Western Digital taşınabilir harici bellekler 500 GB 69 TL, 1 TB 79 TL, 2 TB 99 TL!

Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Kapatılmasa bir 16 daha olurdu :D

by10ur

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Kaçırdık ya grupanya dan daha önce alışveriş yapmıştım sorun çıkmamıştı fiyatlar o kadar ucuz ki insan şüpheleniyor tabi

Mat35

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Bu fiyatlar çok inandırıcı geldi bir kamyon alsammı diye evde istişare yapıyoruz.

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Son açıklama DH alıntıdır.

Merhaba Arkadaşlar,

Konu kilitlendiği için akıbet hakkında bilgi veremedik. Bir kaç önemli noktaya değinmek istiyorum. Lütfen dikkatli okuyunuz. takip ettiğim kadarıyla sorulara cevap vermeye çalışacağım.

1: Sanayi bakanlığından garanti belgesi hakkında: Öncelikle şunu bilmelisiniz. Ülkeye bir ticari ürün sokuyorsanız, garanti belgesi olmadan değil 2000 küsür ürün sokmayı bir tane çöp sokamazsınız. Sanayi bakanlığından garanti belgesi tabiki alınmak zorunda. Gümrükten ürün asla ama asla geçmez.
2:Distribütörler ürünü aynı yolla getirir, fabrikasından alır ve garantiyi kendileri sağlarlar. Biz ithalatçı firmayız. ve ürünleriniz ithalatçı garantisinde olacaktır. Birebir değişim garantisi veriyoruz.
3: en çok tartışılan konu spot ürün meselesidir. Spot üründeki kastımız şudur. işlerimizin gereği sürekli uzakdoğu seyahatimiz oluyor. Özellikle yeni açılacak alışveriş sitemiz için ürün araştırmasına giriyoruz. Çalıştığımız bir firmada ihraç fazlası elinde 4500 küsür adet WD ürün olduğunu belirtti. ürünleri incelemiştim. çok sonra fiyatlara baktığımda Türkiyede çok pahalı olduğunu gördüm ve firma ile irtibata geçtim. çok uygun fiyata anlaştım. Birazda üzerine biz kattık. Aslında satış cirosu maliyetlere yakındı. Fakat gümrük vergileri KDV nakliye, gümrük fonu, gümrük müşavirliği ücretleri, sanayi bakanlığı hizmetleri, e imza vs gibi masraflarla zarar doğdu. Fakat biz vazgeçmedik. yanlışlık olduğunu yada bir aksilik olduğunu belirtip satışın iptaline gidebilirdik ve grupanya çok geçmeden paranızı iade edebilirdi. Bu ihraç fazlası ürünlerin bazı ambalajları bile eskimiş. Benim bizzat oraya gitmekteki amacım, kutusu sağlam ürünleri bizzat kendi ellerimle seçip hazırlamaktan başka bir şey değildir. Böylece gerekli vergi ve garanti belgesi evrakları hazır olduğunda ürünlerin getirilmesi 7-8 gün sürecek ve derhal dağıtılmaya başlanacaktır. Ürünler spottur. Zaten Türkiyede distribütörü olan bir ürünü aynı fabrikadan almamız mümkün değildir. Buradaki amacımız hem reklam olsun hem gelecekte açılacak alışveriş sitemize katkısı olmasıydı. tek ürün buda değil. tablet, usb flash bellekler monitörler çok çok uygun fiyata kendi markamızla gelecektir.
4: En önemli konu ise şudur. Grupanya yapılan hasılattan 1 TL bile bize ödeme yapmamıştır. Stoktan teslim olmadığından kesinlikle ve kesinlikle 1 TL bile almış değiliz. Ürünlerin tamamı dağıtıldığında ödememizi alacağız. ve bunca ürünü kendimiz finanse etmek zorundayız. Ayrıca Grupanya ödemelerini bankadan 40 gün sonra almaktadır. Stoktan teslim ürünlerde veya hizmet satışlarında satıcıya kendi öz sermayesinden karşılamaktadır. Bu durumda bazı arkadaşlarımızın dediği gibi parayı işletme durumuda söz konusu değildir.
5: ufacık bir soru işareti olan arkadaşlar grupanyayı arayarak iptal ettirip paralarını geri alabilirler. ki bazı alıcılar bunu yapmış ve paralarını geri almış oldukları bilgisi bize verildi.
6: olmaz ama olurda bir aksilik olursa paranız Grupanya gibi köklü bir firmanın garantisi altında ve blokelidir. dilediğinizde paranızı geri alabilirsiniz.
7: Uygun fiyata 500 GB, 1 TB, 2 TB ürün tedariğinde bulunuyoruz. çok ince elleyip dokumanın manası yoktur. Ürünlerinizi sağlıklı bir şekilde kullanacaksınız. Bir sorun olduğunda stoktan direk değişim yapacağız.
8: Yazdığım her kelimeden, her açıklamadan cımbızla çekip lütfen polemik yaratmasın bazı arkadaşlar. inanın gerek yok. Siz bu fırsatla uygun fiyata ürün aldınız ve kullanacaksınız. Bizim ürünlerin garantisi var. birde spot olarak garantisi olmayan ürünleri bile %10-%20 ucuza bile bulsak millet olarak alıyoruz bizde alıyoruz. bu bir gerçek. Bu fiyatlara bu ürün üstelik garantimiz altında. bu kadar çok sorgulamanın üzerine gitmeninde alemi yok.
9: Forumdaki yorumlar yüzünden bir çok iptal oldu. kesinlikle karşı değiliz. az öncede söylediğim gibi isteyen hemen iptal ettirebilir ve parasını bir iki gün içinde alabilir. Fakat forumda yazılanlar sadece iptal işlemi değil bizim ticari kişiliğimizede zarar verdi. Bir çok konuda karşımıza çıkıyor. Lütfen daha sukunetli olmanızı rica ediyorum.
10: Bu satış politikasının rekabet olarak etik olmadığını ister istemez distribitörüde zararı uğrattığının farkındayız. fakat bu bir kereye mahsus bir durumdu ve bu kadar satış beklemiyorduk. her kişiye 1 ürün yapmak aklımıza gelmedi yoksa kesinlikle öyle yapardık. Bundan sonraki ithalatlarımızın tamamı kendi markamız altında gelecektir. ve bukadar bekleme süresi olmayacaktır.
11: 15 gün denmişti fakat bu süre uzayabilir. Sanayi bakanlığından garanti belgesi sadece 10 günde çıkıyor. Ürünlerin hazırlanması Türkiyeye gelmesi. kargoların h azırlanması seviyatın yapılması ister istemez biraz süreyi uzatıyor. bunları hesap etmeden ve aceleye geldiği için süreyi hesap edemedik. fakat süre ile ilgili Grupanya yakın zamanda bilgilendirme maili atacaktır.
12 Online alışveriş sitesinden bahsetmiştik. çok ilginç fiyata ürünlerle ilgili bakın size bir teklif örneği göstereyim. Aşağıdaki yazı bana gelen tekliftir.

