Bu konuyu okuyanlar

uslumehmet1210

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
visual studio'da uzaygemisi1 nesnesinin image'ini değiştirebilmek için kostüm seçme formu tasarladım örneğin kostüm seçme formundaki picturebox8'e tıklandığında form1,form4 ve form5 deki uzaygemisi1 nesnesinin image'i resources klasöründeki uzay_gemisi12 olarak değişicek böyle bir kod yaptım kostüm seçme ekranındaki pictureBox8'e tıkladığımda bu hatayı alıyorum sebebi nedir veya ayrı bir kod yazabilirmisiniz biraz yeniyim...

Ekli dosyalar

• kostüm seçme ekranı.JPG
    kostüm seçme ekranı.JPG
    64.8 KB · Görüntüleme: 66
  • kostüm seçme ekranı kod.JPG
    kostüm seçme ekranı kod.JPG
    51.6 KB · Görüntüleme: 59
  • tıkladığımda aldığım hata.JPG
    tıkladığımda aldığım hata.JPG
    61.7 KB · Görüntüleme: 52

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Merhaba tavsiyem şu olacaktır:
Asıl geminizin resmini "public static" bir değişkende tutun, Gemi seçme ekranında herhangi bir gemiye tıklandığında tanımladığınız değişkeni değiştiriniz. Her tıklama sonrasında bir method çağırınız bu method asıl geminizin "image" değerini tanımladığınız değişkenden çeksin.

uslumehmet1210

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Merhaba tavsiyem şu olacaktır:
Asıl geminizin resmini "public static" bir değişkende tutun, Gemi seçme ekranında herhangi bir gemiye tıklandığında tanımladığınız değişkeni değiştiriniz. Her tıklama sonrasında bir method çağırınız bu method asıl geminizin "image" değerini tanımladığınız değişkenden çeksin.
anlayamadım kod olarak yapıcağım şeyleri yazarmısın

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
1 Adet "public static" olarak değişken tanımlayın ve bu değişken sizin geminizin image özelliğini taşısın.
Siz her başka gemi resmine tıkladığınızda bu değişkeniniz değişsin ve geminizin image özelliğini güncelleyin.

uslumehmet1210

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
1 Adet "public static" olarak değişken tanımlayın ve bu değişken sizin geminizin image özelliğini taşısın.
Siz her başka gemi resmine tıkladığınızda bu değişkeniniz değişsin ve geminizin image özelliğini güncelleyin.
tamam işte bende diyomki onu nasıl yapıcaz be abi,kodları söylermisin

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Kod:
public static Image Resim = Properties.Resources.Icons8_Ios7_Science_Pressure_256;

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
    pictureBox1.Image = Resim;
}

Bu kod işe yarar.
Değişken olarak gemi1, gemi2 olarak değişkenler türetirsiniz. PictureBox lara tıklandığında da istediğiniz resim değişkenini "pictureBox1.Image = Resim;" koduyla PictureBoxa aktarırsınız.

Son mesajlar