Volkswagen'in kar canavarı : Snowareg

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

mr_rain

Guru


Piyasaya sürülen otomobiller üzerinde yapılan değişiklikler, aracın tasarımı ve ruhu ile şekillenir. Yapılan değişiklikler de otomobil sahibinin ihtiyaçlarına, bölge koşullarına, hatta bazen otomobil sahibinin hobisine göre netlik kazanır.


Off-Road tutkunu bir kimse özel süspansiyonlar ile adeta havalanacak gibi duran ekstra yükseltilmiş bir jip tercih ederken, İstanbul'da hususi aracını zevk için dizayn edip yere mümkün mertebe yakın olması için düşük süspansiyonlar tercih eden otomobil sevdalıları da görmek mümkün.

Resimde gördüğünüz bu Snowareg ise Volkswagen İsviçre tarafından sadece İsviçre'nin sert geçen kışları için üretilmiş Touareg V8 TDI tabanlı bir canavar.

Snowareg'in 800nm torklu motoru 340 beygir güç üretirken aracı standart Touareg'lerden farklı kılan asıl özellik lastiklerin 4 adet palet ile değiştirilmesi olmuş.

Hakkında çok az bilgi bulunan Snowareg'e sahip olacak şanslı kişi resimden gördüğümüz kadarı ile karlar arasında oldukça havalı bir seyahate çıkacak.

Dynaudio müzik sistemi, panoromik tavanı, çift taraflı otomatik kliması ve tabi ki koltuk ısıtma sistemi ile birlikte tüm VW opsiyonlarını barındıracak Snowareg'in özel yapım paletlerinin standart bir Touareg'de opsiyon olarak sunulup sunulmayacağı ise bilinmiyor.kaynak

 

downahar

Üyecik
bu palet sistemini bütün jiplere monte edileblinen modelini görmüştüm youtube de bir video da.. keşke okadar çok kar olsa da bi snowreg alsak :)
 

x10minirom

Doçent
Japon yapsa iyi, Alman yapsa canavar.
Subaru'nun tecrübeleri varken pek tutmaz gibi, ama sınıf standartında olmayan bi araç.
 

Son mesajlar

Üst
stat counter