Web site açmayı düşünüyorum. php css ve html den hangisini önerirsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

mucahid

Doçent
Reaksiyon puanı
12
arkadaşlar bir web site açmayı düşünüyorum. php css ve html den hangisini önerirsiniz. nerden başlamalıyım. tasarım için hangi programları tavsiye edersiniz. kısacası web site hakındaki bütün bilgilerinizi paylaşırsanız mutlu olurum.

şimdiden teşekürler:)

Exploit Coder

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Öncelikle HTML,CSS ve PHP dillerinin aslında birbirinden bağımsız diller olmadığını bilmen gerekiyor. Web alanında HTML olmadan CSS ve PHP işe yaramaz. İyi bir site yapmak istiyorsan hepsini kullanmak yararına olur. HTML daha çok tarayıcıda gösterilecek nesnelerle ilgilidir. CSS ise o nesnelere farklı görünümler, tasarımlar dahil etmeye yarar. PHP ise web tasarımından çıkar, tamamen web programlamaya girer. Kişisel bir web site tasarlamayı düşünüyorsan PHP diline gerek yoktur. Velhasıl şu an için sırasıyla HTML ve CSS öğrenmen kâfîdir.

Kodlama için ise basit notepad yazılımlarını öneriyorum. NotePad++, Geany gibi.

ekselans0042

Asistan
Reaksiyon puanı
6
evet @Exploit Coder arkadaşıma katılıyorum. Bende şu an bir aydır html + css çalışıyorum.

Al Arabi

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Html+Css+PHP+Mysql. Sıra ile gidersen başarılı olursun.

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Evet kisisel bir web sitesi icin html ve css yeterli. Ama kayit gerektirecek bi seyler yapicaksan Php de bilmen gerekir. Html'siz css ise yaramaz. Onu muhakkak bilmen lazim. Yok hazir programlar kullanmak istersen o zaman Dreamweaver tarzi programlar ogrenmen lazim. Ama yine bazi yerlerde kod bilmen lazim... Guzel bi site istiyorsan ucunude sirayla ogrenebilirsin...

sarsıntı

Doçent
Reaksiyon puanı
3
HTML'siz bir websitesi yapmak hayaldir. Diğer arkadaşlara katılıyorum ilk önce HTML, CSS, JavaScript, PHP ve MySQL'i sırayla öğrenmelisin.

emrcnd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
fazla bilgin yoksa illk olarak bir blog sistemi (wordpress) kurabilir sonra geniş çaplı bir çalışma yaparak yeni sitene geçersin

ch3lisky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İlk önce html ile css nin birbirinden ayrı günümüzde kullanılmayacağını bilerek başlamalısın. Html gayet basittir her yerde bulabilirsin nasıl kullanabileceğini falan. Ama css için Fatih Hayrioglunun CSS'e giriş kitabını tavsiye ederim. http://www.dmrylife.net/turkce-css-e-kitap-fatih-hayriogludan.html

Php de genelde html ile kullanılır. İlk aşamada kafanı phpye takma.

byyasin

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Web tasarım işini öğreneceğim diyosan arkadaşlar doğru demişler
HTML Javascript CSS PHP MYSQL şeklinde yaparsın yok site açacam sadece diyorsan

Hazır scriptler var
WordPress
Joomla
v.b. sistemlerden yararlanabilirsin siteni açar yonetim panelinden işini görürsün.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Asp bence çöp ama zaten söylememişsin. Php en iyisi fakat kardeşim ben dil falan bilmem dersen joomla yolu açık :)