Western Digital 500 GB HDD yi Pc Görmüyor!!

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar merhaba normalde çalışan harici hard diskim artık çalışmıyor delircem ya 1 saat önce gitti bir dahada çalışmadı laptopdada denedim ondada çalışıyordu şimdi çalışmıyor ne yapsam olmuyor ışığı yanıyor ama disk ne yönet disk yönetiminde nede aygıt yönetiminde bilgisayarımda gözükmüyor. Ne yapmam gerekir 400 gb dolu dolu bilgim vardı bu şekilde bozulacaksa bu hariciler neden yapılıyor çözmüş değilim. ağlıcam ya :crying: fikirlerinizi alabilir miyim nasıl çözülür garantisi yok baya oldu alalı 2 yıl kadar

aygıtlar ve yazıcılarda gözüküyor my passport 0730 diye ama problem falan gözükmüyor anlamış değilim birden bu şekilde olmasına :S

hakan_25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim 2 ay kadar önce aynı sıkıntı başıma geldi . bu işin ilacı bir çok araştırmadan sonra benim işimi gören yazılım MY RECOVERY FILES proğramını kuruyorsun.O zaten tarayıp sıkıntılı olan HDD ni görür .400 GB dolu olduğuna göre bilgisayarının hızına göre değişir ama 10 - 15 saat sürer ama her şeyini kurtarır.bi sıkıntı 400 GB lik geçici başka boş yer bulup oraya kurtarılan dosyaları atmak ...

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Teşekkürler kardeşim bi deniyim

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Yok kardeşim denedim orada da görmüyor programı kurdum ettim :S

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
bilen eden yok mu acaba arkadaşlar ?

CbIHTON

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kuvvetle muhtemel taşınabilir diskin kontrol kartı yanmıştır %90 oyle olur diskinizi tamamen sökün ( büyük ihtimal ile sökerken plastik aksamı parçalanacak ) makinanızın içine sabit disk gibi bağlayın Diskinizin sağlam oldugunu görecekseniz
üşenmedim elimdeki bozuk kartların resimlerini çektim boyle bir şey kartlar
gu337.jpg
[/URL][/IMG]

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Kuvvetle muhtemel taşınabilir diskin kontrol kartı yanmıştır %90 oyle olur diskinizi tamamen sökün ( büyük ihtimal ile sökerken plastik aksamı parçalanacak ) makinanızın içine sabit disk gibi bağlayın Diskinizin sağlam oldugunu görecekseniz
üşenmedim elimdeki bozuk kartların resimlerini çektim boyle bir şey kartlar
gu337.jpg
[/URL][/IMG]

evet söktüm baktım da sata girişin takılacağı aparat kısmı ne yazık ki monte edilmiş pcciye bıraktım bugün haber vericek birde siz bakın isterseniz.
t63reo.jpg

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=37629]CbIHTON[/MENTION] hocam bilgisayarcı aradı da yeni bir hdd alıcaz anakartları değiştircem ona aktarıcam bilgileri 180 tl yi bulur dedi sizce uygun mudur ? bilgiler önemli yaptırcam da kazık yemiyorum demi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İyi geceler herkese aynı sorundan bende wr we ıcınde onemlı olan dosyalarım var fakat yapılamadıgı soyledı kurtarılmasıı ıcınde belırlı bı yere gonderıp 300 $ a dosyaların kurtarılıcagı soylendıı :/ hala ugrasıorum bı umut takıyorum bılgısayara belkı okur dıye her defasında garantısıne gonderemıyorum ıcındekı hersey gıdıcek dıye. ne yapılabılır. we halledebıldınızmı bılgı werırmısınız ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru

merhaba arkadaşlar,
500 gb wd elements harici hard diskim ile ilgili bi problem konusunda yardım istiyorum bilenlerden. cihazı bilgisayara taktığımda algılama sesi geliyor fakat cihaz 'bilgisayarım'da gözükmüyor. Aygıt yöneticisinden denediğimde ise cihaz menüde gözüküyor, özellikler kısmında aygıtın düzgün çalıştığı yazıyor.
Disk yönetimi bölümünde hard diskimi görüyorum, cihaz başlatılmamıl görünüyor, sağ tıklayıp başlat dediğimde ise yazma koruması var diyor.
Korumayı kaldırmak için bahsettiğiniz yöntemleri denedim, currentcontrolset başlığı altında 'devicepolicies' adlı klasör yok, bir tek onu deneyemedim.

Bir de şöyle bi durum var içindeki veriler oldukça değerli. yani format atmadan bir çözüm mümkün olması gerekiyor.
Ayrıca teknik serviste kontrol ettirdim cihazın kutusunda, kablosunda herhangi bi sorun göremediler..

ne yapmalıyım ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba, şu an aynı problem bende de var ve o fiyat bence veri kurtarma isi ile ugrasan diğer firmaların verdikleri fiyatlara göre makul. bilgisayarcı ne tarafta sizden adres konusunda yardım rica ediyorum.

cgripek92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Harici hdd dün sorunsuz çalışmasına rağmen bugün durup dururken garip ses çıkarıp çalışmamaya başladı. ses 5 saniye videodaki gibi gelip sonradan kayboluyor. Bilgisayarın verdiği tepki ise; USB yi takınca donanımı tanıma sesi çıkıyor, aygıt yöneticisinde hdd görünüyor ancak bilgisayarımda hdd partisyon u görünmüyor, bilgisayaramı yönet dediğimde ise depolama aygıtlarında hdd yi göremiyorum. (not: Hdd herhangi bir darbe almadı)

<strong>[video=youtube;ykrC17Gd0zw]https://www.youtube.com/watch?v=ykrC17Gd0zw[/video]

Soru1= Youtube da ilgili videoları izledim bazı videolarda emsal sesler hdd den çıkıyor ve hdd açılarak okuma kafası ile ince bir ayar yapılıyor sorun gideriliyor. HDD açılması hdd için bir sorun yaratır mı? (Not: Hdd içi açılırsa birdaha çalışmaz diye biliyorum)

Soru2=Lenovo z500 bilgisayarı alalı 6 ay oldu garantisi devam etmekte. bilgisayara 120 gb SSD taktım içerisindeki 1TB ı da harici olarak kullanıyorum. Garantiye göndermek istesem şu anki SSD yi söküp HDD yi mi takmam lazımgelir yoksa HDD yi ayrı olarak da gönderebilirmiyim?

Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.