Veritabanını Nerden Bulurum?

leonidas90

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İyi akşamlar arkadaşlar..

Ben yaklaşık 10 gün önce sitemi turhost a taşıdım.Domain transferi 5 gün kadar sürdü epey uzun işmiş.Herşey tamam yedekleri kurup arkama yaslanayım derken bir türlü oturtamadım siteyi.Önceden kullandığım hostda directadmin panel vardı orda full yedek alıp bir cd ye kopyalamıştım.Niye bilmiyorum ama ''Nasıl olsa full yedek aldık içinde mysql da vardır.'' deyip db nin yedeğini almamışım.

Şimdi plesk panel kullanıyoruz fakat yedekler uymuyor galiba kurulmadı bir türlü.Pc de zipli dosyayı açıp manuel olarak ftp den yükleme yaptım ama maalesef elimde veritabanı yok.Tahminimce veritabanı vardır full yedeğin içinde ama bulupta siteye atamadım.Bi el atıverin..
Full yedeğin neresinden bulurum bu veritabanını?Yada ne yapmam gerek siteyi ayaklandırmak için?

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
sonu mysql yazan bi dosya bak bulursan odur php siteyse tabi. Birde oranın içinde olduğunu sanmıyorum ben açıkcası genelde ayrıca alıyorsun yedeği.

leonidas90

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yemin ederim yarıldım bide vesikalık fotğraf koymuş :D uğraşmış ama emeğe saygı :p

unmedico

Doçent
Reaksiyon puanı
6
PROKRAMLAR Ve Site KODLARIYMIŞ acaba hangi kodlar onlar...

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
aldıgın backup içinde büyük ebatlı .gz uzantılı dosya varmı var ise bunu ftp ye tası.
bu işlemden sonra pleskde yenı bir mysql hesabı olustur.
http://www.mysqldumper.net/
lindeki programı cekip ftp ye kur
"http://senınsiten/mysqldumper/install.php"
kurulum sırasında pleskde olusturdugun user ve şifreyi yaz login kurulum başlıyacakdır
işlem bitince mysqldumper/work/backup klasorune ftp deki .gz dosyasını tası
http://senınsiten/mysqldumper giriş yap
restore işlemini başlat db dosyasını goster ve devam et. boylelıkle db dosyasını sql e atmış olacaksın.

daha sonra sitene ait config dosyasından mysql user ver pass yazıp sitenı mysql e bağla işlem tamamdır.

VİDEO LU ANLATIM

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Hüseyin Kaya ile bir akrabalığı var heralde ? :D :D

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Susayım gülmemeyim diyorum ama olmuyor, hele bu saatte imkansız zuahahaha:D

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Power siten ilk girişte yavaş sanki, yada benim bağlantıdan öyle göründü bana.Neyse tavsiye sitelere aç istersen, mobese kısmındaki ilginç Dadaloğlu gerçekten çok ilginç.Amcam nasılda koşuyo kazadan sonra, hele ilginç Öğretmenler Bulvarı bitirdi beni :D

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Öğretmenler bulvarındaki olayı kime izletti isem gülme krizine girdi :D Çok komik ama ya :D