ViewSonic'ten İki Yeni Dev

Önde gelen görüntü aygıtları üreticilerinden ViewSonic iki yeni dev monitörünün yolda olduğunu duyurdu. 28 ve 32 inçlik yeni monitörler burada.
ViewSonic için görüntü aygıtı üreticisi gibi garip bir tanım kullandık, zira kendileri sadece monitör değil, projeksiyon aygıtları ve benzeri birçok farklı ürünlerden oluşan bir ürün gamına sahip. Tabii ülkemizdeki temel etkinliği monitörler ve projeksiyon aygıtları. Ürün sınıfına göre ekonomik modellerden iPod girişli ürünlere kadar geniş bir yelpazede LCD monitör sunan ViewSonic Eylül ayında iki yeni modeli piyasaya sürecek. Bu iki ürün de oldukça geniş panellere sahipken bir tanesi ev veya ofis kullanıcısına hitap ediyor, diğeri ise daha ziyâde bilgi panosu kullanımı için uygun.

VX2835wm: Masaüstü Rüyası


Yeni modellerden 28 inçlik dev VS2835wm, büyüklüğünün yanı sıra 1920x1200 çözünürlükle LCD panelde insanı çıldırtacak bir görüntü sunuyor. Neden böyle abartılı tabir kullandığımıza gelince; bu boyuttaki bir paneli kendinizden 70 cm uzakta kullandığınızda ya çalışırken boynunuz tutulur ya da film izlerken boynunuz ağrır; hareketleri takip etmek için sürekli kafanızı çevirmekten... Gerçi kullanıcıların bu paneli sadece film izlemek için alacağına ihtimal vermemekle beraber üzerindeki HDMI girişi insanı tahrik eder nitelikte ("benimle film izleee", "işi bıraaakk" gibi fısıltılardan bahsediyoruz). Zaten panel de tam yüksek tanımlı yayın çözünürlüğüyle uyumlu; gelin de şeytana uymayın.

CD3200: Renkli Bilgi Panosu Adayı


ViewSonic'in diğer ürünü ise daha düşük çözünürlüklü bir panel olmakla beraber boyut olarak daha büyük. Bu ürün bir masaüstü monitörü olarak kullanılmaktan çok halka açık alanlarda bilgi panosu ve hareketli görüntülerin sunulması amacıyla üretilmiş bir ürün. 32 inçlik devin çözünürlüğü sadece 1366x768, yani en düşük yüksek tanımlı görüntü standartlarından birini destekliyor. Tabii kullanılacak yerlere göre bu çözünürlük yetip artabilir.

Liste İçin TıklayınViewSonic tarafından bildirilene göre ürünlerin fiyatları VX2835wm'de KDV dahil 1273 dolar, CD3200'de ise 1403 dolar. Ürünlerin teknik detaylarıyla ilgili daha fazla bilgi isterseniz alttaki resme tıklayarak bize ulaşan listeyi görüntüleyebilirsiniz. Listede parlaklık değerleri, bütün detaylı giriş ve çıkış bilgileriyle görüntülenme açılarına kadar her türlü bilgi var.


Bilgi İçin: ViewSonic
SDN - http://shiftdelete.net
 
Üst