Website açıp para kazanmak istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Wix isimli website kurucu uygulamada site kurdum bunun üzerinden para kazabilirmiyim?
nasıl daha iyi site kurarım.
dandik bişe attık link görünür inş

Son düzenleyen moderatör:

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Wix isimli website kurucu uygulamada site kurdum bunun üzerinden para kazabilirmiyim?
nasıl daha iyi site kurarım.
dandik bişe attık link görünür inş

Bu Tarz Sitelerin Kimseye Faydası Yoktur. Sırf Kendi Reklamları İçin Bu Tarz Web Site Açıp Yönetmeniz İçin Oyun Oynama Sahası Açarlar.
Ayrıca Google Adesne Bu Tarz Sitelere Bildiğim Kadarıyla Destek Vermiyor Yani Reklam Vermiyor.

Bu Sebeple Bu İşi Ciddi Bir Şekilde Ele Alacaksanız; Güzel Bir Domain Name ve İyi Hizmet Veren Bir Hosting Firmasıyla Anlaşarak Host Kiralayıp Sitenizi Profesyonelce Tasarlayarak Bu İşe Adım Atabilirsiniz.

Son düzenleyen moderatör:

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Bu Tarz Sitelerin Kimseye Faydası Yoktur. Sırf Kendi Reklamları İçin Bu Tarz Web Site Açıp Yönetmeniz İçin Oyun Oynama Sahası Açarlar.
Ayrıca Google Adesne Bu Tarz Sitelere Bildiğim Kadarıyla Destek Vermiyor Yani Reklam Vermiyor.

Bu Sebeple Bu İşi Ciddi Bir Şekilde Ele Alacaksanız; Güzel Bir Domain Name ve İyi Hizmet Veren Bir Hosting Firmasıyla Anlaşarak Host Kiralayıp Sitenizi Profesyonelce Tasarlayarak Bu İşe Adım Atabilirsiniz.
parayla yapmaya pek yanaşmıyorum çünkü amacım para kazanmak ve böyle basit bi yolda kaybetmek istemem paramı. adsense nin destek vereceği bedava site yapan site yok mu?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Para kazanmak istiyorsan, para yatırmadan kazanamazsın mantıken. Bedavaya bu devirde maalesef kimse para kazanmıyor. İnsanlar sitene girip haber okuduğu zaman, geçen sürenin hakkını verebilmen lazım. Tabi arayüz olarak da insanların gözüne hoş gelen ve basit bir arayüz lazım. Bunları da anca yukarıda denildiği gibi yapabilirsin. Wordpress uzantısı edin, domain satın alıp bir bir hosting firması ile anlaştıktan sonra ücretsiz temaları sitene entegre edebilirsin. Düzenli haber paylaşımı sonrası bir süre sonra AdSense alabilirsin.

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Para kazanmak istiyorsan, para yatırmadan kazanamazsın mantıken. Bedavaya bu devirde maalesef kimse para kazanmıyor. İnsanlar sitene girip haber okuduğu zaman, geçen sürenin hakkını verebilmen lazım. Tabi arayüz olarak da insanların gözüne hoş gelen ve basit bir arayüz lazım. Bunları da anca yukarıda denildiği gibi yapabilirsin. Wordpress uzantısı edin, domain satın alıp bir bir hosting firması ile anlaştıktan sonra ücretsiz temaları sitene entegre edebilirsin. Düzenli haber paylaşımı sonrası bir süre sonra AdSense alabilirsin.
hosting ne bulamadım da sırf link için yıllık para vermek saçma geldi. sonra fiyat artırırlarsa ne yapacağım? vermek zorunda olduğumu biliyorlar.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
hosting ne bulamadım da sırf link için yıllık para vermek saçma geldi. sonra fiyat artırırlarsa ne yapacağım? vermek zorunda olduğumu biliyorlar.
Sonradan fiyat artırma durumu yok. Yıllık anlaşma yapıyorsun zaten. Spotify veya Netflix aboneliği aldığını düşün yani. Sırf link diyebilirsin ancak, bir site için en önemli etkenlerden birisi linktir.

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Sonradan fiyat artırma durumu yok. Yıllık anlaşma yapıyorsun zaten. Spotify veya Netflix aboneliği aldığını düşün yani. Sırf link diyebilirsin ancak, bir site için en önemli etkenlerden birisi linktir.
saol çok yardımcı oldun bana. karışık link ile başlıyacağım. eğer kazanmaya başlarsam link alıcam sanırım. link önemli ama o aşamaya gelmedim henüz. sonradan siteyi başka linke taşımak mümkün mü?

