Weblebi.com - AÇIKLAMA

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Bu arada şikayetvar sitesinde okudum şişlide bulunan adreslerinde kimse yokmuş. Vallahi o diyen kişinin yalancısıyım.

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
benim ürün kargoya verilmedi
parayı kurtarsak bari

cndr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim edindiğim bilgilere göre weblebi.com kapanacak..

Şuanda hala açık olmasının nedeni düzeltmeye çalışmalarımı yoksa. giderken götürme mantığımıdır bilmiyorum..

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Her Zaman sölüyorum Tekrar Sölüyorum Sen Sen Ol internetten Alışveriş yapmayın Paranız var gidin 10 milyon fazla verin alın Ürünü Nie bekliyorsunuz Nie Sıkıntıya atıyorsunuz kendinizi 10milyon için değermi?

sercanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bir sitenin hatası yüzünden olay internetten alışveriş yapmayına kadar gelmiş.
Çok yazık...

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Neden satmıyorlar siteyi anlamadım.

Weblebi, son ayı saymazsanız çok değerli bir marka.

Bir alışveriş sitesinin, o seviyeye gelmesi için nasıl yatırım yapması gerekiyor varın siz düşünün.

Keşke bu şekilde olacağına en kısa zamanda Weblebi.com'u satsalarmış.

Umarım, bu son olay internet üzerinden yapılan alışverişlere zarar getirmez. Getirmez diyorum ama daha şimdiden bizim forumda bile bazı üyelerimiz "internetten asla" demeye başlamışlar bile.

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
internetten asla demedim ben hiç bir şekilde ama weblebi.com dan asla dediğim kesin. ilk ve son siparişimi iptal ettim.

Seregwethrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Zaten sana özel olarak internetten asla dediğini söyleyen kimse de olmadı.

zegan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu "İstanbul da olanlar neden netten alışveriş yapıyorlar" cümlesi, tartışması ne acayip bir şeydir. Ne kadar tuhaf bi yaklaşımdır. America da kimse netten alışveriş yapmasın o zaman.
Hem dışardaki bi ürünü iyice araştırdıktan sonra %20 indirimli almayı kim istemez.
Örneğin Bulaşık Makinesi alıcaktım çok araştırdım dışarıda, adı geçen sitede 300 ytl daha düşük fitata vardı. Alıcaktım ama bu gibi bir çok haber okuyunca vazgeçtim.
Ki daha önce hiçbir sorun yaşamadan bikaç kez alışveriş yapmıştım bu siteden.

AyazWeb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hepsiburada.com başka alışveriş konusunda başka site tanımam hepsiburadan çok alışveriş yaptım hiçbir zaman ürünlerim ne geç geldi nede aksaklık oldu burdan tekrar hepsiburada.com kutluyorum..

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
ürün bugünde kargoya verilmedi parayı kurtarsak bari

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Zaten sana özel olarak internetten asla dediğini söyleyen kimse de olmadı.
ben kendi adıma yorum yaptım. sende kendi adına yorum yap başkasının adına değil. o cümleyi yazmış olmamın sebebi bana özel olarak sorulduğundan diil. weblebi.com siparişleri hüsranı konusunu ben başlattığım için. anlamadan bilmeden yorum yapma.

akif87

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben baya weblebiden alısveriş yaptım hiç sorunla karsılasmadım sadece yanlıs urun gonderdiler on uda iade ettim ve parayı geriye aldım.

Siteye giremedim aranızda giren varmı yoksa kapandımı...

serdarselim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
weblebi ürünü göndermediği gibi ücreti de iade etmiyor. madem bankaya başvurup ta ücreti geri alabiliyormuşuz kendileri niye bu başvuruyu yapmıyor. taktikleri parayı bir süreliğine alıkoyup kullanmak. ürün satmaktan daha karlı.
bu firmayla sorunu olanlar derhal siparişlerini iptal ettirip tüketici hakem heyetlerine başvursun, yasal takibat yaptırsın.

oguzkahn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben baya weblebiden alısveriş yaptım hiç sorunla karsılasmadım sadece yanlıs urun gonderdiler on uda iade ettim ve parayı geriye aldım.

Siteye giremedim aranızda giren varmı yoksa kapandımı...

bende giremedim kapanmasından korkuyorum laptop sipariş ettim bide

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Evet bende giremedim weblebi.com'a. İnşallah sadece sayfayı yeniliyorlardır, ama pek umutlu değilim bundan. weblebi.com'un bence zaten artık geri dönüşü yok, anladığım kadarıyla birkaç banka zaten weblebi.com'a muslukları kapattılar. Bu durumda sanırım gitti paralarımız. Tek çare bankalara başvurup harcama itirazı dilekçesi almak galiba? Bu yoldan varmı parasını alabilen?

oguzkahn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ürün 10 gün içerinde gelmezse suçlu sayılıyolarlar ve parayı iade etmek zorundalar ama kimbilir nerdeler

akif87

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Siteden acıklama

Sayın Müşterilerimiz,

2003 yılından beri faaliyet göstermekte olan Weblebi.com, maalesef son dönemdeki bazı olumsuz olayların neticesinde ticari hayatını 05.08.2008 tarihinde sonlandırmak zorunda kalmıştır. Maalesef Türkiye’nin ve dünya piyasalarının içinde bulunduğu ekonomik zorluklar ve özellikle son dönemde internet alışveriş sektöründe bazı önemli firmaların zora girerek faaliyetlerine son vermeleri, ürün tedarikçilerinin ve bankaların sektöre olumsuz bakmalarına sebep olmuş ve tüm bunlar zincirleme olarak firmamızı faaliyetlerini sürdüremez duruma getirmiştir.

