Videoda Klavye sesi

EfeKaraçam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Merhaba video kayıdı alırken hem bandicam üzerinden hem düzenlemek için audacity den ses kaydı alıyorum ama audacityden sadece cızırtıyı kaldıra biliyorum.
Klavye sesini kaldıramıyorum. Mikrofonum rode nt-usb bu mikrofonu kullananların videolarında klavye sesi çıkmıyor. Ne Yaapbilirim ?

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Klavye sesini kaldırabilmek için videodaki sesin stereo kayıt olması gerekir yoksa mono ses üzerinden onu yapman çok zor. (=

EfeKaraçam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Klavye sesini kaldırabilmek için videodaki sesin stereo kayıt olması gerekir yoksa mono ses üzerinden onu yapman çok zor. (=
nasıl yapabilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

yada stereo olup olmadığını nerden anlayabilirim

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Google şarkıdan sesleri ayırma diye arama yap orada var nasıl yapıldığı.

Ses programı içinde ses izi tek kanal aktif ise o zaten koca ekranda tek görünür.alttaki resimde stereo ses görünüyor

Buda mono şekli

Son düzenleme:

EfeKaraçam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11

Ses programı içinde ses izi tek kanal aktif ise o zaten koca ekranda tek görünür.
Videoda gösterileni yaptım ama hem benim sesim gidiyor hem klavye sesi

Ses programı içinde ses izi tek kanal aktif ise o zaten koca ekranda tek görünür.alttaki resimde stereo ses görünüyor

Buda mono şekli

anladım zaten audition stereo olarak kayıt yapıyor ondan yapayım dedim yazdığım gibi her iki seside kısıyor

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
O zaman önce videoyu çekip sesi kaldırıcaksın sonra üzerine kendi sesini montajlıyacaksın çok uğraşmadığım için emin değilim (=

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
klavye mavi mekanik sanırım.
onun için ses engelleyici kauçuk parçalar var. 100 tane kadar alıyrsun. tüm keycapları söküp tuşların altına takıyorsun bu sayede sesleri kesiliyor.

ha bi de mik boost u kapatın. klavye sesini alıyorsa mikrofona aşırı boost vermiş olabilirsiniz.

Son düzenleme:

EfeKaraçam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
klavye mavi mekanik sanırım.
onun için ses engelleyici kauçuk parçalar var. 100 tane kadar alıyrsun. tüm keycapları söküp tuşların altına takıyorsun bu sayede sesleri kesiliyor.

ha bi de mik boost u kapatın. klavye sesini alıyorsa mikrofona aşırı boost vermiş olabilirsiniz.
klavyem mekanik değil mic boost ne tam olarak anlata bilir misiniz ?

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
onu anlatırsam baya sürer.
ama win 10 da başlata denetim masaı yazıp ordan donanım ve ses başlığpında ses kısmına tıklarsanız hoparlör ve mikrofonun düzeylerini ayarlayacağınız menü gelir. kayıt sekmesinden mikrofonunuzu bulun çift tıklayınca düzeyler sekmesinde mic boost ya da mic bass yazan kısmı aşağı çekin 1 kademe ses almayı azaltacaktır. üstüne ses kalitesi de iyileşebilr. çok çekerseniz ses kopuk kopuk kaydedilir. yok 1 tık bile olsa koparıyorsa yapıcak bi şey yok demektir.

EfeKaraçam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
onu anlatırsam baya sürer.
ama win 10 da başlata denetim masaı yazıp ordan donanım ve ses başlığpında ses kısmına tıklarsanız hoparlör ve mikrofonun düzeylerini ayarlayacağınız menü gelir. kayıt sekmesinden mikrofonunuzu bulun çift tıklayınca düzeyler sekmesinde mic boost ya da mic bass yazan kısmı aşağı çekin 1 kademe ses almayı azaltacaktır. üstüne ses kalitesi de iyileşebilr. çok çekerseniz ses kopuk kopuk kaydedilir. yok 1 tık bile olsa koparıyorsa yapıcak bi şey yok demektir.
Sorun şurada benim mikrofonda o bende mic bassı yok

Sorun şurada benim mikrofonda o bende mic bassı yok
sadece bu var
Ekran Görüntüsü (102).png

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
o nalet şey bazen driver yüzünden gözükmeyebiliyor. ve üstüne son ayar açık oabilir. realtekdir büyük ihtimal. onun arayüzünden bakın isterseniz. ya da driveri güncelleyin.

