Soru ViewSonic VX2779-HD-PRO 27' alınır mı?

MTATurkey

Asistan
1 Ocak 2019
335
169
43
21
Masaüstündeki özgürlüğü, istediğin gibi kullanabilme. Bazıları çok yakında kullanır bazıları biraz yüksekte durmasını sever.
Ha anladım, masam geniş ve monitörle aramda mesafe oldukça var. Yükseltme alçaltma noktasında sıkıntı yaşar mıyım emin değilim. Biraz daha araştıracağım, eğer başka bulamazsam bunu tercih edebilirim çünkü fiyatı da oldukça uygun geldi.

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
2,909
4
3,016
358
FHD bir monitör için bence fiyatı biraz yüksek. Ayrıca tazeleme hızı da fiyatına göre düşük bence. Eğer panel tipi sizin için bir deal breaker değilse alttaki monitörde 240hz yenileme + 0.5ms tepki süresi var

1718385019726.png

İlla IPS olsun diyorsan 180hz / 0.5ms monitörler 5bin civarında, hepsi de sağlam markalar.
Acer Nitro ve aoc yi şuan bizzat kullanıyorum.
1718385193137.png

MTATurkey

Asistan
1 Ocak 2019
335
169
43
21
FHD bir monitör için bence fiyatı biraz yüksek. Ayrıca tazeleme hızı da fiyatına göre düşük bence. Eğer panel tipi sizin için bir deal breaker değilse alttaki monitörde 240hz yenileme + 0.5ms tepki süresi var

Ekli dosyayı görüntüle 190937

İlla IPS olsun diyorsan 180hz / 0.5ms monitörler 5bin civarında, hepsi de sağlam markalar.
Acer Nitro ve aoc yi şuan bizzat kullanıyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 190939
Hocam IPS dışı paneller beni çok rahatsız ediyor. Genelde hikayeli oyunlar oynuyorum, 180 hz yeterli olur diye düşünmüştüm. İlettiğiniz monitörleri inceleyeceğim, çok teşekkür ederim. Bu arada benim gönderdiğim monitördeki sitede fiyatları biraz garip yazmışlar, bir yanlış anlaşılma olmaması adına fiyatı 4300 TL, sizce yine de fazla mı bu fiyata?

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
2,909
4
3,016
358
Hocam IPS dışı paneller beni çok rahatsız ediyor. Genelde hikayeli oyunlar oynuyorum, 180 hz yeterli olur diye düşünmüştüm. İlettiğiniz monitörleri inceleyeceğim, çok teşekkür ederim. Bu arada benim gönderdiğim monitördeki sitede fiyatları biraz garip yazmışlar, bir yanlış anlaşılma olmaması adına fiyatı 4300 TL, sizce yine de fazla mı bu fiyata?
Benim şuan önümde 3 tane monitör var, Biri 4K IPS Asus TUF, en kaliteli modellerden biri. Hemen yanındaki 1K AOC VA paneli var, ama oldukça kaliteli bir panel kullanmışlar yer yer IPS monitörden daha iyi performans veriyor renk doğruluğu olarak. Panel tipine çok takılmayın derim. Sağlam VA dandik IPS ten iyidir.

6400 Bana yine de fazla geldi. Hani 2K olsa, yada curved olsa ekstra 1000 tl ye değer diyebilirim ama 1k net fark var ve ayak yapısı çok kötü pahalı olmasına rağmen.

Görkem Say

Guru
Emektar
22 Nisan 2017
26,064
8
25,423
8,958
Benim şuan önümde 3 tane monitör var, Biri 4K IPS Asus TUF, en kaliteli modellerden biri. Hemen yanındaki 1K AOC VA paneli var, ama oldukça kaliteli bir panel kullanmışlar yer yer IPS monitörden daha iyi performans veriyor renk doğruluğu olarak. Panel tipine çok takılmayın derim. Sağlam VA dandik IPS ten iyidir.

6400 Bana yine de fazla geldi. Hani 2K olsa, yada curved olsa ekstra 1000 tl ye değer diyebilirim ama 1k net fark var ve ayak yapısı çok kötü pahalı olmasına rağmen.

Urunun fiyati 6400 degil 4300 hocam sepette o fiyata geliyor Itopya'da.

