VİSUAL STUDİO 2010 DEFAULT WEB BROWSER

Bu konuyu okuyanlar

Muhametali63

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ben muhamet forumda yeniyim ilk konum :D form1 webbrowser koyuyorum sonra urleye bir site ekliyorum ama internet explorer olduğu için komut hatası veriyor nasıl internet exploreri değiştirim google chrome istiyorum. anlamadıysanız fotoğraf atabilirim :D

Muhametali63

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
internet explorer oldugu için hata veriyor bunu nasıl google chrome yaparım ? internet explorerden gina geldi

inş biliyorsunuzdur

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Explorer üzerinden Chrome'u indir ve kur,bu kadar basit.;)

Muhametali63

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
abi yok galiba anlamadın chrome var bende ama bu salak program chrome ile açmıyor anlamadım internet explorerde ne varsa

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Pardon kb'yın ben bunu bilmiyorum.:(

sonercelix

Asistan
Reaksiyon puanı
0
How to change the default browser in Visual Studio programmatically with PowerShell and possibly poke yourself in the eye - Scott Hanselman sitesinde default browser ayarlama anlatılmış.

Zaten aşağıdaki resimlere bakıp uygularsan yaparsın. Kolay gelsin. ( Sağdaki ekrandan istediğin tarayıcıyı seçebilirsin )

image_10.png
Browse%20With%20-%20Default.aspx_3.png

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Bence yanlıs anlıyorsunuz.
C# üzerindeki fonksiyonlar ve ASP.NET web islemlerini Internet Explorer tabanında yaparlar.
Bu misal müzik için de geçerlidir. C# üzerinden çağırdığın müzik fonksiyonları Windows Media Player'ı çağırır, Winamp vs çağırmaz çünkü kütüphaneler o fonksiyonlar için özellesmistir.
Çözümü ya kendi müzik çalar altyapınızı olusturmak veya baska bir müzik çalar kütüphanesi ekleyerek onu kullanmak (Boost gibi) gerekir.
Bu durumun aynısı Web için de geçerli.
Ya kendi web fonksiyonlarını yazacaksın ya da Firefox'a ait kütüphaneleri dısarıdan ekleyip çalıstıracaksın.
Bence en iyi yöntem kullandığın altyapıyı değistirmen, ciddi proje yapıyorsan zaten Microsoft altyapısına güvenme.
Yeni nesil HTML5 altyapısı üzerinden ilerle. Bunun için hangi IDE'ler var piyasada vs bilmiyorum, sadece yol göstermek adına söylüyorum.
Hobi içinse zaten sorun değil, kurcala, wrapper tarzı bir çözüm bulunabilir.