Vodafone Arena'ya görkemli tanıtım!

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Beşiktaş Kulübü, yeni stadı Vodafone Arena'yı düzenlediği lansmanla siyah beyazlı camia ve spor dünyasına tanıttı.

LDhDK4d.jpg

Resmi Siteden yapılan açıklama şu şekilde:

Vodafone Arena Stadı, bu akşam düzenlenen muhteşem bir etkinlikle tanıtıldı.

Swissotel’de düzenlenen lansman gecesine; Başkanımız Fikret Orman, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Divan Kurulu Başkanımız Yalçın Karadeniz, Divan Kurulu Üyelerimiz Futbol Genel Direktörümüz Önder Özen, Teknik Direktörümüz Slaven Bilic, futbolcularımız, Vodafone İcra Kurulu başkanı Gökhan Öğüt ile spor dünyasından birçok isim ve çok sayıda davetli katıldı.

Etkinlikte yer alan davetliler, BJK İnönü Stadı’nın eski fotoğraflarının yer aldığı zaman tünelinden geçerek Vodafone Arena Stadı’nın loca ve VIP koltuklarını ilk kez görme fırsatı yakaladılar.

Davetlilere ayrıca, Vodafone Arena Kartal Yuvası, Beşiktaş Müzesi ile çeşitli mağaza ve restoranların bulunacağı Vodafone Arena Stadı’nın VIP alan ve localarını tanıtan film gösterildi.

Gecede bir konuşma yapan Başkanımız Fikret Orman, Beşiktaşımızın şanına yakışır bir stada sahip olma zamanının geldiğini belirtti ve şunları söyledi:

“En modern ve yüksek teknolojiye sahip Vodafone Arena Stadı projesini hayata geçiriyoruz. Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu olan Vodafone Arena; zengin içerikli dijital ekran çözümleri, yüksek hızlı mobil ve Wi-Fi ağıyla donatılacak. Taraftarlarımıza ve ziyaretçilere maç günleri unutulmaz bir deneyim yaşatacak olan Vodafone Arena, farklı boyutlarda HD monitörler, interaktif ekranlar ile stadın farklı noktalarında; taraftar röportajları, istatistikler, promosyonlar ve o an oynanan diğer müsabakalarını an be an yayınlıyor olacak. Türkiye’de ilk defa yeşil stat özelliğine de sahip olan Vodafone Arena, fotovoltaik sistemi ile güneşten elektrik elde etme, çatı ve yapıya düşen yağmur suyunu depolayarak kullanma, yeşil bina sertifikalı yapı ürünlerinin kullanımı, soğutucularda-klimalarda ozon dostu gaz kullanımlı cihazların seçimi, kapalı mekanlara %100 taze hava veren klima gibi pek çok yeniliğe sahip. Vodafone Arena’nın bizim yönetim kurulumuz döneminde gerçekleşiyor olması; beni ve çalışma arkadaşlarımı ayrıca gururlandırıyor. Şunu söyleyebilirim ki bu statta uluslararası pek çok başarıya imza atacağız. Bize bu konuda destek olan başta Vodafone İcra Kurulu başkanı Gökhan Öğüt’e yönetim kurulu üyelerimize, tüm sponsorlarımıza, taraftarlarımıza ve siz değerli dostlarıma çıktığımız bu yolda bizleri yalnız bırakmadığınız ve göstermiş olduğunuz destekten dolayı çok teşekkür ediyorum.”

Beşiktaşımız ile iş ortaklığı yapmaktan dolayı gurur duyduklarını belirten Vodafone İcra Kurulu başkanı Gökhan Öğüt, “Bu anlaşma bizim için iş ortaklığından çok gönül ortaklığı. Bu proje Beşiktaş ruhuyla Vodafone teknolojisini bir araya getiriyor. Vodafone Arena, Türkiye’nin ilk akıllı stadı olacak şekilde inşa ediliyor. Global partnerlerle işbirliği yaparak dünyanın en ileri teknolojik altyapılarından birini Vodafone Arena’ya kuruyoruz. Vodafone Arena, bir stadyumdan olmaktan çok; konserler, moda gösterileri, sanatsal ve kültürel etkinlikler, modern kafe ve restoranlar, Kartal Yuvası ve Vodafone Cep Merkezi ile İstanbulluların buluşma noktası olacak. Vodafone Arena’nın şanlı Beşiktaş taraftarına, İstanbullularına ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından sahneye gelen; Başkanımız Fikret Orman, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Teknik Direktörümüz Slaven Bilic, futbolcularımız ve Vodafone İcra Kurulu başkanı Gökhan Öğüt, Vodafone Arena Stadı şeklinde hazırlanan pastayı kestiler.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Beşiktaş JK