Sadece 2008 başından bugüne kadar 30.000’den fazla siparişi başarıyla sorunsuz olarak müşterilerine teslim etmiş olan Weblebi.com, yakın dönemde sınırlı sayıda siparişi teminci firmalarla yaşanan sıkıntılardan dolayı müşterilerine teslim edememiştir.

Her zaman müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutmayı ilke edinmiş olan firmamız, bu durumdan alışveriş yapmış siz müşterilerimizin herhangi bir zarar görmemeleri açısından sizi haklarınız konusunda bilgilendirmek istemektedir.

Aşağıdaki adımları uygulamanız durumunda, verdiğiniz siparişle ilgili bir mağduriyetiniz olmayacaktır:

Öncelikle, vermiş olduğunuz siparişin kargoya verilip verilmediğini Weblebi.com sipariş takibi sayfasından kontrol ediniz. Weblebi.com: Alışverişin Web Adresi - Bilgisayar, Telefon, Elektronik, Giyim
Şayet verdiğiniz siparişiniz Weblebi.com tarafından henüz kargo şirketine teslim edilmemişse, tüketici olarak öncelikle yapmanız gereken sitemizden yapmış olduğunuz alışverişte kullandığınız kredi kartının bağlı olduğu bankaya bir itiraz dilekçesi yazarak ilgili tutarın kredi kartınıza iade edilmesini talep etmektir.
Mastercard/Visa kuralları gereğince eğer siparişinizin kargo fişi ibraz edilemiyorsa, bankanız kredi kartınıza bu meblağı iade edip, firmamız hesabından ilgili tutarı tahsil etmekle yükümlüdür. Bu açıdan her durumda siz tüketici olarak mağdur olmadan sipariş tutarınızın tamamını iade olarak alabileceksiniz.
Daha önce satın almış olduğunuz ve size teslim edilmiş tüm ürünler üretici ya da ithalatçı firma garantisi altındadır. Yasal garanti süresi içersinde herhangi bire sorun yaşamanız durumunda, üretici ya da ithalatçı firma ürününüzdeki kusuru telafi etmekle yükümlüdür.

Tarafınıza yaşattığımız bu olumsuz durum için çok özür diler, bu konuda her türlü sorunuz için bundan sonra bilgi@weblebi.com adresine mail atabileceğinizi belirtmek isteriz

Saygılarımızla.

Seregwethrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Beyler Weblebi battı düşündüğümüz gibi. Ve amaçları paralı alıp kaçmak görünüşe göre.

Orjinali görmek isteyen: Weblebi.com.

Sayın Müşterilerimiz,

2003 yılından beri faaliyet göstermekte olan Weblebi.com, maalesef son dönemdeki bazı olumsuz olayların neticesinde ticari hayatını 05.08.2008 tarihinde sonlandırmak zorunda kalmıştır. Maalesef Türkiye’nin ve dünya piyasalarının içinde bulunduğu ekonomik zorluklar ve özellikle son dönemde internet alışveriş sektöründe bazı önemli firmaların zora girerek faaliyetlerine son vermeleri, ürün tedarikçilerinin ve bankaların sektöre olumsuz bakmalarına sebep olmuş ve tüm bunlar zincirleme olarak firmamızı faaliyetlerini sürdüremez duruma getirmiştir.

Sadece 2008 başından bugüne kadar 30.000’den fazla siparişi başarıyla sorunsuz olarak müşterilerine teslim etmiş olan Weblebi.com, yakın dönemde sınırlı sayıda siparişi teminci firmalarla yaşanan sıkıntılardan dolayı müşterilerine teslim edememiştir.

Her zaman müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutmayı ilke edinmiş olan firmamız, bu durumdan alışveriş yapmış siz müşterilerimizin herhangi bir zarar görmemeleri açısından sizi haklarınız konusunda bilgilendirmek istemektedir.

Aşağıdaki adımları uygulamanız durumunda, verdiğiniz siparişle ilgili bir mağduriyetiniz olmayacaktır:

1. Öncelikle, vermiş olduğunuz siparişin kargoya verilip verilmediğini Weblebi.com sipariş takibi sayfasından kontrol ediniz. Weblebi.com: Alışverişin Web Adresi - Bilgisayar, Telefon, Elektronik, Giyim
2. Şayet verdiğiniz siparişiniz Weblebi.com tarafından henüz kargo şirketine teslim edilmemişse, tüketici olarak öncelikle yapmanız gereken sitemizden yapmış olduğunuz alışverişte kullandığınız kredi kartının bağlı olduğu bankaya bir itiraz dilekçesi yazarak ilgili tutarın kredi kartınıza iade edilmesini talep etmektir.
3. Mastercard/Visa kuralları gereğince eğer siparişinizin kargo fişi ibraz edilemiyorsa, bankanız kredi kartınıza bu meblağı iade edip, firmamız hesabından ilgili tutarı tahsil etmekle yükümlüdür. Bu açıdan her durumda siz tüketici olarak mağdur olmadan sipariş tutarınızın tamamını iade olarak alabileceksiniz.
4. Daha önce satın almış olduğunuz ve size teslim edilmiş tüm ürünler üretici ya da ithalatçı firma garantisi altındadır. Yasal garanti süresi içersinde herhangi bire sorun yaşamanız durumunda, üretici ya da ithalatçı firma ürününüzdeki kusuru telafi etmekle yükümlüdür.

Tarafınıza yaşattığımız bu olumsuz durum için çok özür diler, bu konuda her türlü sorunuz için bundan sonra bilgi@weblebi.com adresine mail atabileceğinizi belirtmek isteriz

Saygılarımızla.

zegan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hepsiburada.com un tekel olmasını istemiyorum.

akif87

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merak etme baya bir firma var ticaret sitesi olarak...
estore.com bir tanesi bunlardan.