Vindictus macerası devam ediyor

rozabay

Dekan
Onursal Üye

Geliştiriciliğini devCat, dağıtımcılığını Nexon üstlendiği, Ekim 2011 de Avrupa sunucularını açan Vindictus hikayesi soluksuz devam ediyor.

İnsanların ve Fomorların savaşını konu alan Vindictus avrupa sunucularına, 16 mayıs tarihinde Episode 8 hikayesinin 2. bölümü yayınlandı.

[video=youtube;Lg0b2BITZAs]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Lg0b2BITZAs[/video]

Episode 8 in son bölümünde, ünlü Succubus ve günde 1 defa girilebilen Glass isimli boss oyuna eklendi. Ayrıca pek fazla bir önemi olmasa da Strategy Chief Roperrem isimli bossta oyuna eklendi.

Oyuna yeni silah ve zırhlarda eklendi.

•Yeni Zırhlar
Wonderland Set
Raider's Set

•Yeni Silahlar
Raider's Staff
Raider's Scythe
Scythe of Caresses
Raider's Long Hammer
Raider's Long Sword
Raider's Twin Sword
Raider's Twin Spear

Belirtmek isterin Vindictus, Valve'nin Source oyun motoru ile yapıldı. Oyunda fizik ögeleri ve görsellik ön plana çıkıyor.

Son olarak okumak isteyenler için ep8.2 nin türkçe senaryosu aşağıdadır.

Episode 8 Part 2: The Unveiling Truth - Button by Button
Karargahta, Çaylak Keaghan'a Ingkells'in son sözlerinden bahseder ve Fragment'i teslim eder. Keaghan ve Riordan'ın fikirleri Catacombs'a yapılacak olan baskın konusunda çatışmaktadır, Riordan baskının yapılmamasını önerir. Keaghan buna aldırmaz ve Çaylak ile birlikte Kiliseye gider. Kilise'de Seanna'ya kehaneti sorar. Her şeyi ile, en başından. Bu sırada Laurys içeri girer ve kafası bir hayli karışık görünen Keaghan'a kehaneti özetler: En son ayakta kalan Fomor'un son kan damlası toprağa düştüğünde, Morrighan gelecek, Erinn bizlerin olacaktır... Laurys, Keaghan'a yapacağı baskından vazgeçmesini önerir. Çünkü bu baskın, kehanetin gerçekleşmesini engelleyecek olan bir adımdır. Keaghan, piskoposa Fragment'i gösterir. Laurys bunu almak ister ancak Keaghan geri çevirir.

Cevaba yakın olduğunu hisseden Keaghan, Çaylak'ı Fragment'i incelemesi için büyücü Jarlath'a gönderir. Fragment için bir açıklama bulabileceğini ümit eden Keaghan, daha çok Fragment'in nereden geldiğini öğrenmiştir. Fragment, Ainle'ye aittir. Ainle'ye ait olan hiç bir şeye elini sürmeyeceğini söyleyen Jarlath, Çaylak'ı geri çevirir.

Keaghan, Ingkells'in isyanının nedenini düşünmektedir; 'Ingkells, bu denli büyük bir isyanı çıkartmak için Catacombs'ta hangi gerçek ile karşılaşmış olabilir?'.. Bu düşüncelerin ardından Keaghan gidip cevabı kendisi aramak istemektedir. Önce tekrar Jarlath'a uğrar, Catacombs ile ilgili sorular sorar. Ancak Jarlath 'Daha iyi bilen birine git.' diyerek yine Keaghan'ı geri çevirir. Çünkü Ainle yıkıldıktan sonra Catacombs'un girişi yok olmuştur ve Jarlath yeni girişin nerede olduğunu bilmemektedir.

