Videolarım İçin Site Açmak İstiyorum Ama Bilgim Yok

Bu konuyu okuyanlar

AlpErTr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Öncelikle herkese merhaba. Kendime ait her biri 15-20dk dan oluşan 300-350 civarı videom var. Bunları youtube üzerinden değil kendime ait bir web sitesinden yayınlamak istiyorum. 40 yaşında özel eğitim (zihinsel engelliler) öğretmeniyim ve bilgi birikimim kendi branşımla ilgili. Bir web sitesi nasıl açılır, videoların kullanacağı alandan dolayı biraz daha büyük bir alan mı kiralamam gerekiyor, ortalama maliyeti ne olur, bu maliyetler sadece kurulumda mı yoksa devam ettirmek için yıllık bir maliyeti mi var? Dediğim gibi benim işim öğretmenlik olduğu için bu konular bana cidden uzak bilgiler. Yardım ve bilgileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Marsy

Asistan
Reaksiyon puanı
174
WordPress veya Wix'den açabilirsin

AlpErTr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
WordPress veya wix den başka önerisi olan yok sanırım

ArdaBoys485

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bir Geliştirici ile anlaşabilirsin
Eğer Anlaşacaksan DM gelebilirsin seve seve yardım ederim

must4faisik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam bunların hepsini kendi sitenizde yayınlamak istiyorsanız çok büyük bir sunucu satın almanız gerekecek bunların ortalama boyutu 100 mb olarak hesaplarsak minimum bunu 300x100 olarak hesap etmeniz gerekli ayrıca bunların izlenme oranlarıda var bunlarda bir trafik demek yani 100-150 tl lik hosting hesapları sizi kurtarmayacaktır. Peki ne için YouTube'da yayınlamak istemiyorsunuz bir nedeni var mı?

Shoulder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İyi bir wordpress teması kurulu site işinizi görür. Videoları youtube yüklersiniz, ordan siteye embed koduyla çekersiniz. Hem youtubedan hem siteden kazanırsınız.

Bu Örnek; Safir Video Wordpress Teması

Bu örnekteki gibi yaptırmak isterseniz yardımcı olabilirim.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
İyi bir wordpress teması kurulu site işinizi görür. Videoları youtube yüklersiniz, ordan siteye embed koduyla çekersiniz. Hem youtubedan hem siteden kazanırsınız.

Bu Örnek; Safir Video Wordpress Teması

Bu örnekteki gibi yaptırmak isterseniz yardımcı olabilirim.
hortlatmasan iyiydi
neyse videolar için host alman lazım buda para eder

AlpErTr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Hocam bunların hepsini kendi sitenizde yayınlamak istiyorsanız çok büyük bir sunucu satın almanız gerekecek bunların ortalama boyutu 100 mb olarak hesaplarsak minimum bunu 300x100 olarak hesap etmeniz gerekli ayrıca bunların izlenme oranlarıda var bunlarda bir trafik demek yani 100-150 tl lik hosting hesapları sizi kurtarmayacaktır. Peki ne için YouTube'da yayınlamak istemiyorsunuz bir nedeni var mı?
öncelikle bilgi için teşekkür ederim. youtube da yayınlamamak için tabiki bazı nedenlerim var. öyle 100-150 tl lik hostinglerle olmayacağı öğrendim. site için de hazır siteler güvenlik sebebiyle işimi görmüyor. onu da dışarıdan yazdıracağım. yani şuanda düşüneceğim son şey hosting ücretleri oldu gibi :)

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
öncelikle bilgi için teşekkür ederim. youtube da yayınlamamak için tabiki bazı nedenlerim var. öyle 100-150 tl lik hostinglerle olmayacağı öğrendim. site için de hazır siteler güvenlik sebebiyle işimi görmüyor. onu da dışarıdan yazdıracağım. yani şuanda düşüneceğim son şey hosting ücretleri oldu gibi :)

en olmadı evinize server kurarsınız 1tb. çok verim beklemeyin ama yıllık 300$'dan daha iyidir.

AlpErTr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
en olmadı evinize server kurarsınız 1tb. çok verim beklemeyin ama yıllık 300$'dan daha iyidir.
evime kuracağım server maliyeti, ödeyeceğim yıllık elektrik faturası, olası sıkıntıda verilerin geri getirilmesi vb durumları göz önüne aldığımızda sanırım eve bir server kurmak çok mantıklı değil gibi. düşünsene tatile gitmişsin ve server de sıkıntı çıktı. çok kötü bir durum. tatili bırakıp eve mi geleceğim. mümkün değil :) ama yine de önerin için teşekkür ederim

mesutyavuzx

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Website kurmak basit ve kolay bir iş. Wix,Wordpress gibi yerlerden Website yapabilirsin ama seni kısıtlarlar çünkü tasarımları ve yazılımı onlar belirler. Ben şahsen kendim website yapıyorum ve aşırı zevk alıyorum bu kodlamalardan her neyse Videoları Youtube'dan websitenize çekerseniz örneğin Websitenizde resim gibi videoları paylaşırsınız kaynak youtube üzerinden olur bu da Youtube'dan gelir kazanmanıza + Sunucu ihtiyacınızı ortadan kaldırır.

ozakademi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Sites google den basit bir web tesi yaptım ücretsiz .birde alan adı satın aldım ama sites google ile yaptığımı alan adıma taşıyabişşrmiyim yani sadece alan adım olacak sites google yazmadan web adresimde