ReznooW

Asistan
Reaksiyon puanı
368
wp yi düşürcek baba yiğit görmedim daha bip telegram falan tutsada çok zor yinede

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
WhatsApp'ın en önemli avantajı şu an toplu indirme özelliği ve görüntülü görüşmeler Telegram ve Signal'e göre çok kaliteli gecikme olmuyor ama diğer konularda taklaya gelir :)

Kratosdeniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
106
Whatsapp'ın tahtını zor sallar, giden çoğu insan geri dönüyor Whatsapp'a.

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
Whatssap sözleşmeyi iptal ettiyse kendi yararına olur.

Reaksiyon puanı
10,325
BİP'i indirmiştim, kullanmak istediğim halde fazla kullanan olmadığı için, mesajların yine WP'tan gelmesi sebebiyle mecburen yine oradan devam ediyoruz. Bakalım Mayıs ayı gelince durum ne gösterecek. :)

Son mesajlar