Dear Mehmet Gumus,
Hi Mehmet,

Good day! I'm Emily and nice to know you are interested in Nicer Dicer Plus. This product is popular and we export it all the time.

The unit price is FOB USD6.15/set for 1000sets. And we can send them out within 3days after receive your payment.

If you have any special request, please just let me know, and my skype is ge.emily and I can reply you asap on line with all my sincerity!

Have a good Sunday!
Kind regards,
Emily

Bu ürün nicer dicer olarak bildiğimiz ve Topshopta 129 TL ye satılan üründür. ve topshop gibi sitelerde bu firmadan ürünü almaktadırlar. Fiyat 6,15 USD yani 11 TL Fakat 129 TL ye satılıyor. Ciddi farka satıyorlar ama çok satıyolar TV reklamları veriyorlar yüksek maliyetlere. biz bu ürünü 29,90 a satacağız. kim engel olabilir? Biz tv reklamı yapmayacağız. sitemizden satacağız. 100 tl cebinizde kalacak. bu sadece bir örnekti. sürekli farklı ürünler için teklif alıyoruz. yine başka bir örnek 7" 4 gb anroid 4 tabletin gelişi 39 usd. tabi diğer özellikleride var. bu ürünü 99 TL ye satmamamız içten bile değil. Son bir örnekleme gerekirse, a4 mouse (kablolu) 0,90 USD olduğunu biliyormuydunuz?

Bu yüzdendir ki uzakdoğu(çin tayvan,japonya) piyasasında ciddi fiyatlar dönüyor. Hele ki iyi bir araştırma yapılıp yerinde incelenir ve pazarlık edilirse tahmin bile edemeyeceğiniz ürünler elde etmek mümkündür.

Son olarak bazı arkadaşlar özel mesajlara cevap vermediğimiz için tepki göstermiş. inanınki yüze yakın soru gelmiş. hepsine cevap verebilmemiz imkansız. Bir çok arkadaşa cevap vermeye çalıştık. Fakat Özel mesajlara cevap yetiştiremiyoruz. Her zamanda detaylı açıklama yapamıyoruz. her yapışımızda cımbızla kelimelerimizi çekip bize karşı kullanılıyor. Özellikle bazı forum üyeleri sırf geyik olsun diye yazı yazıyor. Bunun önüne geçemiyoruz. Herkesin bu süreçte anlayış göstermesini, sabrı olmayan arkadaşların derhal grupanyadan iadelerini istemelerini rica edeceğim. Resim olayına gelince henüz prosedürleri bitiremediğim için gidemedim. Fakat birazdan bir önceki ziyaretimi fabrika yetkilileri ile rehberimle görüşürken hatta kaldığım otelin önündeki resimlere kadar koyacağım. Gerçekten ciddi bir çaba harcıyorum. Lütfen sizde anlayışlı olun.

Saygılarımla

Mehmet GÜMÜŞ

76DE2868276443D0ADFF719A034B4D76.jpg

5783FD1216D74E568030CF5195443B34.jpg

F877E48B584A45A49F80EA4B7172BAED.jpg

Merakla bekliyorum sonuç ne olacak :D

byneco

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bu kadar talkep varklen bu adam boş durmak 3-5 sefer daha gider :)

zatura

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Fiyatlar gerçekten çok iyi ancak wd markasına olan ilgim artık azalmaya başladı çünkü en ufak sarsıntıda bad sector oluşuyor ve hdd kullanılmaz hale geliyor (istisnalar hariç) Daha önce kullandığım 2 hdd (500GB- 1TB) bu yüzden gitti.
bendeki 2 adet wd de sorun çıkarmış idi.içindekiler gitti diye üzülmüştüm ..3-4 ay kullanmadım .sonra başka bir pc de açmayı denedim , her ikiside açıldı.. içindekileri başka yere yedekledim,şimdi gayet güzel çalışıyorlar... ama güven olmaz diye kullanamıyorum..
bir arkadaş ara kablolunun kaliteli olması gerektiğini söylemiş idi..

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Konu açılış tarihi : 19-11-2012

O günden bugüne son durum : Harddiskler gelmedi :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Western digital hiç tavsiye etmiyorum... Ucuza satılmasının sebebi disklerinde hata var... disk komple gidiyor... Sakın almayın diyorum...