Vestel Yerli Akıllı Telefonlarını Duyurdu!

Bu konuyu okuyanlar

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
senin için telin adını değiştirtebilirim :D
hatrım geçer vestelde :)

(vestelin beyaz eşyaları iyi değil gibi. telefonunu bilmem)
Makbule geçer :D
"Ne kadar iyi olursa olsun" derken teknik özellikler bakımından, tasarım ve malzeme kalitesi yoksa çöp.

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Fiyatı uygun olursa kapış kapış gidebilir.

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
[MENTION=300206]Milton Sirotta[/MENTION] [MENTION=71554]cobra11[/MENTION]

tartışmayın ya :)
ben olayı çözeceğim. hemen adını değiştirtiyorum :D :D

i-vestphone nasıl :D az önce aklıma geldi :D

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Yazımdaki kastım, sadece teknik bakımdan iyi bir telefon olmasının yeterli olmadığı. Tasarımından güncellemesine kadar herşeyi önemli. Ama herşeyini dört dörtlük yapar ve çok pahalıya satmazsa neden olmasın.

telefon bakımından herşeyi dört dörtlük yapan tek bi firma var oda apple, fiyatı 2000 lira. Şuna inanıyorumki Vestel aynı telefonu yapıp üstüne VESTEL yazsa 2000 liraya satsa gider iPhone alırsınız. Bu benim kendi düşüncem üstüne alınma lütfen.

Ayrıca yazından teknik tasarım vs o şekilde anlaşılmıyordu o yüzden yazdım. "Telefonu ne kadar iyi olursa olsun" lafı telefonun herşeyini dahil eder gibi olmuş. Uzatmıyım dahada bu son cevabım olsun.

sürç-i lisan ettiysek affola

- - - Mesaj Güncellendi - - -

@Milton Sirotta @cobra11

tartışmadık, sadece görüşlerimizi birbirimize söyledik. :)

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
@Milton Sirotta @cobra11

Hiç değiştirmeseydin keşke :D

telefon bakımından herşeyi dört dörtlük yapan tek bi firma var oda apple, fiyatı 2000 lira. Şuna inanıyorumki Vestel aynı telefonu yapıp üstüne VESTEL yazsa 2000 liraya satsa gider iPhone alırsınız. Bu benim kendi düşüncem üstüne alınma lütfen.

Ayrıca yazından teknik tasarım vs o şekilde anlaşılmıyordu o yüzden yazdım. "Telefonu ne kadar iyi olursa olsun" lafı telefonun herşeyini dahil eder gibi olmuş. Uzatmıyım dahada bu son cevabım olsun.

sürç-i lisan ettiysek affola

tartışmadık, sadece görüşlerimizi birbirimize söyledik. :)
Biraz garip gelebilir ama tabii ki iPhone alırım. Şimdi sen bir bilgisayar alacaksın, ikiside 3000 lira, Apple mı seçersin Casper mı?
Apple kalitesini kanıtlamış, oysa VESTEL daha ilk telefonunu yapıyor.

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Hiç değiştirmeseydin keşke :D
çok geç yakında vitrinlerde bu adı göreceksin. i-vestphone :D
tam bir felaket :lol:

hatta tanıtım cümlem bile hazır:
3310 ve 5110 a rakip geliyor. i-vestphone.
elinizden bırakamayacaksınız. :lol:
(kampanya:telefonu alana bataryası bedava :D)

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Öyle dedin de aklıma televizyonlarda yapılan tablet reklamları geldi. "İnternete girebiliyorsunuz,YouTube'dan video izleyebiliyorsunuz..." diyorlardı :D
sanki internete girmekle youtube da video izlemek farklı bir şey :lol:
hocam ne kadar özellik sayarsan o kadar iyidir :D

burada satılan 150 tl lik made in P.R.C. :D yazan i-phone ların klavuzunda 10 sayfa özellik var.
ama o özelliklerden biri telefonda yok :D

Theurer

Doçent
Reaksiyon puanı
2
20 milyon büyük hedef be. 100 200 le başlasalar ona göre hazırlasalar kendilerini kara bile geçebilirler halbuki

leonfrt

Doçent
Reaksiyon puanı
1
5 inçlik tele 1.2 çok yavaş diğer markalara bakıldığında biraz geride