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
saol çok yardımcı oldun bana. karışık link ile başlıyacağım. eğer kazanmaya başlarsam link alıcam sanırım. link önemli ama o aşamaya gelmedim henüz. sonradan siteyi başka linke taşımak mümkün mü?
Taşımak mümkün mü emin değilim ama olsa bile sorun yaratabilir. Birisi bir haberini yer imlerine ekler sonra ona ulaşamaz mesela. Ücretleri araştırabilirsin. Yıllık ortalama 250 TL civarına küçük çaplı bir site kurabilirsin yani başlangıç için yüksek paralar vermene gerek yok.

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
687
Bedava site ile para kazanamazsın

çağankaplan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hem bakan kişi sayısı az
olur hem gelen bi kaç kuruş parayıda o wix gibi siteler büyük bir çoğunluğunu alıyor hemde siten tutsa bile o sitelerden alan adı alamazsın ki google bu tarz sitelere reklam vermez wix in verdiği reklamlar sadece gözüküyor sadece zaman kaybı

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
onu bi öğret yaw. bi yazı yazdım bi buçuk saattir yüzüne tüküren yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

instagram tayfasının istediği şey yok bende. ben yazarım
en yüksek link kısaltma trlink deniyor veya shorte.st

Zlatanerra

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Türkiye'de benzeri yok diye biliyorum. Fikir oluşturur umarım. Onun dışında web sitesi ile para kazanmak istiyorsan öncellikle domain, hosting vb. konularda bilgiler edinmek gerek.
Edit:
Varmış benzeri ama boş.

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Türkiye'de benzeri yok diye biliyorum. Fikir oluşturur umarım. Onun dışında web sitesi ile para kazanmak istiyorsan öncellikle domain, hosting vb. konularda bilgiler edinmek gerek.
araştırdım da para vermeye sıcak bakmadım. o parayla döviz alım satımı yapsam bile daha iyi

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
onu bıraktım zaten wordpress geçtim
bu konu senin için iyi

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
bu konu senin için iyi

siteye giren yok ki kimden koruyacağım? e ticaret yapmıyorum bu arada o laf nerden çıktı anlamadım.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Haberini direkt olarak kimse okumaz. Haber içeriğinde SEO düzenlemesi yapman lazım. Sonuçta konuyla alakalı arama yapan kişi senin haberini Google sonuçlarında göremezse nasıl linke tıklayacak. Google arama sonuçlarında görünmeyen bir sitenin tık alması için o konuda bilinir veya ünlü bir kişi olacaksın ki, bu sayede seni takip eden kişiler siteye girsin. Öbür türlü zor.

Ata_

Asistan
Reaksiyon puanı
120
parayla yapmaya pek yanaşmıyorum çünkü amacım para kazanmak ve böyle basit bi yolda kaybetmek istemem paramı. adsense nin destek vereceği bedava site yapan site yok mu?
Maalesef öyle olmaz. Bir domain alman lazım bu da yıllık ödenmesi lazım böyle sitelere boşa harcama domain al daha iyi gerçekten. Ve bence internet blog siteleri çok olduğu için pek rağbet görünmeyecektir. İşini ciddiye alacaksan www.teknotakip.com diye site açmalısın domain ile yani. Link yazmış bakarken gördüm 1800 dolar diyor bu adı alırsan tabii. Başka sitelerde daha ucuz olabilir

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Maalesef öyle olmaz. Bir domain alman lazım bu da yıllık ödenmesi lazım böyle sitelere boşa harcama domain al daha iyi gerçekten. Ve bence internet blog siteleri çok olduğu için pek rağbet görünmeyecektir. İşini ciddiye alacaksan www.teknotakip.com diye site açmalısın domain ile yani
1800 dolar... neyse ben madene ineyim en iyisi kfkfkflddn
Mesaj otomatik birleştirildi:

Haberini direkt olarak kimse okumaz. Haber içeriğinde SEO düzenlemesi yapman lazım. Sonuçta konuyla alakalı arama yapan kişi senin haberini Google sonuçlarında göremezse nasıl linke tıklayacak. Google arama sonuçlarında görünmeyen bir sitenin tık alması için o konuda bilinir veya ünlü bir kişi olacaksın ki, bu sayede seni takip eden kişiler siteye girsin. Öbür türlü zor.
google da çıktığın an kurtarırsın kendini ztn. olay oraya gelebilmek