WD 1.5 tb harici diskim yere düştü çalışmıyor gitti arşivim filmlerim ben artık....

realzed2001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Biliyorum düşme gibi hatalar garanti kapsamı dışında kalıyor ama içinde 1000 gb film ve mp3 resim dökümanlar heba olacak. Neyseki disk katalog ile liste yapmıştım ne kaybettiğimi biliyorum.

Geçen gün 1.5 terabaytlık Western Dijital 3,5' adaptörlü harici disk'im kablo kısa gelince sehpanın üzerinden 40 cm yükseklikten sert betona çarptıktan sonra çalışmamaya başladı. inşallah sadece kart hasar görmüştür diye açtım diski başka bir makineye taktım ama tık yok. sata kablosu ile birkaç gün sonra masaüstü bir bilgisayarda deneyeceğim ama dün windows geçersiz tanınamıyor diyordu bugün hiç görmüyor. Bundan sonra ne tavsiye edersiniz dvd ye yedeklemeye devam mı yoksa küçük boy harici diskler daha mı sağlam oluyor? Ne zaman ucuzlayacak bu harddisk fiyatları :(((

sharaN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2014'te düşmeye başlar deniliyordu haberlerde.

unutulmazx

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Biliyorum düşme gibi hatalar garanti kapsamı dışında kalıyor ama içinde 1000 gb film ve mp3 resim dökümanlar heba olacak. Neyseki disk katalog ile liste yapmıştım ne kaybettiğimi biliyorum.

Geçen gün 1.5 terabaytlık Western Dijital 3,5' adaptörlü harici disk'im kablo kısa gelince sehpanın üzerinden 40 cm yükseklikten sert betona çarptıktan sonra çalışmamaya başladı. inşallah sadece kart hasar görmüştür diye açtım diski başka bir makineye taktım ama tık yok. sata kablosu ile birkaç gün sonra masaüstü bir bilgisayarda deneyeceğim ama dün windows geçersiz tanınamıyor diyordu bugün hiç görmüyor. Bundan sonra ne tavsiye edersiniz dvd ye yedeklemeye devam mı yoksa küçük boy harici diskler daha mı sağlam oluyor? Ne zaman ucuzlayacak bu harddisk fiyatları :(((

benim harddiskim de yere düşmüştü 150 liraya aldım garantiye verdim garanti kapsamı dışında dediler 100 tl isterdiler eğer vermek istemiyorsanız masaüstü bilgisayarınızın kasasına takabilirsiniz çalışır dediler yani kablosuz olarak yerel disk olarak kullanabilirsiniz dediler bende denedim gerçekten çalıştı.

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
verilerini almak istiyorsan sana garanti olan bir yöntem söyleye bilirim sadece 1 hakkın olan tehlikeli bir iş :) daha sonra hard disk &70 Susabilir.
Hard diskin spindle motors olarak adlandırılan o kısma ve etrafına tornavida ile hafif sertlikte vuruşlarla
açalıştırabilirsin bu sadece 1 seferlik tir şansın varsa sallamadığın sarsılmadığı sürecede çalışabilir

Son mesajlar