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
sanki internete girmekle youtube da video izlemek farklı bir şey :lol:
hocam ne kadar özellik sayarsan o kadar iyidir :D

burada satılan 150 tl lik made in P.R.C. :D yazan i-phone ların klavuzunda 10 sayfa özellik var.
ama o özelliklerden biri telefonda yok :D
Sırf bu yüzden kimsenin alası gelmiyor fikrimce. Yine bir reklamda gördüğüm kadarıyla S3'ün aynı tasarımını almışlar, 200TL'lik telefona koymuşlar hem de yanında Turkcell'den 100TL'lik konuşma paketi veriyor, kargo ve KDV de onlardan, bahaneleri de tanıtım amaçlı olmasıymış :D Sonra bir örnek veriyorlar, "Asgari maaşla geçinen bir kardeşim nasıl alsın 2000 liralık telefonu!" (S3'ten bahsediyor, oysa ki S3 1000 lira :D) Orayı kaçırmışım ama telefonu düşürdüklerini ve kırılmadığını duydum. Allah bilir atmış gibi yapıp, sonra duraklatıp tekrar başlatıp yerdeki halini göstermişlerdir :D :D

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
çok geç yakında vitrinlerde bu adı göreceksin. i-vestphone :D
tam bir felaket :lol:

hatta tanıtım cümlem bile hazır:
3310 ve 5110 a rakip geliyor. i-vestphone.
elinizden bırakamayacaksınız. :lol:
(kampanya:telefonu alana bataryası bedava :D)

Çok komiksin arkadaşım.. Şöyle bir soru sorayım dalga geçmişsin telefonu alana bataryası bedava diye (tabi gerçekten dalgaysa için soruyorum bu soruyu değilse kusura bakma.) O yücelttiğiniz samsung telefonu aldığında bataryayı parayla mı veriyor? Sırf markası vestel diye bu kadar yerin dibine sokmanız iğrenç bir durum. Samsung yaptığı cihazı vestele gönderse sallıyorum s3ün üstüne vestel yazıp piyasaya sürse yine gidip üstünde samsung yazanı alırsınız çünkü sizde marka hastalığı var. 600 700lira olacak telefondan ne gibi bir olağanüstü güncelleme vb bekliyorsunuz? Samsung htc sony bu markalar 600 700lira olan telefonlarına neler vermiş ki vermişse de nasıl kıvrandırmış kullananları bilginiz var mı ? Ayrıca o dalga geçtiğiniz telefonun herhangi bir parçasını yapamayacak kadar bilginiz ve aklınız olmadığı halde car car ötmeniz ne kadar ironik

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Sırf bu yüzden kimsenin alası gelmiyor fikrimce. Yine bir reklamda gördüğüm kadarıyla S3'ün aynı tasarımını almışlar, 200TL'lik telefona koymuşlar hem de yanında Turkcell'den 100TL'lik konuşma paketi veriyor, kargo ve KDV de onlardan, bahaneleri de tanıtım amaçlı olmasıymış :D Sonra bir örnek veriyorlar, "Asgari maaşla geçinen bir kardeşim nasıl alsın 2000 liralık telefonu!" (S3'ten bahsediyor, oysa ki S3 1000 lira :D) Orayı kaçırmışım ama telefonu düşürdüklerini ve kırılmadığını duydum. Allah bilir atmış gibi yapıp, sonra duraklatıp tekrar başlatıp yerdeki halini göstermişlerdir :D :D
kardeşim akıl sır ermez bunların işlerine :D
her şeyi yaparlar :D

3 saat önce kadar 3 tl ye kart okuyucu aldım.(tabiki çin malı)

içinden 20 sayfalık kılavuz çıktı :D paketinin :D
her dilde var :)
sürüyle özellik yazıyor ama bence sadece kart okuyor :D
http://mcdn01.gittigidiyor.net/6544/tn14/65447914_tn14_0.jpg >>>bu :D

Çok komiksin arkadaşım.. Şöyle bir soru sorayım dalga geçmişsin telefonu alana bataryası bedava diye (tabi gerçekten dalgaysa için soruyorum bu soruyu değilse kusura bakma.) O yücelttiğiniz samsung telefonu aldığında bataryayı parayla mı veriyor? Sırf markası vestel diye bu kadar yerin dibine sokmanız iğrenç bir durum. Samsung yaptığı cihazı vestele gönderse sallıyorum s3ün üstüne vestel yazıp piyasaya sürse yine gidip üstünde samsung yazanı alırsınız çünkü sizde marka hastalığı var. 600 700lira olacak telefondan ne gibi bir olağanüstü güncelleme vb bekliyorsunuz? Samsung htc sony bu markalar 600 700lira olan telefonlarına neler vermiş ki vermişse de nasıl kıvrandırmış kullananları bilginiz var mı ? Ayrıca o dalga geçtiğiniz telefonun herhangi bir parçasını yapamayacak kadar bilginiz ve aklınız olmadığı halde car car ötmeniz ne kadar ironik
hocam sen ne diyorsun yav?

