Vmg3312-b10b 802.11 modu

Bu konuyu okuyanlar

The Punisher

Doçent
Reaksiyon puanı
606
Merhabalar, modemin birçok ayarını yaptım ama bazı yerleri bilmediğim için size sorayım dedim.
1. Görselde "Çıkış Gücü"'nü kaça alsam iyidir, genelde internet'te %80 daha iyi diyorlar, sizce hangisi iyi. "802.11 Modu" karışığa alsam yararlı mı zararlı mı sizce.

2. Görselde ise "Kanal", "Bant Genişliği", "Kontrol Yanbant" değerlerini kaça alsam iyidir.

Başka bildiğiniz modem ayarları varsa ya da bildiğiniz iyi bir rehber varsa yazabilirsiniz.

Şimdiden Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    4.7 KB · Görüntüleme: 75
  • 2.png
    2.png
    5.8 KB · Görüntüleme: 70

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Merhabalar, modemin birçok ayarını yaptım ama bazı yerleri bilmediğim için size sorayım dedim.
1. Görselde "Çıkış Gücü"'nü kaça alsam iyidir, genelde internet'te %80 daha iyi diyorlar, sizce hangisi iyi. "802.11 Modu" karışığa alsam yararlı mı zararlı mı sizce.

2. Görselde ise "Kanal", "Bant Genişliği", "Kontrol Yanbant" değerlerini kaça alsam iyidir.

Başka bildiğiniz modem ayarları varsa ya da bildiğiniz iyi bir rehber varsa yazabilirsiniz.

Şimdiden Teşekkürler.
Kanal otomatikte durabilir. Eğer kanal yoğun olursa oto. başka kanala ayarlar, frekans rahatlar. Diğer bant genilşiği ve yarbant da otoda dursun. Elleme.
802.11n veya ac yok mu? 802.11b çok eski, sadece 11Mbps alabilirsin o modda.
Çıkış gücü %80 yap.

Ayrıca sana 802.11b ye al diye kim söyledi :eek:

The Punisher

Doçent
Reaksiyon puanı
606
Kanal otomatikte durabilir. Eğer kanal yoğun olursa oto. başka kanala ayarlar, frekans rahatlar. Diğer bant genilşiği ve yarbant da otoda dursun. Elleme.
802.11n veya ac yok mu? 802.11b çok eski, sadece 11Mbps alabilirsin o modda.
Çıkış gücü %80 yap.

Ayrıca sana 802.11b ye al diye kim söyledi :eek:
Modem otomatik olarak 802.11b'de onu karışığa aldım (1) iyimi. Genelde çoğu kişide "N" stantardı desteklenmiyor ortak yapmak daha iyi bence.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    5.8 KB · Görüntüleme: 75

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Modem otomatik olarak 802.11b'de onu karışığa aldım (1) iyimi. Genelde çoğu kişide "N" stantardı desteklenmiyor ortak yapmak daha iyi bence.
Çoğu kişide N (Wi-Fi4) desteklenmiyor derken? 1999 dan kalma bir cihazınız yoksa bütün cihazlarınız destekliyordur. Karışığa almak bazen hız düşümüne sebep oluyor.

The Punisher

Doçent
Reaksiyon puanı
606
Çoğu kişide N (Wi-Fi4) desteklenmiyor derken? 1999 dan kalma bir cihazınız yoksa bütün cihazlarınız destekliyordur. Karışığa almak bazen hız düşümüne sebep oluyor.
Genelde kullandığımız cihazlar eski model değil, karışık olunca ne gibi bir zararı var, hız düşüklüğü veya ping yükselmesi olur mu?

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Modem daha rahat çalışmak için en başta karışık olarak ayarlanır. Sadece N ye almak sadece azıcık ısındırır o kadar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Genelde kullandığımız cihazlar eski model değil, karışık olunca ne gibi bir zararı var, hız düşüklüğü veya ping yükselmesi olur mu?
Evet, hız düşümlerine ve ping yükselmesine sebebiyet verir. Benim evimde eskiden Wi-Fi4 (N) modem vardı. Şimdi Wi-Fi6 (ax) kullanıyorum ve ciddi fark var ping olarak. N kullanın.