MTATurkey

Asistan
1 Ocak 2019
335
169
43
21

6400 Bana yine de fazla geldi. Hani 2K olsa, yada curved olsa ekstra 1 tl ye değer diyebilirim ama 1k net fark var ve ayak yapısı çok kötü pahalı olmasına rağmen.
Haklısınız hocam, canlı bir şekilde görmeye çalışıp kararımı vereceğim o zaman. Bu arada kullandığınız VA panelli monitörde farklı açılardan bakarken görüntüde bozulmalar var mı, IPS'e göre nasıl?
Mesaj otomatik birleştirildi:

4300 ise fiyat güzel 6400 ise kötü. Yine de o ayak hiç güzel değil. V ayak dışında kullanamıyorum.
Hocam Viewsonic markası nasıldır, güvenilir mi ?

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
2,909
4
3,016
358
Haklısınız hocam, canlı bir şekilde görmeye çalışıp kararımı vereceğim o zaman. Bu arada kullandığınız VA panelli monitörde farklı açılardan bakarken görüntüde bozulmalar var mı, IPS'e göre nasıl?
Bendeki VA monitör AOC marka. Tüm VA lar aynı kalitede de olmuyor. Bendekinin görüş açısı bayağı iyi. Zaten bu görüş açısı olayı bana bir garip geliyor çünkü masaüstü kullanan insanlar pc başında kullanıyor bilgisayarını zaten. Yani sıfıra sıfır 175 derece açı ile kimse monitöre bakmıyor ki.

Neyse işte AOC yi ilk alırken biraz şüpheye düşmüştüm ama şuan 1.5 yılı doldurdum beni çok memnun etti. Arkasında 6-7 tane usb çoğaltıcı vs. var. Ben memnunum. Eğer yüksek yenileme sürelerinde bir monitör alacaksanız kaliteli bir VA da tercih edebilirsiniz.

Birde ayakları ters V şeklinde olunca çok avantajlı oluyor, masanın ilgili kısmını kullanabiliyorsun. Buda bir detay.

MTATurkey

Asistan
1 Ocak 2019
335
169
43
21
Bendeki VA monitör AOC marka. Tüm VA lar aynı kalitede de olmuyor. Bendekinin görüş açısı bayağı iyi. Zaten bu görüş açısı olayı bana bir garip geliyor çünkü masaüstü kullanan insanlar pc başında kullanıyor bilgisayarını zaten. Yani sıfıra sıfır 175 derece açı ile kimse monitöre bakmıyor ki.

Neyse işte AOC yi ilk alırken biraz şüpheye düşmüştüm ama şuan 1.5 yılı doldurdum beni çok memnun etti. Arkasında 6-7 tane usb çoğaltıcı vs. var. Ben memnunum. Eğer yüksek yenileme sürelerinde bir monitör alacaksanız kaliteli bir VA da tercih edebilirsiniz.

Birde ayakları ters V şeklinde olunca çok avantajlı oluyor, masanın ilgili kısmını kullanabiliyorsun. Buda bir detay.
Hocam dediğim gibi yenileme oranı benim için çok önemli değil, hikaye odaklı oyunlar oynuyorum, bana atmosferi, ortamı güzelce yansıtsın kâfi. Dediğiniz monitörleri inceleyeceğim, yardımlarınız için teşekkür ederim.

ozciceky

Profesör
20 Haziran 2020
3,183
2,760
358
51
IPS paneli olan iki farklı Viewsonic kullanmıştım. İkisinde de ne ayar yaparsam yapayım Viewsonicler beni rahatsız etti. Şimdi samsung'ın QHD bir ips monitorunu kullanıyorum ve viewsonic'ten çok daha kaliteli. Kaliteli derken benim açımdan gözlerime hiç bir rahatsızlık vermiyor.

MTATurkey

Asistan
1 Ocak 2019
335
169
43
21
IPS paneli olan iki farklı Viewsonic kullanmıştım. İkisinde de ne ayar yaparsam yapayım Viewsonicler beni rahatsız etti. Şimdi samsung'ın QHD bir ips monitorunu kullanıyorum ve viewsonic'ten çok daha kaliteli. Kaliteli derken benim açımdan gözlerime hiç bir rahatsızlık vermiyor.
Hocam bu fiyat bandındaki Samsung'larin yorumları genellikle olumsuz. Bu fiyat bandında AOC'ler genel olarak daha iyi sanırsam.

ozciceky

Profesör
20 Haziran 2020
3,183
2,760
358
51
Tabii ki modelden modele değişiyordur. Ama ben iki viewsonic'i de ofis ortamında hem office programları hem de Reuters vs programlar için kullanmıştım. Ve çok rahatsız olmuştum. Bence almadan evvel dünya gözü ile verdiği görüntüyü inceleyebileceğiniz bir showrooma bakın. kağıt üzerinde iyi gözüken gerçkte öyle olmayabiliyor.