biz geyik yapıyoruz... sende ciddiye almışşsın :) konuyu en baştan beri oku...

bana ne vestelden :) samsung dan. hangisine param yeterse onu alırım ben :)

kimsenin vesteli yerin dibine soktuğu yok ki :)

bu arada seni uyarayım benimle laf dalaşına girme...
car car ötmeyi sana gösteririm...

komiğim dimi???
(göründüğümden daha komiğim...)

bu arada ekleyeyim. bende asla marka hastalığı yok. ben 400 tl lik bir telefonu 289 tl ye alma şansı bulduğum için sevnçliyim hepsi bu. benim önceki telefonum c3303 dü. ondan önceki de e250. yani milyarder değilim. marka da takılamam. neye param yeterse onu alırım. kendimi ve ailemi zor bir durumda bırakakm bir telefon için...

sana tavsiye: tanımadığın insanlarla ilgili atıp tutma...

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4

komiğim dimi???

bu arada ekleyeyim. bende asla marka hastalığı yok. ben 400 tl lik bir telefonu 289 tl ye alma şansı bulduğum için sevnçliyim hepsi bu. benim önceki telefonum c3303 dü. ondan önceki de e250. yani milyarder değilim. marka da takılamam. neye param yeterse onu alırım. kendimi ve ailemi zor bir durumda bırakakm bir telefon için...

Resimden belli, Paint terk :D

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
gm discovery en büyük rakipleri fiyatı ve özellikleri iyi olursa neden desteklemeyelim:)

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
tamamen fiyasko. bu işler böyle telefon yaptık demekle olmuyor önce doğru dürüst arge yaparsın birşey yapacaksan ve piyasada tutunmak istiyorsan. yik ben ondan bundan malzeme alayım üzerine vestel yazayım satış yapayım politikası hiç iyi bir politika değil. bunların derdu az masrafla çok para kazanmak ama tutmaz bu proje. bide yerli demezlermi şu cin malina.

tasarımda cin mali malzemeden

S

SDN Okuru

SDN Okuru
madem türk , o logo ne öyle ya , bi istanbul martısı felan yapsaydınız kanatları v şeklinde açılmış , melodileride martı sesi , bağlama sesi , türküler felan ekleseler , kapaklardada anadolu motifleri falan , temalarda türkiyeden tarihi eserler vs. güzel olur ya :D , şarjıda bor madenli günlerce bitmicek bişey olsun :)

secota

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yahu biraz bekleyin bir incelesinler şu telefonları, neymiş ne değilmiş bir öğrenelim. Hiçbir marka ilk başladığında müthiş telefonlar üretmedi. Ayrıca Vestel telefonu dört dörtlük üretse ne diye ucuza satsın, hiç gidip de HTC'yi Sony'yi sorguluyor musunuz fiyatından dolayı? Onlarla yarışabilecekse bırakın da fiyat yüksek olsun, ne olacak? Tamam HTC One, Samsung Galaxy S4, Sony Xperia Z, LG Optimus G/Pro kadar iyi olmayabilir bu telefon ama bir şans verin. Bunların fiyatından satılırsa o da Vestel'in ayıbı olur.

madem türk , o logo ne öyle ya , bi istanbul martısı felan yapsaydınız kanatları v şeklinde açılmış , melodileride martı sesi , bağlama sesi , türküler felan ekleseler , kapaklardada anadolu motifleri falan , temalarda türkiyeden tarihi eserler vs. güzel olur ya :D , şarjıda bor madenli günlerce bitmicek bişey olsun :)

Japonlar ya da Koreliler böyle yapsalar onların telefonlarını alır mıydınız acaba? Tamamen başka bir kültür olur, haberde yurt dışında da satılacağı yazıyordu.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Şöyle bişey var. Siz telefon üretseniz ilk telefon s4 ayarında olsun 2 milyara satalım mı dersiniz?

Discovery ayarında olsun hem ucuza satma ihtimalimiz olur hemde üzerinde tecrübe edinir ona göre yüksek modellere geçeriz mi dersiniz?

