Web tasarımı

Melikşah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar sizlerden fikirlerinizi bekliyorum web tasarımı hakkında yardıma ihtiyacım var nasıl ve nereden başlanılır ilgi ve bilgilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.:(

aliça

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ilk önce terimlerin ne olduğundan başla html, php, ajax, xml,..... daha diğerleri ne olduğunu ne işe yaradığını öğren sonra bunlara endegre publisher, frontpage, dreamwawer, flash, photoshop..... gibi programları araştır sana tercihim başlangıç için publisher ile frontpage iyidir sonra yükseltirsin sonra yükselme arasında deamwawer, flash ve photoshop hakkında araştırmalar yap sonra gerisi mutlaka gelecektir zaten.... başarılar

tudRoY

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Günün Bedava Yazılımı ile her ne kadar alakası olmasa da cevap verelim :D

Html olayını bir araştır önce. oradan başla bittiğinde tekrar gel sıradaki görevini söyleyelim :)

örnek google keywords : html eğitim set , html dersi , html başlangıç ; bu keywordlerden herhangi birini google a gir ve araştırmalara dal :D

YoungClever

Profesör
Reaksiyon puanı
2

Brokoli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kitlensin bu başlık yenilerde yararlansın bu başlıktan :D

eratosten

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bana kalırsa "google sites" veya "blogspot" işini görecektir. Tabi dinamik bir site yapmaksa amacın arkadaşların yazdıklarını kesinlikle dinlemelisin

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
yhaa abi bizde bilgi felan yok okulda direk 1 ay html eğitimi verdiler o da kabataslak adamlar şimdi dreamwiever öğretmeye çalışıyorlar :D çekeceğimiz var bu hocalardan :D

Kendi yolumuzda artık kendi kendimizi geliştircez bakalım :D

sana da başarılar kardeşim web tasarımına attığın adım için
SAKIN PES ETME
çünkü ilgi ve alaka ister bu konular :D

TWOHAF

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar birşey sormak istiyorum: ben 2 yılı aşkın bloggerda kendime ait domainle yayın yapıyorum o kadarda iyi olmamakla birlikte takipçilerim oluştu. bloggerda belli bir doyuma ulaştım daha fazla birseyler yapmak blogumu daha da geliştirmek istiyorum. onun için Blog konusunda nerden başlayıp ne tarafa doğru yol almam gerektiğini kim bana anlata bilir...

TEHLİKE46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kendin cabala arkadaşım buralardan pek birşey öğrenemessin yani site yapında kullanılan proğramları pc ne kur ugraş ve öğrenmeye calış mesala ben aynen böyle öğrendim

TWOHAF

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kendimizde uğraşmıyoruz değil yani her yolu deniyoruz kendi çevremde bu işlerle fazla uğraşan yok o yüzden bilgi alalım dedik kabahat mı ettik

golevez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kesinlikle html kodlarını öğrenmeye başlamak bu işin başıdır. yukarıda arkadaş neleri aratman gerektiğini yazmış. eğer ciddi isen dreamweaver öğren. ama sana artı bir tavsiye şu; şablon indir bir tane (html şablon ya da css şablon diye arattırabilirsin) onun üzerinde değişiklikler yap. indirdiğin dosyaların içinde index.html vardır onu aç üzerinde sağ tıla kaynağı göster de. not defterinde açılacaktır. orada gördüğün kodları incele. index.html sayfasında gördüğün kelimeleri o kodların arasında ctrl + f ile bul değiştir. mesela home yazıyorsa yerine anasayfa yaz kaydet. index.html sayfasını f5 tuşu ile yenile. ilk adımı atmışsın demektir.

olympus41

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bütün arkadaşlar fikirlerini belirtmişler hepsine saygım var ayrıca doğru söylemişler ama benim sana önerim Joomla'yı ve Joomla tema yapısını öğren bence joomla ile yapamayacağın sistem çok azdır bunun yanında grafik olarak da FireWork su öğrenmen yeterli olacaktır sanırım.

Nisanci93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ilk önce terimler
ardından temel kodlar
sonra bu kodların ne işe yaradığını öğren > Diğer siterlerin kaynak kodlarını incele> temel programlarla işe başla > görsel tasarım programlarını kullan > ardından onların kaynak kodlarını incele > Ardından Yönü belirle ASP mi , PHP mi? Burada ikiye ayrılıyor eğer ASP dersen veritabanını öğren.PHP dersen dreamwear tarzı bir programda kod yazmaya başla...Sonra tasarım programlarını kullanmayı öğren.Ardından flash :) Ondan sonra kim tutar seni bilinmez :D