WD Harici HD SORUNU

gdart

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Merhaba arkadaşlar,WD 1Tb Harici hardiskimi bilgisayar yeniden formatlamamı istiyor içindeki veriyi nasıl kurtarırım lütfen çözümünü bilen varsa söylesin.

hkncnr_ist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum aynı sorun benimde başıma gelmişti.. biçimlendirmekten başka çarem kalmamıştı.. peki neden biçimlendirmeni istiyor ne yaptın ki? şifre falan mı koydunda unuttun?

chawush28

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Tak çıkar Hdd lerde düzgün çıkarma işlemi yapılmayınca genelde böyle bir sorun oluyor.. Diski biçimlendirmeden diski taratsan ve hataları düzeltsen belki çözülebilir.. Bendede Diski biçimlendir hatası vermişti fakat ben diskin içine ulaşabiliyordum.. Ama yazma ve kopyalama yapamıyordum.. Diski tarattım ve düzeldi.. Belki sendede işe yarayabilir..

gdart

Asistan
Reaksiyon puanı
8
arkadaşlar cevaplar için teşekkürler ne yazıkki format atmak zorunda kaldım şifre falan koymamıştım

SiLGEC

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Hızlı format yaptıysanız data recovery yazılımlarıya dosyaların çoğunu kurtarabilirsiniz.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
aslında yapman gereken işlem basitti :D benimde başıma çok fazla geliyor genelde sürekli sök tak yapmaktan kaynaklanıyor :) bilgisayardan dos a girip mevcut sürücü harfin diyelim f chkdsk \f f: yapsaydın sorunun düzelecekti :) neyse canım sağlık olsun :)

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Öğrendiğim kadarıyla fat32 dosya tarzı çek çıkar oluyor fakat nfts kullanıyorsanız donanımı güvenli kaldır demek zorundayız....

Zlatanerra

Asistan
Reaksiyon puanı
217
aslında yapman gereken işlem basitti :D benimde başıma çok fazla geliyor genelde sürekli sök tak yapmaktan kaynaklanıyor :) bilgisayardan dos a girip mevcut sürücü harfin diyelim f chkdsk \f f: yapsaydın sorunun düzelecekti :) neyse canım sağlık olsun :)
Kardeş, bahsettiğin olayı detaylıca anlatır mısın?Belki derdime çare olur. :)

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Bu gibi durumlarda disk formatının "RAW" formatına dönüp dönmediğine bakın ve sakın başka işlem yapmayın.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Harici diski (yada sabit disk) makinaya taktın ve direkt sana disk biçimlendirilmemiş şimdi biçimlendirmek istiyormusun diye sorarsa yol uzun ama çözümü var.Format Raw'a dönmüştür.
Buna ise çalıştıra bilgisayar yönetimi/ gelen sekmede disk yönetimine girip disklere ulaşabiliyoruz.
Yada Bilgisayarıma sağ tıkla yönet de disk yönetimine gel.Tüm disklerin karşında.Tabi bu win7 içini xpde emindeğilim ama vistada filanda aynıdır sanırım

Zlatanerra

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Harici diski (yada sabit disk) makinaya taktın ve direkt sana disk biçimlendirilmemiş şimdi biçimlendirmek istiyormusun diye sorarsa yol uzun ama çözümü var.Format Raw'a dönmüştür.
Buna ise çalıştıra bilgisayar yönetimi/ gelen sekmede disk yönetimine girip disklere ulaşabiliyoruz.
Yada Bilgisayarıma sağ tıkla yönet de disk yönetimine gel.Tüm disklerin karşında.Tabi bu win7 içini xpde emindeğilim ama vistada filanda aynıdır sanırım
Bilgisayar yönetten dediğini yaptım kardeş.Resim koyayım sana.
http://666kb.com/i/brjmxuejtl3kf2ynd.jpg

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Sorunun tam olarak nedir senin, sadece 2. gb kadar ayrılmamış yerin gözküyor