Vpn Kullanırken Aman Dikkat!

Bu konuyu okuyanlar

Serhanas35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vpn kullanırken aman dikkat bunları yapmayın eğer yaparsanız çok kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz!

1-Bankacılık İşlemleri Kesinlikle Yapmayın Vpn Sahibi Veyatta Siyah Şapkalı Hackerlar Bilgilerinizi Çalabilir.
2-Outlook Veyatta Herhangi Bir Sosyal Medya Üyeliğinize Girmeyin Aksi Halde Örnek Olarak Facebook Hesabınıza Girerseniz Hesabınız Farklı Ülkeden Dolayı Koruma Tedbiri Alır Ve Sizden Güvenlik Vb Birsürü Soruları Yanıtlamanızı İster Erişime Açılmaz.
3-Onedrive Veyatta Depolama Hizmetleri Veyatta Gmail Mail Hizmetlerine Girmeyin Onlardada Erişim Kesilir.
4-Mobil Fatura İşlemlerinizi Kesinlikle Yapmayın Faturalı Veyatta Faturasız Online İşlem Merkezinde Hakkınıza Ait Her Türlü Bilgi Bulunmakta.
Bu Uyarılara Uymamanız Halinde Sizleri Kötü Günler Bekliyor Eğerki Şimdi Bu Haberden Önce Bankacılık İşlemi Yapmışsanız Maalesef Bunun İçin Bir Çözüm Yok Eğer Şifrenizi Verdiyseniz Şifrenizi Değiştirebilirsiniz.

enable

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Kesinli iyi bir konuya dikkat çekmişsin, özellikle twitter'ın kapanmasından sonra bu konu daha da önemli bir hal almaya başladı. VPN kullanımı hatırı sayılır bir şekilde arttı tabi buda dediğin gibi 3. parti yazılımları potansiyel avcı haline getirdi.
Inş. büyük kayıplara neden olmaz insanların buna dikkat etmesi lazım.

Serhanas35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesinli iyi bir konuya dikkat çekmişsin, özellikle twitter'ın kapanmasından sonra bu konu daha da önemli bir hal almaya başladı. VPN kullanımı hatırı sayılır bir şekilde arttı tabi buda dediğin gibi 3. parti yazılımları potansiyel avcı haline getirdi.
Inş. büyük kayıplara neden olmaz insanların buna dikkat etmesi lazım.
Evet ondan dolayı paylaştım çünkü vpn sahipleri her türlü şeyi işlemi görebiliyor heleki kart kullanırken çok dikkat etmek lazım.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
kardeşim görsün iki de bir free vpn atıp duruyor...

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Uyarılar için teşşekürler...

Causative

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler, güzel bilgilendirme olmuş.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
varsayılan ayarda kullanılması riskli olur... ayarları düzgün yapılırsa risk düşük...

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Bpn olayı tehlikeli de dns de var mı tehlike falan?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Bırakın, uyarmayın. özgürlüklerini(!) kısıtlamayın..

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Bırakın, uyarmayın. özgürlüklerini(!) kısıtlamayın..
Peki sen sus denince susar, otur denince oturursun... Neyse VPN yüzünden, klavyede bastığınız her tuş bile izlenebilir. İnternete başkasının modeminden bağlanmak gibi sakıncalı bir durum. Gel gelelim işin daha kötü tarafı VPN'lerin suç teşkil edici durumlarda kullanılmasını önlemek adına kayıt altına alınması. Yani sen VPN açıkken kredi kartınla alışveriş yaparsan, kredi kartı bilgilerin hiç bilmediğin bir yerde kayıt ediliyor. Gerisini sen düşün. Popüler VPN sunucularında bu durum belki olmaz. Ancak çok moda olduğu için günümüzde , yüzlerce örneği var. Lütfen dikkatli olalım ;)

