Vizontele- Gora Neden Hd Değil?

Bu konuyu okuyanlar

aylmz07

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Hep merak etmişimdir.1950li 60lı yıllarda çekilen filmlerin bile hd versiyonu bulunurken, hatta Kemal Sunal'ın tüm filmlerinin hd restorasyonu yapılırken 2000li yıllarda çekilen ve bana göre Türk sinemasının en iyi komedi filmlerinden olan Vizontele ve Gora Filminin neden hd versiyonu bulunmuyor/yapılmıyor.

MuratCanSimsek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle konuyu hortlatmak gibi olmasın fakat şu an gecenin 03:35'i beni düşündüren ve internet de araştırmama vesile olan sorudur, detaylı olarak bakmama rağmen cevabını halen bulabilmiş değilim.

İşin garip yanı bununla alakalı internette tek yazıyı bu forumda buldum, birisi çıkıp benim gibi "neden hd versiyonu yok" diye sormuş bile, biriside çıkıp 15 haziran 2020'den bu yana cevap vermemiş ve konu unutulup gitmiş..

Netflix üzerindeki paylaşılmış G.O.R.A bile HD değil. Konuyu başlatan kişinin dediği gibi günümüzde her türlü film restorasyonu yapılıyor, bunun gibi kaliteli bir Türk filminin neden restorasyonu yapılmamış anlamış değilim doğrusu.

not : yansın kardeşim bize ne goralılar düşünsün

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Eski filmler manyetik şerite çekildiği için, orjinal şeritleri duruyorsa yüksek çözünürlükte dijital ortama aktarılabiliyor..
Bizimkiler ucuz olsun diye tost makineleriyle çekmişler..