Vista dan kurtulma önerisi

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Kıymetli arkadaşlar merhaba. Bende Hp TX2550tr tablet pc var. 2008 de almıştım vista vardı içinde. Ram ini 4gb yapıp ssd taktım. Şimdi size sorum bilgisayarın win 8 sürücüleri yok. Hp nin de çıkarmaya niyeti yok. O sebeple 79tl yükseltme zamanı kararsız idim. Hp ile iletişime geçince vazgeçtim almaktan. Şuan ssd nin nimetlerinden pek faydalanamıyorum. Sizce win 7 mi alsam 230tl ye yoksa win 8 e mi yükseltme yapsam ne dersiniz? Win 8 yükseltme 145 tl Vatan da.

Win 8 in dezavantajı parmak izi okuyucu ve ekranı ters çevirip yatırınca ekranın otomatik dönmesini sağlayıp sağlamayacağı. Ve kalem hassasiyeti. Bilgisayarı şimdilik değişmek istemiyorum. Daha doğrusu satmaya kıyamıyorum. Ortalama bir kullanıcıyım. Bu sene biraz yazılım çalışacağım sadece. Ekstra bir zorlamaya sebebiyet veren uygulamalarla uğraşmıyorum şuan. Şimdiden teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocam win8 gec driver konusunda "DriverScanner" yardımcı olur sana

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Tüm driverları buldurur mu bu dediğiniz program.

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Yalnız benim kafamı kurcalayan Hp win8 driverlar ı yayınlamadı. Buna rağmen nereden nasıl bulacak bu programlar?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ben bi win 8 indirip deneyeyim en iyisi. Olmazsa win 7 alıp geçeyim.

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Win 8.1 preview yükledim. Driverscanner 16 driver buldu, yükledi. Ama güzel olmadı. Ekran Çözünürlüğü 1024x768 oldu ve değişmiyor en basitinden. Yazılar ve resimler net değil. İstediğim özelliklerde çalışır halde değil. Biraz daha uğraşacağım olmazsa win7 alıp geçeceğim.

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
her yeni windows sürümü bir önceki sürümlerde kullanılan sürücülerin bir çoğunu otomatik tanıyor. Bence win8'in deme sürümünü kur dene hangi sürücüleri tanıyor hangilerini tanımıyor öğrenmiş olursun. Tanımadığı sürücüleri donanımları üreten markaların sitelerinden bulabiliyor musun araştırmış olursun.

Sıkıntı çıkmazsa sorunsuz kullanılıyorsa win8'i satın alırsın olmadı geri wistaya dönersin :)

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
windowslardan ya xp ya 7 kurmak lazım diyerleri bi halta yaradığıı yok bence :)

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
hocam ben kurdum alıştımda ama hiç hoşuma gitmedi bir hafta sonra 7 ye dönüş yaptım

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
O vista denen illetten ne çektim bee neyseki win7 çıktıda huzura erdim :p

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
her yeni windows sürümü bir önceki sürümlerde kullanılan sürücülerin bir çoğunu otomatik tanıyor. Bence win8'in deme sürümünü kur dene hangi sürücüleri tanıyor hangilerini tanımıyor öğrenmiş olursun. Tanımadığı sürücüleri donanımları üreten markaların sitelerinden bulabiliyor musun araştırmış olursun.

Sıkıntı çıkmazsa sorunsuz kullanılıyorsa win8'i satın alırsın olmadı geri wistaya dönersin :)

Satın alırsam daha dönmem de. Sizin demek istediğiniz win7 nin üzerine yükseltme mi yapmak sürücülerini tanıması adına. Gerçi şuan sürücülerde sıkıntı yok aygıt yöneticisinde ama istediğim özellikleri çalışmıyor bilgisayarın.

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Windows 7 alacağım büyük olasılıkla. Şimdi biraz 32 bit kullanıp sonra 64 bit kullanacağım. Karar kılıp birini alacağım.

administrator

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Kıymetli arkadaşlar merhaba. Bende Hp TX2550tr tablet pc var. 2008 de almıştım vista vardı içinde. Ram ini 4gb yapıp ssd taktım. Şimdi size sorum bilgisayarın win 8 sürücüleri yok. Hp nin de çıkarmaya niyeti yok. O sebeple 79tl yükseltme zamanı kararsız idim. Hp ile iletişime geçince vazgeçtim almaktan. Şuan ssd nin nimetlerinden pek faydalanamıyorum. Sizce win 7 mi alsam 230tl ye yoksa win 8 e mi yükseltme yapsam ne dersiniz? Win 8 yükseltme 145 tl Vatan da.

Win 8 in dezavantajı parmak izi okuyucu ve ekranı ters çevirip yatırınca ekranın otomatik dönmesini sağlayıp sağlamayacağı. Ve kalem hassasiyeti. Bilgisayarı şimdilik değişmek istemiyorum. Daha doğrusu satmaya kıyamıyorum. Ortalama bir kullanıcıyım. Bu sene biraz yazılım çalışacağım sadece. Ekstra bir zorlamaya sebebiyet veren uygulamalarla uğraşmıyorum şuan. Şimdiden teşekkürler.

kardeşim windows 7 almanı tavsiye ederim. çünkü genellikle vistanın driverlarının çoğu windows 7'ye kurulabiliyor

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
kardeşim windows 7 almanı tavsiye ederim. çünkü genellikle vistanın driverlarının çoğu windows 7'ye kurulabiliyor
7 için driver sorunu yok zaten. Hp 7 için driver çıkarmış. Bende zaten win7 de karar kıldım.