Virtual Box Ekran Kartı Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

berkaktuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese Merhabalar

Bugün bilgisayarıma VirtualBox ile Windows 10 ve Linux işletim sistemlerini yükledim. Fakat her iki sistemde kasma ve donma yaşıyorum her anlamda YouTube dan video izleme veya en basitinden fareyi oynatırken bile donma yaşıyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim.

Bir arkadaşım ekran kartından dolayı dedi fakat yine bir çözüme ulaşamadım.

Teşekkürler ☺️

Cihaz Bilgileri :

Ekstra Grafikler : AMD Radeon Pro 5500M 4 GB
Macbook Pro sistem.png

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
VirtualBoxtan kaynaklı olmalı Ram miktarı işlemci çekirdeği miktarı vs. yüksek vermedi isen normaldir. Ekran kartın gayet sağlam. Ve sanal makinalar ekran kartını direk kullanmazlar. Kendilerine ayrı driver'ları falan olur.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Herkese Merhabalar

Bugün bilgisayarıma VirtualBox ile Windows 10 ve Linux işletim sistemlerini yükledim. Fakat her iki sistemde kasma ve donma yaşıyorum her anlamda YouTube dan video izleme veya en basitinden fareyi oynatırken bile donma yaşıyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim.

Bir arkadaşım ekran kartından dolayı dedi fakat yine bir çözüme ulaşamadım.

Teşekkürler ☺️

Cihaz Bilgileri :

Ekstra Grafikler : AMD Radeon Pro 5500M 4 GBEkli dosyayı görüntüle 125982
Sürücülerini kurmanız lazım. :)

berkaktuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
VirtualBoxtan kaynaklı olmalı Ram miktarı işlemci çekirdeği miktarı vs. yüksek vermedi isen normaldir. Ekran kartın gayet sağlam. Ve sanal makinalar ekran kartını direk kullanmazlar. Kendilerine ayrı driver'ları falan olur.
Windows 10 için 5 GB ram ve 500 GB hda alan Linux içinde 3GB ram ve 100 GB hda alannı verdim yeterlimiydi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sürücülerini kurmanız lazım. :)
En başta mı kurmam gerekli yani misafir kalıp olarak nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz?
Teşekkürler

berkaktuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Peki BootCamp dışında sizin önerebilceğiniz bir uygulama varmıdır ücretsiz olarak kullanabilceğim crackli vs ben VirtualBox ile denedim ama başkalarıda olur tabikide sonuçta çok can sıkıcı bir durum bu sistemde kasma ve donma yaşıyorum her anlamda YouTube dan video izleme veya en basitinden fareyi oynatırken bile donma yaşıyorum.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Peki BootCamp dışında sizin önerebilceğiniz bir uygulama varmıdır ücretsiz olarak kullanabilceğim crackli vs ben VirtualBox ile denedim ama başkalarıda olur tabikide sonuçta çok can sıkıcı bir durum bu sistemde kasma ve donma yaşıyorum her anlamda YouTube dan video izleme veya en basitinden fareyi oynatırken bile donma yaşıyorum.
Dual boot yapmanız daha iyi olur ama alternatif olarak VMware Fusion var (ücretli ama deneme sürümü var). :)

berkaktuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dual boot yapmanız daha iyi olur ama alternatif olarak VMware Fusion var (ücretli ama deneme sürümü var). :)
Daha öncenden denedim fakat hiç faydalı olmadı benim için bilgi aktarmak için sürekli aç kapa yapmam gerekiyordu Sanal makine kurmak daha iyi olucağını düşündüm fakat bu derece bir yavaşlıkda beklemiyordum açıkcası üzücü bir durum

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Daha öncenden denedim fakat hiç faydalı olmadı benim için bilgi aktarmak için sürekli aç kapa yapmam gerekiyordu Sanal makine kurmak daha iyi olucağını düşündüm fakat bu derece bir yavaşlıkda beklemiyordum açıkcası üzücü bir durum
NTFS bir partition açıp, dosya aktarımını sağlayabilirsiniz (Bütün OS'lar NTFS'yi destekliyor çünkü. Windows ve Linux, APFS'yi tanımıyor).