Bu konuyu okuyanlar

ibrahim091907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vize ödevim var lütfen acil yardım eder misiniz

Lütfen Acil Yardım! Teşekkürler!

1-) Görsel Programlama kavramından anladığınız nedir?
2-) Görsel Programlama ile “Nesne Tabanlı Programlama” ya da “İnternet Programcılığı” kavramları arasındaki farklar nelerdir?
3-) Görsel Programlama’da Object, Property ve Event kavramlarını günlük hayattaki bir nesne üzerinden (örneğin kalem, araba, lamba vs..) açıklayınız.

6) Forma yerleştirilen bir “textbox” ögesine sadece rakamlarsan oluşan bir veri girilmesine izin verilmek isteniyor.
Bu sınırlamayı sağlamak için yapılması gerekenleri açıklayınız.

5) C# Form uygulamasında bir formun içinden diğer bir form çağrılacaktır. Bu işlem kaç farklı yöntem ile yapılabilir?
Bu yöntemler arasındaki farklılıklar nelerdir? (Kod yazmanıza gerek yoktur. Sadece mantıksal olarak açıklamanız yeterlidir)

dreameagles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Sorularının hepsinin cevabını internetten araştırarak bulabilirsin. Oldukça basit keşke bizde böyle vize olsa bir sürü kod yazıyoruz.
6. soruya cevap vereyim textbox'un KeyPress iventini aktif edip şu kodu yazacaksın içerisine;

e.Handled = !char.IsDigit(e.KeyChar) && !char.IsControl(e.KeyChar);
c# diliyle istiyor değil mi?

Son düzenleme:

ibrahim091907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorularının hepsinin cevabını internetten araştırarak bulabilirsin. Oldukça basit keşke bizde böyle vize olsa bir sürü kod yazıyoruz.
6. soruya cevap vereyim textbox'un KeyPress iventini aktif edip şu kodu yazacaksın içerisine;

e.Handled = !char.IsDigit(e.KeyChar) && !char.IsControl(e.KeyChar);
c# diliyle istiyor değil mi?
Teşekküler
5.soru hakkında bilginiz var mı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekküler
5.soru hakkında bilginiz var mı
İnternette net bir cevap bulamadım Vize ödevim yardımcı olur musunuz Açıklarmısnız
C# Form uygulamasında bir formun içinden diğer bir form çağrılacaktır. Bu işlem kaç farklı yöntem ile yapılabilir?
Bu yöntemler arasındaki farklılıklar nelerdir?
(Kod yazmanıza gerek yoktur. Sadece mantıksal olarak açıklamanız yeterlidir)