Visual Studio 2015 'de Setup Oluşturma ve Veritabanı Sorunu

LogicErrorTr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba,
İki sorunum var yardımcı olursanız sevinirim.
Visual Studio 2015 kullanıyorum. C# ile yazdığım programları setup haline getirip başka bir bilgisayara yüklediğimde kaynak kodlarım olduğu gibi görünüyor yani demek istediğim setup sonrasında .exe dosyasının yanı sıra .sln dosyası da yükleniyor ve eğer o bilgisayarda Visual Studio yüklü ise bütün kodlarıma erişim sağlanabiliyor bunun önüne nasıl geçebilirim?

Veritabanı olarak Microsoft SQL Server Management kullanıyorum. Programlarımı yüklediğim bilgisayarda SQL Server Management yoksa önce bunu kurup veritabanımı mauel olarak eklemem ve kodlarımda değişiklik yapmam gerekiyor. Bu durumun önüne nasıl geçebilirim? Başka bi veritabanı mı kullanmam gerekiyor ya da kod ile halledebilir miyim?

arsenik

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Çok bilgim yok ama Build seçeneğini Debug'dan Release'e getirdiğinde projenin bin/release klasöründe exe ve ilişkili dlller yer alıyormuş.

Açıkçası uygulamayı sunucudan download ettiren bir uygulamanın hazırlanma araçlarını ben de bilmek isterim.

LogicErrorTr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok bilgim yok ama Build seçeneğini Debug'dan Release'e getirdiğinde projenin bin/release klasöründe exe ve ilişkili dlller yer alıyormuş.

Açıkçası uygulamayı sunucudan download ettiren bir uygulamanın hazırlanma araçlarını ben de bilmek isterim.

Hocam dediğinizi deneyecektim fakat bilgisayarı formatlamıştım Visual Studio sürümünden dolayı istediğim gibi setup dosyası oluşturamıyorum eklenti ile oluyor yarın uygun sürümü yükleyip deneyeceğim.

Başka fikirleri olan arkadaşlar da fikirlerini paylaşırsa çok sevirim.