VirtualBox Kali Linux Kullanırken Ana Bilgisayarın Wifi Kartına Bağlanma

Bu konuyu okuyanlar

EmreK_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Merhaba windows 8.1 de virtual box üzerinden Kali linux kullanıyorum acaba wifi adaptörü almadan ana bilgisayarın wifi kartını buna bağlama gibi bir şansımız varmı programla vb. gerekirse şuda sıkıntı olmaz örneğin ben kali linux u kullanırken wifi kartımı windows ta kullanamayacam yada tam tersi gibi birşey olma ihtimali varmı?

hakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Pentesting için kullanacağınızı düşünürsek harici bir wifi adaptörüne ihtiyacınız olacak. Tercihen de Atheros AR9721 chipsetli bir model bakın.

EmreK_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Pentesting için kullanacağınızı düşünürsek harici bir wifi adaptörüne ihtiyacınız olacak. Tercihen de Atheros AR9721 chipsetli bir model bakın.

Hacking dersleri almaya başladım bu udemy den ordakide kali linux için bi adet wifi adaptörü alın diyor ben başta yazılımla çözmeyi düşünüyordum hatta az önce bile hdd yi bir kısmını asyarlayıp kali bile kuracaktım ama iyi öneri buna bakarım başka ana bilgisayarın wifi kartını kullanma gibi bir şansım varmı?

hakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Monitor mode/packet injection destekleyen bir adaptör olmalı. Muhtemelen bilgisayarınızdaki bunları desteklemiyordur.

Son düzenleme:

EmreK_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
35
adaptör yok ben kendi wifi kartını kullanmak istiyorum ama neyse soruna birtakım çözümler buldum zaten ileri doğru birkaç hafta sonra ortalama ay oldu format atmadım hem bi içini temizlemem lazım baya toz doldu o sırada da format atacam format atarkende işletim sistemi kuracam i windows diğeri kali böylece fazla problem olmayabilir ama bakarım adaptörde almayı düşünüyorum