VPN ile Multi Üyelik

Bu konuyu okuyanlar

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
VPN ile Multi Üyelik açsak siz bunu görebiliyor musunuz aynı ıp falan ?

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Xenforo'da vpn ile de giris yapsaniz multi hesaplari tespit edecek eklentiler mevcut. Er ya da gec sutlaniyor cogu.

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Xenforo'da vpn ile de giris yapsaniz multi hesaplari tespit edecek eklentiler mevcut. Er ya da gec sutlaniyor cogu.
Peki aklıma takılan bir soru daha var . Arkadaşım kendi evinde uyeliğini oluşturdu diyelim. Bize geldiğinde girdiğinde IP aynı gözükür. Bu tür durumlara napıyorsunuz ?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Conficker ile Gort gibi diyor arkadaş, bu durumda ne yapılıyor diyor :)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Peki aklıma takılan bir soru daha var . Arkadaşım kendi evinde uyeliğini oluşturdu diyelim. Bize geldiğinde girdiğinde IP aynı gözükür. Bu tür durumlara napıyorsunuz ?

Bu tür durumlari bize bildirmeniz gerekiyor.

Bazilari gibi iki sahsiyeti oynayanlar var, onlarin da eninde sonunda sahte kisilikler oldugu ortaya cikiyor.

Reaksiyon puanı
2,146
Allah Allah nasıl anlıyormuş ya, bi açık vermezseniz ben sanmıyorum, göz korkutuyorlar.

Reaksiyon puanı
2,146
IP'den başka ne görüyorsunuz da anlıyorsunuz? Premium üyeliğim var Zenmate'e diyelim, Zenmate ile girdiğim IP ile gerçek IP'mi Zenmate'e sormadan nereden bilebilirsiniz? Böyle bişey varsa bu Zenmate'in güvenlik açığıdır. Aynı makina aynı tarayıcı ile girip çerezlerden kendimi ele vermezsem bulabileceğinizi zannetmiyorum.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
IP'den başka ne görüyorsunuz da anlıyorsunuz? Premium üyeliğim var Zenmate'e diyelim, Zenmate ile girdiğim IP ile gerçek IP'mi Zenmate'e sormadan nereden bilebilirsiniz? Böyle bişey varsa bu Zenmate'in güvenlik açığıdır. Aynı makina aynı tarayıcı ile girip çerezlerden kendimi ele vermezsem bulabileceğinizi zannetmiyorum.

Zenmate ip'leri belli oluyor.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Zenmate adresi oldugunu apacik görüyoruz.

VPN kullanmaniz sizin gizli oldugunuz anlamina gelmiyor, ip haricinde de bircok detayi görebiliyoruz. Xenforo'nun nimetleri diyelim biz buna, vbulletine göre cok daha gelistirilmis bir sistem.

Reaksiyon puanı
2,146
Zenmate adresi oldugunu apacik görüyoruz.

VPN kullanmaniz sizin gizli oldugunuz anlamina gelmiyor, ip haricinde de bircok detayi görebiliyoruz. Xenforo'nun nimetleri diyelim biz buna, vbulletine göre cok daha gelistirilmis bir sistem.

Tamam Zenmate olduğunu anlıyorsunuz bunu anladım, o Zenmate'i kimin kullandığını nereden anlıyorsunuz diyorum, bunun bilgileri sadece Zenmate'de vardır.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Tamam Zenmate olduğunu anlıyorsunuz bunu anladım, o Zenmate'i kimin kullandığını nereden anlıyorsunuz diyorum, bunun bilgileri sadece Zenmate'de vardır.
Bunu bende merak ediyorum. Çünkü böyle birşey varsa Vpn'nin ne anlamı kalıyor diye bir soru takıldı şuan aklıma :)

Reaksiyon puanı
2,146
O zaman ben sanmamaya devam ediyorum, o sistem büyük ihtimalle hiç tarayıcıyı bile değiştirmeden direk VPN açıp giriş yapanları yakalıyor, e o kadar da dikkatsiz davranmamaları lazım. :)

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Cerezde silseniz modemi de sifirlasaniz vpn de kullansaniz farketmiyor. Xenforo yakalıyor :)

Reaksiyon puanı
2,146
MAC adresi gizlidir zannediyorum, yanılıyor muyum? IP'den başka ne görüyorsunuz soruma MAC diye bi cevap gelmedi.

Son mesajlar