[SDNTV]http://videolar.sondakika.com/221/arena-gorucuye-cikti-5662127_sd.mp4[/SDNTV]

Stadın Özellikleri

Koltuk kapasitesi: 40.000
Loca sayısı: 147
Loca koltuk toplam sayısı: 1847
VIP koltuk sayısı: 2100
Otopark: 350 araç
Engelli koltuk kapasitesi: 81 engelli koltuğu + 81 refakatçi (toplamda 162 koltuk)

Saha çizgisi ile tribün arasindaki uzaklık:
-Kale çizgisi tribün arası 795 cm
-Taç çizgisi tribün arası 615 cm

Basin tribünü kapasitesi: 186 kişi

Çatı özelliği:Çatı tüm tribünlerin üzeri kapalı olacak şekilde, kablo sistemle çözülmüş, PTFE kaplı olarak tasarlanmıştır.

http://www.vodafonearena.com.tr/About.aspx

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
güzel görünüyor inşallah bu stadyum da güzel günler göreceğiz.

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
İşte budur....

Bayıldım İnş. açılış maçına da gidecem Allahın izniyle ......

Vodafone arena manyak bişey olacak ... :D

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Türkiye gündemine oldukça uzak kaldım; yeni stadın adının niye Galatasaray'ın ki gibi "Arena" olduğunu bilen biri bana açıklayabilir mi?

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Türkiye gündemine oldukça uzak kaldım; yeni stadın adının niye Galatasaray'ın ki gibi "Arena" olduğunu bilen biri bana açıklayabilir mi?

''Arena'' kelimesi gs nin tekelinde bir kelime değil ki sözlük anlamına bakarsan eğer anlarsın neden olduğunu dostum ...

''Mücadele alanı, meydan, sahne'' anlamlarına gelir futbolun da bir şov olduğunu düşünürsek ...

sadece gs değil dünyada b.münih dahil bir çok büyük kulüp kullanıyor zaten ...

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Yani tabiki Beşiktaş da "Arena" diyebilir ama zaten bu isimde bir stad İstanbul'da varken ve konulabilecek tonla başka sözcük de varken ben olsam başka bir isim koyardım; o yüzden garip geldi bana :) Neyse cevabın için teşekkürler [MENTION=86282]Aretios[/MENTION] :flowers:

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
@erenberk
Sponsorluk anlaşması gereği "Arena" kelimesini kullanacağız.
Anlaşma bittiğinde değiştirilebilir.
Galatasaray'ın stadının adı Ali Sami Yen Spor Kompleksidir.
Sponsorluk yüzünden TT Arena olarak adlandırılıyor.

drestvy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 tur stad vardir olimpiyat ve arena. olimpiyat adi ustunde olimpiyat cizgileri olan statlardir arena nin avantaji kale arkasi kaleye daha yakin.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
ŞİMDİDEN 25'İN ÜZERİNDE LOCA SATILDI
Fikret Orman: Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç'a destekleri için minnettarız. Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'la görüşmelerimiz çok olumlu geçti. Prosedür noktasında birtakım eksikleri de önümüzdeki günlerde tamamlayacağız.

Toplamda 147 locamız var. 25'in üzerinde 850 bin Dolar'ı bulan satış gerçekleştirdik. 50-60 milyon Dolar'lık gelir hedefimiz var. Sonraki aşamada kombine satışlarını devreye sokacağız. Beşiktaşlılara çağrıda bulunuyorum: Gelin çorbada sizin de tuzunuz olsun. Beşiktaş hepimizin ortak değeri, hep birlikte yükseltelim." KAYNAK

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Stadın Özellikleri

Koltuk kapasitesi: 40.000
Loca sayısı: 147
Loca koltuk toplam sayısı: 1847
VIP koltuk sayısı: 2100
Otopark: 350 araç
Engelli koltuk kapasitesi: 81 engelli koltuğu + 81 refakatçi (toplamda 162 koltuk)

Saha çizgisi ile tribün arasindaki uzaklık:
-Kale çizgisi tribün arası 795 cm
-Taç çizgisi tribün arası 615 cm

Basin tribünü kapasitesi: 186 kişi

Çatı özelliği:Çatı tüm tribünlerin üzeri kapalı olacak şekilde, kablo sistemle çözülmüş, PTFE kaplı olarak tasarlanmıştır.

http://www.vodafonearena.com.tr/About.aspx