Serhanas35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki sen sus denince susar, otur denince oturursun... Neyse VPN yüzünden, klavyede bastığınız her tuş bile izlenebilir. İnternete başkasının modeminden bağlanmak gibi sakıncalı bir durum. Gel gelelim işin daha kötü tarafı VPN'lerin suç teşkil edici durumlarda kullanılmasını önlemek adına kayıt altına alınması. Yani sen VPN açıkken kredi kartınla alışveriş yaparsan, kredi kartı bilgilerin hiç bilmediğin bir yerde kayıt ediliyor. Gerisini sen düşün. Popüler VPN sunucularında bu durum belki olmaz. Ancak çok moda olduğu için günümüzde , yüzlerce örneği var. Lütfen dikkatli olalım ;)
Bastığın Her tuş maalesef kayıt edilmesi çok zor eğer popüler bir vpn kullanıyorsan ederler ama küçük çaplı vpn lerin bunu kaldırcak bir depolama kapasitesi olmuyabilir.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
bu adamlar para ile verilen hizmeti babasının hayrına bedava vermez elbet bir beklentisi var.

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Bastığın Her tuş maalesef kayıt edilmesi çok zor eğer popüler bir vpn kullanıyorsan ederler ama küçük çaplı vpn lerin bunu kaldırcak bir depolama kapasitesi olmuyabilir.
Tabiki, ayrıca VPN kullananların sık sık Cookie lerini silmesinde fayda var. Riskli bir yöntem arkadaşlar. Ayrıca şifresiz Wi-Fi ağlara bağlanma konusunda da bir konu açılabilir. Özellikle otobüslerde wi-fi yayını yapılmaya başlamışken...

Serhanas35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tabiki, ayrıca VPN kullananların sık sık Cookie lerini silmesinde fayda var. Riskli bir yöntem arkadaşlar. Ayrıca şifresiz Wi-Fi ağlara bağlanma konusunda da bir konu açılabilir. Özellikle otobüslerde wi-fi yayını yapılmaya başlamışken...
Şu Anda Kullandığım Vpn Değil Ben Adresimi Farklı Gösteriyorum Ancak Denemek İçin VPN İndirdim Programın Kodlamasına Göre Hiç Bir Sıkıntı Yok Keylogger Vs De Yok Ama Böyle Göründüğüne Kanmamak Gerekir Bu İşlerden Anlıyan Birisi Olarak Üstte Konuya Yazdığım Gibi Ordaki Maddeleri Yapmasınlar CCLEANER Kullanın Pro Paket Yapın Otomatik Siler.

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
E zaten twitter vs sitelere girmek için vpn kullanıyorlar, bunların hesapları uçar mı şimdi?
Tam da you tube için vpn kullanayım derken bunu gördüm.

aidata_06

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yararli bi konu olmus. Aman dikkat edelim :)

Da Vinci's

Doçent
Reaksiyon puanı
5
VPN le ilgili çok yanlış bilgiler veriliyor. VPNi bankacılık işlemlerinde kullanmayın ama bunun dışında face youtube vs de hiçbir sorun teşkil etmez.
Ha face e vpnle girerseniz sizi farklı konumdan girmiş gibi göreceği için hesabınızı doğrulamak adına güvenlik sorusu sorar. Soruyu cevaplar geçersiniz. Bukadar basit.

VPN le girerseniz hackerlar çalar demiş ama aksine VPN ile girdiğinizde veriler şifreleneceği için hackerlar avcunu yalar.

Genel anlamda VPN normal internet bağlantısına göre kat be kat güvenlidir.

Serhanas35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
VPN le ilgili çok yanlış bilgiler veriliyor. VPNi bankacılık işlemlerinde kullanmayın ama bunun dışında face youtube vs de hiçbir sorun teşkil etmez.
Ha face e vpnle girerseniz sizi farklı konumdan girmiş gibi göreceği için hesabınızı doğrulamak adına güvenlik sorusu sorar. Soruyu cevaplar geçersiniz. Bukadar basit.

VPN le girerseniz hackerlar çalar demiş ama aksine VPN ile girdiğinizde veriler şifreleneceği için hackerlar avcunu yalar.

Vpn sunucu sahipleri ağdan bilgi çalabilir sizin verdiğiniz bilgi yanlış.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4

Saçmalamışsın.

Vpn hizmetini veren kurum istediği anda size ait bilgiye rahatlıkla erişir ve herşeyi kayıt altına bile alır...

Da Vinci's

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Vpn sunucu sahipleri ağdan bilgi çalabilir sizin verdiğiniz bilgi yanlış.

Saçmalamışsın.

Vpn hizmetini veren kurum istediği anda size ait bilgiye rahatlıkla erişir ve herşeyi kayıt altına bile alır...

