Yardım Video İzlerken Ekran Sararıyor

helooo292

Öğrenci
26 Mayıs 2024
8
1
3
Laptobu alalı bir ay oldu.
Markası: Asus Vivobook Go E1504FA
İlk zamanlarda bile oluyordu. Eskiden gece ışığındandır diye düşünürdüm ama şimdi de oluyor sararma. Diyelim ki YouTube'u açtım. Videoyu tam ekrana alınca sarı renk kaplıyor ekranı hafiften. Ancak ses açma tuşuna bir kere basmam ile sarılık gidiyor. ESC'ye basıp ekranı küçülttüğümde ise sarılık tekrar geliyor.
Gece ışığı kapalı. Ayarlar kısmından güncellemeleri de yükledim ama yine aynı.
Ekran özellikleri 1920*1080 60Hz. 8 Bit derinliği. Renk biçimi RGB. Renk alanı standart dinamik aralık. HDR açık ancak açsam da kapatsam da farketmiyor. win 11 yüklü.

Son düzenleyen moderatör:

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
9 Ağustos 2018
19,427
33
19,142
5,258
18
AMD'li sanırsam cihazınız. Hiç APU sürücisünü yani dahili ekran kartı sürücüsünü güncellediniz mi? Ek olarak SoC yani işlemcinizin modeli nedir?

helooo292

Öğrenci
26 Mayıs 2024
8
1
3
AMD'li sanırsam cihazınız. Hiç APU sürücisünü yani dahili ekran kartı sürücüsünü güncellediniz mi? Ek olarak SoC yani işlemcinizin modeli nedir?
bilgisyar işinden anlamıyorum pek. nasıl güncelleyebilirim onu.
işlemci: AMD Ryzen 3 7320U with Radeon Graphics
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben güncellemeyi sadece windows update sayfası var ordan yapıyorum ayarlarda

youtube dan baktım aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcılarına tıkladım. güncelle dedim ve en son sürüm en iyi sürüm şuanki zaten diyor

Son düzenleme:

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
9 Ağustos 2018
19,427
33
19,142
5,258
18
bilgisyar işinden anlamıyorum pek. nasıl güncelleyebilirim onu.
işlemci: AMD Ryzen 3 7320U with Radeon Graphics

ben güncellemeyi sadece windows update sayfası var ordan yapıyorum ayarlarda

youtube dan baktım aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcılarına tıkladım. güncelle dedim ve en son sürüm en iyi sürüm şuanki zaten diyor
Buradan 24.5.1 Adrenalin Edition diyeni indirip, yükleyin.