Dizi WandaVision'da gözden kaçmaması gereken detaylar

Bu konuyu okuyanlar

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,154
Geçtiğimiz hafta yayınlanan ve dillerden düşmeyen Wandavision serisi hakkında hem bilinmesi gereken detaylar, hem de ince detaylar bulunmakta. Peki bu detaylar neler?

1 - WandaVision, Endgame sonrasında geçiyor

Aslında bu hepimizin bildiği bir detaydır diye düşünüyorum ancak yine de değinelim.

Infinity War filminde Thanos, amacına ulaşmak için Vision'dan zihin taşını söküp almış, bunun sonrasında Vision ölmüştü.

Endgame'de deliye dönmüş gördüğümüz Wanda, zihninde yarattığı dünyada Vision'ı yaşatıyor.

2 - SWORD Detayı
Dizide arıcı kostümü giymiş karakterin arkasında gördüğümüz logo, SHIELD benzeri bir örgütün logosu. SWORD, tıpkı SHIELD gibi bir istihbarat teşkilatı ancak SHIELD'ın aksine uzaylılar, paralel evrenler gibi sıra dışı olaylarla ilgileniyor.

3 - Dizi, çoklu evrenlere kapı açıyor
images - 2021-01-24T230552.798.jpeg

Bu sene izleyeceğimiz Spider-Man filmi - Şu ana kadarki bütün Spider-Man'lerin bulunacağı iddia edilen - ile yeni Doctor Strange filmi, paralel evrenlerle alâkalı olacak. Doctor Strange filminde ikinci başrol olarak göreceğimiz Wanda'nın çoklu evrenlerle tüm gerçekliği mahvedeceği düşünülüyor.

4 - Kaç bölüm?
9 bölüm olacak dizi, büyük ihtimalle çoklu evrenlere kapı açtıktan sonra final yapacak. Her ne kadar ikinci sezonun gelmeyeceği söylense de Marvel'ın ne yapacağı belli olmaz.

5 - Fragmanda bulunan Daydream Believer Detayı
images - 2021-01-24T230202.220.jpeg

İkinci fragmanda bulunan şarkı, şu sözlerle Vision'ın dönüşünü anlatıyor:
"Ama saat altıyı çalar ve ben kalkarım, gözlerimden uykuyu silerim."

6 - Wanda, Zihin Taşı'nı yeniden mi yarattı?
images - 2021-01-24T230140.180.jpeg

Hepimiz Endgame'de taşların yok olduğunu biliyoruz ama ya yanılıyorsak? Fragmanın kapanış sahnesinde Wanda, zihin taşı olduğu iddia edilen sarı bir parıltıya bakıyor. İddiaların doğruluğu tartışılır ancak hepimiz bunu heyecanla bekliyoruz.

Bu gibi detaylar gözden kaçsa da hepsinin önemi ayrı. Yeni bölümler yayınlandıkça biz de bu detayları size aktaracağız.​

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Şimdi eklemeler yapayım o zaman ben de;

Fragmanda emzik vardı ve Wanda hamileydi.
Vision şuanlık tamamen hayal, zaten bu fragmanlardan da anlaşılıyor.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,154
Şimdi eklemeler yapayım o zaman ben de;

Fragmanda emzik vardı ve Wanda hamileydi.
Vision şuanlık tamamen hayal, zaten bu fragmanlardan da anlaşılıyor.
İkiz bebekler geliyor, aynen.

Son mesajlar