önce okuduğunuzu anlayın öyle ötün.
VPN server sahibi tabi bilgileri görebilir. Ben görmez demedim. Ben hackerlar çalamaz dedim.
Bu olasılık normal bağlantıdada var. TTnet, Superonline, tukcell isp biriminde çalışanlarda bilgilerinizi çalabilir. Hemde burda çalışanlar türk olacağı için daha çok çalmakta isteyebilir.
Neticede VPN bilgileri kodlu gönderdiği için çalsa çalsa VPN servera erişim izni olan çalar onun dışındakiler çalamaz.
AMa normal bağlantıda ortalık malı gibi isteyen çalabilir.
Örneğin siz gitseniz ortak noktadan (TTNET Wifi gibi ) bağlansanız sizin bilgilerinize aynı ağda bulunan herkesin görme olasılığı var. AMa ortak noktadan vpn ile bağlansanız bu kişiler göremez.
Sonuçta VPN hizmeti daha güvenlidir.

NOt: Bu yazılanları anlamak için gidin biraz VPN nedir araştırı öyle gelin.

Serhanas35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
önce okuduğunuzu anlayın öyle ötün.
VPN server sahibi tabi bilgileri görebilir. Ben görmez demedim. Ben hackerlar çalamaz dedim.
Bu olasılık normal bağlantıdada var. TTnet, Superonline, tukcell isp biriminde çalışanlarda bilgilerinizi çalabilir. Hemde burda çalışanlar türk olacağı için daha çok çalmakta isteyebilir.
Neticede VPN bilgileri kodlu gönderdiği için çalsa çalsa VPN servera erişim izni olan çalar onun dışındakiler çalamaz.
AMa normal bağlantıda ortalık malı gibi isteyen çalabilir.
Örneğin siz gitseniz ortak noktadan (TTNET Wifi gibi ) bağlansanız sizin bilgilerinize aynı ağda bulunan herkesin görme olasılığı var. AMa ortak noktadan vpn ile bağlansanız bu kişiler göremez.
Sonuçta VPN hizmeti daha güvenlidir.

NOt: Bu yazılanları anlamak için gidin biraz VPN nedir araştırı öyle gelin.
Karşında kim olduğunu bilde konuş canım.
1.Olarak nasıl diyorsun ttnet aynı ağda yapılan herşeyi görme ihtimali var diye vpnde aynı şey oluyor hatta findler2 beta sistemine kodlayıp o ip deki girişlerin hepsini sana takır takır sayabilirim bu hackedi sana armağan ediyorum.
Adını yazmak isterdim ama maalesef.
http://efashionbook.net/

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
güzel bir konuya parmak basmışsınız, peki vpn kullanmamız gerektiğinde en güvenli vpn olarak bilinen vpn lerden hangisini seçmeliyiz. örneğin ben yurt dışına çıktığımda bazı bankalara giriş yapamıyorum vve şöyle bir uyarı veriyor internet şb. yurt dışından kullanıma açık değildir. ve bende tr ye ait bir IP veren vpn bulup onu kullandım bir kaç kez spotflux muydu neydi
güvenli vpn ler nelerdir bilen arkadaşların yardımcı olmaları
birde öteden beri Open DNS kullanıyordum bir arkadaş, yandex DNS lerin daha güvenli olduğunu söyledi, ne derece doğrudur bilemiyorum.

Serhanas35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güzel bir konuya parmak basmışsınız, peki vpn kullanmamız gerektiğinde en güvenli vpn olarak bilinen vpn lerden hangisini seçmeliyiz. örneğin ben yurt dışına çıktığımda bazı bankalara giriş yapamıyorum vve şöyle bir uyarı veriyor internet şb. yurt dışından kullanıma açık değildir. ve bende tr ye ait bir IP veren vpn bulup onu kullandım bir kaç kez spotflux muydu neydi
güvenli vpn ler nelerdir bilen arkadaşların yardımcı olmaları
birde öteden beri Open DNS kullanıyordum bir arkadaş, yandex DNS lerin daha güvenli olduğunu söyledi, ne derece doğrudur bilemiyorum.
Open dns güvnli değil verileri alıyorlar güvenli vpnler
hotspot shield
cyberghost
tunnelbear