EfeKaraçam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
o nalet şey bazen driver yüzünden gözükmeyebiliyor. ve üstüne son ayar açık oabilir. realtekdir büyük ihtimal. onun arayüzünden bakın isterseniz. ya da driveri güncelleyin.
Driverlar güncel mikrofonda o özellik yok

ama bi gidip kontrol edeyim yinede

Mikrofonda yok o özellik Rode resmi sitesinde driveri bulunmuyor ve kurulum yaparken onlarda da bass kısmı yok

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
mikin özelliği değil o. işte driver yüzünden bazen gözüküp bazen gözükmüyor. bi kaç defa bende de oldu. neden göstermiyor anlamıyorum ama yapıyor işte.
windows bu naparsın.

ama bi gidip kontrol edeyim yinede

Mikrofonda yok o özellik Rode resmi sitesinde driveri bulunmuyor ve kurulum yaparken onlarda da bass kısmı yok
site mi? ha mikrofonun kendi programı mı var? usb mikrofon falan mı bu? standart 3.5 kulaklık kullanmıyor mu?

ya benim hatam kusura bakma. 3.5 mm çıkışı seçenği yok değil mi hiç.
o zaman yapıcak bi şey yok.

hangi programı kullanıyorsun kayıt için? obs ise ondan noise ve db kısma yapabilirsin.

EfeKaraçam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
mikin özelliği değil o. işte driver yüzünden bazen gözüküp bazen gözükmüyor. bi kaç defa bende de oldu. neden göstermiyor anlamıyorum ama yapıyor işte.
windows bu naparsın.

site mi? ha mikrofonun kendi programı mı var? usb mikrofon falan mı bu? standart 3.5 kulaklık kullanmıyor mu?

ya benim hatam kusura bakma. 3.5 mm çıkışı seçenği yok değil mi hiç.
o zaman yapıcak bi şey yok.

hangi programı kullanıyorsun kayıt için? obs ise ondan noise ve db kısma yapabilirsin.
Rode nt usb kayıdı bandicam ses kayıdı nı ise audacity ile alıyorum

ne yaptıysam obs ile denedim audacity ile denedim adobe audation ile denedim olmuyor

birçok yayıncı ve youtuber bu mikrofonu kullanıyor

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
audacity de filtreleme özellikleri vardı sanırım.
baın şimdi mikin ses ayarını sonuna kadar getirin.
sonra da audacity den filtreleme koyun. noise cancellation ile bu çözülebilir umarım.

Rode nt usb kayıdı bandicam ses kayıdı nı ise audacity ile alıyorum

ne yaptıysam obs ile denedim audacity ile denedim adobe audation ile denedim olmuyor

birçok yayıncı ve youtuber bu mikrofonu kullanıyor
ben kendim imal ettiği mikrofonu kullanıyorum. biraz ayarsız oldu çok güçlü ses veriyor ama güzel oldu.

EfeKaraçam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
dc varsa oradan konuşarak yapabilirmiyiz

EfeKaraçam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
sorun değil

audacity de filtreleme ne diye geçiyor

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
sorun değil

audacity de filtreleme ne diye geçiyor
bilmiyorum ki ben slobs kullanıyorum. hepsi bir arada.
uğraşamıyorum 2 si bir arada. hdd ye kaydet sonra render et falan filan. direkt streamlabs üzerinden basıyorum yayını.
ben gene dc mi vereyim görüşelim olur mu hem bu sayede fikir alışverişinde bulunuruz.

EfeKaraçam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
bilmiyorum ki ben slobs kullanıyorum. hepsi bir arada.
uğraşamıyorum 2 si bir arada. hdd ye kaydet sonra render et falan filan. direkt streamlabs üzerinden basıyorum yayını.
ben gene dc mi vereyim görüşelim olur mu hem bu sayede fikir alışverişinde bulunuruz.
katıldım