VirtualBox usb sorunu

Bu konuyu okuyanlar

vatan_tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Virtualbox 3.1.8.0 kullanıyorum. XP sp2 kurdum. PC nin USB bağlantısını kullanmak istiyorum ama usb driver arıyor. bu sorunu çözen var mı ?

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Virtualbox kurulurken birkaç driver yükleniyor (isteğe bağlı olarak yüklenmesi engellenebiliyor) onların yüklendiğinden emin ol.

vatan_tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet Tamamını yükledim. eminim.

vatan_tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki LPT çalışan versiyonu var mı ? Bilgisi olan ?

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Aynı sorunu bende yaşamıştım.Şu anda bulunduğum yerde virtualbox olmadığından tam menülerini hatırlayamıyorum ama sanal makinayı açtığında yani işletim sistemine girdiğinde yukarıdan ayarlar yada araçlardan en altında misafir eklentisi var onu kurup tekrar dene.

vatan_tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet misafir eklentisini kurmuştum zaten. Mausun sanal pc ye giriş çıkışını kolaylaştırıyor. USB diye bir menüsü var. PC de takılı olan USB leri bu menüden görüyoruz. O usb lerden herhangi birisini seçince gerçek PC driver aramaya başlıyor. Problem bu..

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Evet misafir eklentisini kurmuştum zaten. Mausun sanal pc ye giriş çıkışını kolaylaştırıyor. USB diye bir menüsü var. PC de takılı olan USB leri bu menüden görüyoruz. O usb lerden herhangi birisini seçince gerçek PC driver aramaya başlıyor. Problem bu..

Normal. Gerçek pc'den cihazın bağlantısını kesip gerçek makinaya Virtual Box Usb Device olarak tanımlıyor ve içerideki sisteme bağlıyor.

vatan_tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ama gerçek PC böyle bir driver bulamıyor.. Virtual Box Usb Device driver diye bir şey yok. Bilen, bulan varsa göndersin lütfen.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Bence virtual box'u bir daha kur. çünkü kendi bulabilmesi lazım. ben de kulanıyorum şak diye yüklüyo...

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Son sürümü kullanmanı tavsiye ederim. v3.2.

Burada kurulu sistem üzerindeki ayarlardan USB ayarlarını yapabilirsin.

* USB denetleyicisini etkinleştir.

* USB 2.0 EHCI denetleyicisini etkinleştir.

Ama önce USB Windowsa takılmış olmalı. Sonra USB ekleme ikonuna tıklayarak bağlı bulunan USBden birini veya birilerini seçebilirsin.

Sanal sistemin açıldığında Windows üzerinde USB takılı ve tanınmış halde olmalı.

Daha sonra Sanal sistem penceresinde Aygıtlar>USB aygıtları seçeneği ile sistem açıldığında ihityacın olan USB'yi bağlayıp tanıtabilirsin.

Burada Windows sana sürücü güncellemesi için bir uyarı verecektir. Sanal USB sürücüsünü otomatik olarak kurabilirsin.

vatan_tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim. Ben en iyisi tekrar kurmayı deneyeceğim. Olmazsa son sürümü yüklerim. Yine olmazsa Vmware kullanmaya devam ederim.