Siz telefon üretemeyeceğinize göre hiç bişey demezsiniz :D

Zamana bırakın. Turkcell'den çok Vestelden ümitliyim ben.

nano6824

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Vestelse olur ama ismi VPhone veya VestPhone falan olsun yabancılar için bence.
Vestelin ürünleri evde 12 yıllık tv var hayla çalışıyor :) Fabrikalarını da gördüm.GERÇEKTEN başarabilir bu işi Vestel
Bu arada diğer markanın fanboyluğunu yapanlar(apple,samsung) o vergiler ile füzeyi biryerinize girince anlarsınız neden türk sermayesi önemiymiş.

secota

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Vestel'den daha ümitliyim ben. Sonuçta yıllardır bir şeyler üretiyor, Turkcell ise ZTE'ye ürettiriyor ya da zaten satılan telefona Turkcell yazdırıp satıyordu. Hem sanki Turkcell'in 700 mühendisle yaptık gibi laflarının reklam amaçlı olduğunu düşünüyorum, o kadar mühendisten t40 mı çıkacak :) . Sanki Vestel daha hazırlıklı.

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11

komiğim dimi???

Yalnız asıl sen benim yazdıklarımı başından sonuna kadar oku. Sana sadece orada soru sormuşum.Bütün cümlelerimin sonuna çoğul ek var eğer sen musunuz ekini saygıdan sandıysan orada yanılmışsın.Orada çoğul olarak yazdıklarımı yapanlara seslendim. Asıl gerçekleri ve niyetleri zaten şakalar belli eder emin ol. Sorumu sorduktan sonra diğer yazaklarımla arasına boşluk koymamam da benim hatam orasıda ayrı. Dediğin gibi seni tanımıyorum sende beni tanımıyorsun o yüzden fazla iddalı konuşmazsan çok mutlu olurum.Yoksa forumu fazlasıyla kirletmiş oluruz.

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
İnsanların satın alııp kullanmasını beklemek lazım.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
General Mobile'nin izlediği fiyat politikasını izlerse siler süpürür. Oyunu falan boşversinler. Düzgün bir donanım ve ekran yeterli.

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Yalnız asıl sen benim yazdıklarımı başından sonuna kadar oku. Sana sadece orada soru sormuşum.Bütün cümlelerimin sonuna çoğul ek var eğer sen musunuz ekini saygıdan sandıysan orada yanılmışsın.Orada çoğul olarak yazdıklarımı yapanlara seslendim. Asıl gerçekleri ve niyetleri zaten şakalar belli eder emin ol. Sorumu sorduktan sonra diğer yazaklarımla arasına boşluk koymamam da benim hatam orasıda ayrı. Dediğin gibi seni tanımıyorum sende beni tanımıyorsun o yüzden fazla iddalı konuşmazsan çok mutlu olurum.Yoksa forumu fazlasıyla kirletmiş oluruz.
iddialı konuşmayı severim :)
hocam sen bana öyle şeyler söylersen bende böyle şeyler söylerim...

yazdıklarını çok iyi okudum ama farklı bir türkçe ile yazdığın ve türkçeyi katlettiğin için pek bir şey anlamadım :)
anladığım kadarıyla da yorumladım. en çok ta son cümlen sinirimi bozdu.
neyse uzatmayadeğmez. bu son mesajımdı.(tekrar mesaj yazmam sana vaktimi çalıyorsun)
lütfen cevaplama...
(kendi iyiliğin için)

Wolker

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Birisi vestele ve casper'a hatırlatsın "Amerika keşfedileli Çok Oldu" ...

Reaksiyon puanı
16,118
tamamen fiyasko. bu işler böyle telefon yaptık demekle olmuyor önce doğru dürüst arge yaparsın birşey yapacaksan ve piyasada tutunmak istiyorsan. yik ben ondan bundan malzeme alayım üzerine vestel yazayım satış yapayım politikası hiç iyi bir politika değil. bunların derdu az masrafla çok para kazanmak ama tutmaz bu proje. bide yerli demezlermi şu cin malina.- - - Mesaj Güncellendi - - -tasarımda cin mali malzemeden
sen hiç vestel city'ye gittin mi? ar-ge var orda kendi lcd,led panelini kendi üretiyor bu telefon işi basit vestel için sen daha vestel'i tanımamışssın git manisa'ya vestel city'e gör www.vestel.com.tr