Colhen'e varan Keaghan, ilk iş Reilly ile görüşür. Ancak Reilly, orada sadece 'karanlık'ın olduğunu ve daha fazla açıklama yapamayacağını söyler. Çünkü daha fazla açıklama yaparsa, Keaghan'ın beyin travması geçireceğini düşünmektedir. Laboratuvar'a giden Keaghan, Brynn'in bu karanlığı kendisine açıklayacağını düşünmektedir. Brynn; 'Karanlıkta seçemiyorsan bir ışık yak.' diyerek ip ucu verir ve bu ip ucu Keaghan'a yetmiştir. Keaghan, Ainle yoluna koyulur...

Daha önce nasıl burayı göremediğini kendisine sorarak pişmanlıkla Catacombs girişinde duran Keaghan, artık içeriye girmek için kesin kararlıdır. Her ne olursa olsun, Ingkells'in neden isyan ettiğini öğrenmek zorundadır.

Girişteki koruyucu Strategy Chief Roperem kolayca alt ettikten sonra Catacombs'a giren Keaghan, burada büyük bir sürpriz ile karşılaşır. Bu sürprizin adı Glas Ghaibhleann'dır. Glas'ın ölümünden sonra Catacombs'da bizim Kiliseye ait olan bir Yıldız ile karşılaşan Keaghan, Ainle'nin yakılması ile Kilise'nin bir ilgisi olup olmadığını düşünmeye başlar. Ancak bunları düşünmek için zaman yoktur, Keaghan, Gwynn ve Çaylak Catacombs'dan dışarıya çıkmak zorundadırlar.

Üçlü dışarıya çıktığında Riordan ve güçsüz askeri ordusu ile karşılaşırlar. Önden giden Keaghan, Riordan ile yüzleşir. Gwynn ve Çaylak konuşmaları duyunca yıkıntıların arkasında gizlenirler. Riordan Keaghan'a, kendisinin artık Royal Army askeri olmadığını ve bir kafir olarak ilan edildiğini söyler. Riordan, 'Yeni Keaghan' gibi davranmakta, kendisini Royal Army'nin yeni lideri olarak görmektedir. Bu rütbenin verdiği öz güven ve gaz ile askerlerine Keaghan'ı oracıkta öldürülmesi emrini verir. Askerler atış için hazırlanır. O anda Gwynn öne atlar ve Keaghan'ın vücuduna isabet etmekte olan okların önüne geçer, kendisini Keaghan için feda eder. Riordan, bundan hiç etkilenmemiştir. Tekrar askerlerine Keaghan'ı öldürmelerini söyler. Bu ikinci emirden sonra mekanı simsiyah bir duman kaplar. Elektrikler ve simsiyah dumanlar arasından bir adam çıkar gelir. Bu adam, Nyle'dan başkası değildir. Dark Knight Nyle, basit bir büyü ile her yanı siyaha bürür ve Keaghan ile Çaylak'ı kendisi ile birlikte götürür. Riordan, bu sefer şaşırmıştır. Askerlerine Keaghan'ın bulunması emrini verir. Sinirlenmiştir. Artık bu andan itibaren, Keaghan ve Çaylak birer Royal Army askerleri değildir.

Çaylak, Nyle ile birlikte kaybolup giderken gözleri kararır, 'flashback' yaşar (yaşanmışlar tekrar gözü önüne gelir). Bu flashaback'lerde Gwynn vardır, Gwynn'in sözleri, Colhen'den Rocheste'ye Gwynn ile geçen anıların tümü vardır...

Diğer tarafta Brynn, Glas'ın ortaya çıkışının nedenini açıklar. Kilise tarafından yapılan bir törende Morrighan'ın çağrılışındaki büyük hata sonucu Glas Ghaibhleann ortaya çıkmıştır. Ancak Brynn düşünmektedir, Kehanet'e göre zaten gelecek olan bir kişiyi neden çağırmak istemişlerdir?

Türkçe çeviriyi vindictusturkiye.net forumlarında ulaş isimli arkadaş yaptı. Valla yememiş içmemiş çevirmiş helal olsun.
 
Üst