Vodafone Net Ping Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

FMDikici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam.Ben aralık 2019'da Superonline'dan Vodafone'a geçtim.geçtim geçeli ping sıkıntısı yaşıyorum. Superonline'da max 3ms alıyordum şimdi en az 45ms ve gün geçtikçe artıyor. Altyapı ve modem serisi aynı sadece gelip modem taktılar ve o gündür ping sıkıntısı yaşıyorum.40 gün içerisinde 9 arıza talebinde bulundum. Birinde port değişimi yapılacak dediler ve yapmadan kaçtılar. Bir keresinde beni haklı buldular ekran görüntüsü aldılar. BTK üzerinden 3 itirazda bulundum hepsinde de aynı metni kopyala yapıştır yapmışlar. Şimdi de modeminizi değiştireceğiz diyorlar. İşe yarar mı ? Bıktım bu Vodafone'dan. altyapımız 100 megabite kadar destekliyor ve 2 kutu var(port girişi fazladan). Peder yöneticiyken özellikle 2 kutu taktırmıştı. Eğer yeni modem de işe yaramazsa ne yapılması gerek? Grupta Vodafone'da çalışan var mı çare bulsun belli ki bir sıkıntı var.Teşekkürler.( işe yarar mı bilmiyorum ama jitter 5ms üstü çıkıyor.)

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    38.8 KB · Görüntüleme: 510

cangon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu sorununuz çözüldümü acaba? 100 mbits Fiber aboneliğim var ve 30 mbits üstü hız görmedim bugüne kadar. Bende modemden şüpheleniyorum.

Arrites

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Vodafoneyi ara de ki ping çok fazla ben ayrılmak istiyorum.(aslında ayrilmayacaksin) sonra seni üst birisine baglayacak bu kişi muhtemelen kadın olacak. ...bey nedeniniz nedir hemen çözelim diyip çözecekler .Bizzat ailemle denedim internetim 20 gündür gelmiyordu her gun ariyordum bir şey yapmiyolardi yazdığım çözüm işe yaradi

cangon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Huawei HG255s. İnanılmaz çöp şu an yine internetim ne Netflix izlenebiliyor ne de evdeki ahali memnun şu an.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
vodafone net in verdiği modem superonlinenin verdiği ile aynı ikiside hg255s bende zamanında vodafone net kullanmıştım.2 kat hız alınca problem çözülmüştü

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
2 kat hız derken? 100 mbps fiber paketim.
benim 24 söylenen tü aldığım 20 ydi ping eskiden oynadığım zulada sürekli 1000 i görüyordu sonra bir gün nedense farklı geçti.hiç pingim çıkmadı gayet iyi oynadım ve sonra fark ettim ki babam 2 kat hız almış (o günün akşamında babam işten gelince söylemişti)

Ugurreze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
Bu sorununuz çözüldümü acaba? 100 mbits Fiber aboneliğim var ve 30 mbits üstü hız görmedim bugüne kadar. Bende modemden şüpheleniyorum.
Fiber modem eski ise 2.4 G den maksimum aldığın hız 60 oluyor çift sinyal yayan modemler 4-5 yıldır aktif kullanılıyor onlarda 98 bile gördüm 5 G den
Mesaj otomatik birleştirildi:

Selam.Ben aralık 2019'da Superonline'dan Vodafone'a geçtim.geçtim geçeli ping sıkıntısı yaşıyorum. Superonline'da max 3ms alıyordum şimdi en az 45ms ve gün geçtikçe artıyor. Altyapı ve modem serisi aynı sadece gelip modem taktılar ve o gündür ping sıkıntısı yaşıyorum.40 gün içerisinde 9 arıza talebinde bulundum. Birinde port değişimi yapılacak dediler ve yapmadan kaçtılar. Bir keresinde beni haklı buldular ekran görüntüsü aldılar. BTK üzerinden 3 itirazda bulundum hepsinde de aynı metni kopyala yapıştır yapmışlar. Şimdi de modeminizi değiştireceğiz diyorlar. İşe yarar mı ? Bıktım bu Vodafone'dan. altyapımız 100 megabite kadar destekliyor ve 2 kutu var(port girişi fazladan). Peder yöneticiyken özellikle 2 kutu taktırmıştı. Eğer yeni modem de işe yaramazsa ne yapılması gerek? Grupta Vodafone'da çalışan var mı çare bulsun belli ki bir sıkıntı var.Teşekkürler.( işe yarar mı bilmiyorum ama jitter 5ms üstü çıkıyor.)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ping yüksek çıkıyor ise hard reset dene iki defa üst üste reset at.Duzelmezse modem veya port değişmesi lazım alt yapı modem aynı teknik bir problem yaşıyorsun

Son düzenleme:

Son mesajlar