Vista Mavi Ekran

MSDN

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Öncelikle merhabalar herkese
Demin nete girmeye çalıştığımda mavi ekran geldi şimdi vistaya girmeye çalıştığımda boot ekranında kendine reset atıyor sistem tekrardan başlıyor bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ?

mckenzie

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Vista DVD'sini Tak Onar Kısmından MS-Dosda Şu kodu Yaz ve onar Sorun Çözülecektir
CHKDSK /r c:windows

MSDN

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Vista DVD'sini Tak Onar Kısmından MS-Dosda Şu kodu Yaz ve onar Sorun Çözülecektir
CHKDSK /r c:windows
PC yeni elimde dvd yok çıkan ekran şu:

foto0015on3.jpg

Bugün 2. günü pcnin daha :S

cihan3458

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu mavi ekran arada bi benim pc' dede ortaya çıkıyor ama şu anda her hangi bişeyi engellemiyor .sonra bi sorun çıkarırmı orasını da bilmiyorum

MSDN

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Yardımcı olabilicek kimse yokmu yahu ? :( Sistem yetersizde değil :(

ByKaMiKaZe

Profesör
Reaksiyon puanı
20
yeni sistem kurunca xp de düzeliyor resimdeki problem
vista'da aynı mantıkla çözülebilir.
yeniden sistem kurmayı denedinmi ?

ByKaMiKaZe

Profesör
Reaksiyon puanı
20
donanımsal olsa ben yeni sistem kurduğumda da düzelmemesi gerekiyor dvd bul ve yeniden kur eğer tekrardan aynı hatayı almaya başlarsan o zaman kesinlikle donanımsal diyebilirsin tabiki driverlar vs ler kurulu olması şartıyla :)

elimde dvd yok ve şimdilik bulamıyorum diyorsan
cd den çalışan bir linux sürümüyle de işlerini yapabilirsin bazen hayat kurtarıyor bu linux :)

systemengineer

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadasım mavi ekranı tek bir sebebe baglamak mümkün değildir...
Ram lerden,disk ten kaynaklanıo olabilir..sistemine bir checkdisk yapmanı tavsiye ederim.
yinede düzelmezse kasa içini açma şansın varsa ram lerini çıkar ve slotlarda yerlerini değiştir.harddisk olarak veri kablolarının slotlarının yerlerini değiştir.tekrar dene...

systemengineer

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Vista kullananlara aklım fikrim ermio zatten :) 1 gbyt ram alanlar bile vardır.sırf bunu kullanmak için .neyseh :D

systemengineer

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bendeki gibi 4 gb rami olanlar kullanmak istiyor ama kafayı yicem ne yaptıysam düzelmedi :bored:

arkadasım sana tavsiyem pişman olacagın şeyler yapma.. :) eger su anda xp kullanıosan vista ya gectigin zaman bmw den inip :D tosbaya binmiş gibi olacaksn... Bu kadar söyleyelim
tabi zevkler ve renkler tartışılmaz

MSDN

Profesör
Reaksiyon puanı
22
arkadasım sana tavsiyem pişman olacagın şeyler yapma.. :) eger su anda xp kullanıosan vista ya gectigin zaman bmw den inip :D tosbaya binmiş gibi olacaksn... Bu kadar söyleyelim
tabi zevkler ve renkler tartışılmaz
Zaten düzeltmeye çalışıyorum olmazsa xp kurcam, İşletim Sistemleri sayfasındaki öbür konuma cevap verirseniz dahada mutlu olacağım :)

MSDN

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Demin Crea'yı aradım adamlar dedi pc başlarken F8 e bas format atar kendine dedi :D Recovery varmış kendinde :)

systemengineer

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkdasım işletim sistemi sayfanda diger konun hangisi gösterirsen yardımcı oluruz tabiki.

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
şurdan temiz bi Win 7 SDN Edition kur gitsin
vista gibi mavi ekran rekortmeni sistemle ne uğraşıyorsun

snnyldrm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşalar, bende sony vaio bi laptop var 6 aydır falan dün ilk defa mavi ekran hatası aldım internette gezinirken facebookta video açmaya bastığımda, şimdide normal interneti kullanırken henüz aynı sorunla karşılaşmadım ama ne zaman video açıp film dizi falan izlemeye kalksam bsplayer ya da media player fark etmez bi süre sonra hata verio, bi kaç gün önce siprus adında bi program yüklemiştim ntv falan izliodum bilgisayardan ancak 2 gündür hata verip açılmıodu bende sildim onu mavi ekranda çıkınca ondandır diye düşündüm ama hala devam edio sorun, en son yüklenen dosyalara baktığımda dün x64 tabanlı sistemler için vista güncelleştrimesi yüklenmiş 2 tane bir tanede firefox içn media player eklentisi yüklenmiş, 4 ay kadar yurtdışında kalacağım için de format atma şansım yok acaba bana yardım edebilirmisiniz bu sorunu nasıl çözerim nasıl kurtulabilirim bundan?

cih@n3458

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bende aynı dertten muzdariptim bilgisayarım tamamen çöktü Allah tan garantisi vardı.dell pc. aradım dell müşteri hizmetlerini iş yerimde gelip yaptılar. mükemmel hizmet.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
biz cözduk kasanın arkada bi delik var oraya ıyı bakın icin de bi delik daha var oraya kalem sokun orda reset dugmesi var icten reset atıyo sorunu gidiyo arkadaşlar:dil: