VIDEO_TDR_FAILURE ATIKMPAG.SYS Mavi ekran hatası

Bu konuyu okuyanlar

alpino82

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. yaklaşık 4 gün önce bilgisayarımda bu sıkıntıyı yaşamaya başladım. önce görüntü çizgi çizgi oldu sonra rengarenk oldu sonra mavi ekran hatası ve bilgisayar artık hiç açılmıyor. ama güvenli modda açabiliyorum

windows 10 64 bit pro kullanıyorum. ekran kartı Ati radeon hd7600M. anlayacağınız çok yeni bir sistem değil ama iş görüyor.

bilgisayarı güvenli modda açınca görüntüde hiçbir sıkıntı yok yani kartın bozuk olduğunu sanmıyorum.
- Temiz kurulum format attım
- BIOS güncel (kontrol ettim)
- Intel chipset'i güncelledim
- Güncel driver kurunca sorun tekrarlıyor
- Beta crimson driver sorun tekrarlıyor
- Windows update driver sorun tekrarlıyor

ekran kartı driveri için temiz kurulum da denedim gene olmadı.

bir çözüm buldum nette güncellemeyi kurunca bilgisayarı yeniden başlatmayın kapatmayın diyor ama bilgisayar bana sormadan kapanıyor. driveri aygıt yöneticisinden manuel kurunca bile bilgisayar kapanıyor ve bulduğum çözümü deneyemiyorum. denemeye çalıştığım yöntem aşağıdaki linkte 2. sırada verilen.
atikmdag.sys error BSOD on startup. - Motherboards

başka bir yöntem önerebilecek kimse var mı?

alpino82

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konu güncel. sorun devam ediyor. fikir lütfen

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
gpu bozuk servise vermen gerek amd gpuların kronik sorunu bu mobile'da...
sürücüyü kaldırıp eski çaşınanı kurmayı dene kurulmazsa kesin gpu sorunu.

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
Bu sorun genelde ekran kartı yada grafik kartının driver'i normal şekil de yüklenmediği için olur.Güvenli moddayken ekran kartı driveri kaldırdın mı aynı sorun devam etti mi?

alpino82

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güvenli modda başlatıp driveri kaldırdım. ekran çalışıyor. normal modda tekrar başlatınca da çalışıyor basic driver ile fakat güncel veya değil amd yazılımı yüklendiği anda -catalyst veya crimson edition- ekran tekrar gidiyor.

Oqqa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. yaklaşık 4 gün önce bilgisayarımda bu sıkıntıyı yaşamaya başladım. önce görüntü çizgi çizgi oldu sonra rengarenk oldu sonra mavi ekran hatası ve bilgisayar artık hiç açılmıyor. ama güvenli modda açabiliyorum

windows 10 64 bit pro kullanıyorum. ekran kartı Ati radeon hd7600M. anlayacağınız çok yeni bir sistem değil ama iş görüyor.

bilgisayarı güvenli modda açınca görüntüde hiçbir sıkıntı yok yani kartın bozuk olduğunu sanmıyorum.
- Temiz kurulum format attım
- BIOS güncel (kontrol ettim)
- Intel chipset'i güncelledim
- Güncel driver kurunca sorun tekrarlıyor
- Beta crimson driver sorun tekrarlıyor
- Windows update driver sorun tekrarlıyor

ekran kartı driveri için temiz kurulum da denedim gene olmadı.

bir çözüm buldum nette güncellemeyi kurunca bilgisayarı yeniden başlatmayın kapatmayın diyor ama bilgisayar bana sormadan kapanıyor. driveri aygıt yöneticisinden manuel kurunca bile bilgisayar kapanıyor ve bulduğum çözümü deneyemiyorum. denemeye çalıştığım yöntem aşağıdaki linkte 2. sırada verilen.
atikmdag.sys error BSOD on startup. - Motherboards

başka bir yöntem önerebilecek kimse var mı?

Aynı sorun bende de oluşmaya başladı siz problemi çözebildiniz mi ? Servise götürüp yaptırabildiniz mi ? Maliyet vb. konularda yardımcı olabilir misiniz?