Vergi Sizsiniz Türkiye ! Gümrük Sizsiniz Türkiye

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cemetery

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
...

Nedir bu ? Amerikalı dostlarımız ( ! ) iPhone' ları 300 dolarlara alıyorlar. Bizler ? Ya bizler ?

1200 TL para verip alıyoruz, üzerlerine titriyoruz. Yere düşer dokunmatiği bozulur diye.

Kim icad etti bu vergiyi ? Ne işe yarar ? Bütün bu toplanan vergiler nerelere gidiyor ?

Siyasete kadar indirgenebilir zira hiçbirimizin amacı açılım değil, ama ödediğim vergiyide sorgularım.

Yollar bozuk, hala İstanbul Depremi için VERGİLERİMİZLE önlem alınacağına deprem dedeler TV' lerde bizi bilinçlendiriyor (!)

Herşey kabul, ekmeğin vergiside kabul ama...

300 dolar 500 tl desek. Bizler 1200 liraya alıyoruz. 700 lira fark var. Yapmayın, hepsi mi kargo parası, hepsi mi gümrük bedeli.

Yemeyin bizi lütfen.

Son faciamız Nexus One. Avrupada sadece 60.000 satmış. Halbuki 1200 yerine 450 dolardan satışa sunulsa ( ki maliyeti 200 dolar olmalı ) 250 dolar alet başı kar cok mu az sizce ? Sürümden kazan bizi mutlu et be Google Amca (!)

Son olarak, zenginin parası züürdün çenesini yorarmış.

- Bizimde parmaklarımızı yoruyor. Okuyan dostlarımın yüreğine sağlık.

Cemetery

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Engelli asansörlerini devre dışı bırakan, yollara asvalt dökmeyen, engelli tesisleri yapmayan bi ülkede niye vergi ödüyoruz ? Kime, neye ödüyoruz ?

Not : Lükslerimi verin bana, ihtiyaçlarım olmadanda yaşayabilirim :)

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Vergi yük ağır maalesef. Bir arada (sanırım yeni şafak gazetesiydi) sigaradan alınan 6'tl’nin 4,5 vergi olduğu yazıyordu. “Vergi nereye gidiyor?” iması konusunda senin düşündüğünü düşünmesem de vergilerin ağır olduğu konusunda seninle hemfikirim

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Vergi ödüyorsun çünkü hiç bir iş yapmayan TEKEL işçilerinin maaşını ödemek zorunda devlet...

Vergi ödüyorsun çünkü TEKEL işçileri gibi üretim yapmayan 1 kişinin işini 4 kişi yapan yığınla kadro var devlette onların maaşını ödemek zorunda devlet...

Vergi ödüyorsun çünkü KOMUTANLARIMIZ golf oynamak ister...
Isıtması aylık 20 000 lira olan havuzda 'metres'inin yüzmesini ister...

Vergi ödüyorsun çünkü her vali en az 3 makam aracı özellikle biri 4x4 Jeep ister...

Vergi ödüyorsun çünkü Aydın Doğan vergiyi ödemiyor devlet açığı senin cebinden kapatmalı...

Vergi ödüyorsun çünkü Siyasi Partilere devlet yardım etmeli...
O partilerden biri 1 trilyon parayı cebe indirmeli ( BKZ: Anayasa Mahkemesi Kararı C**)

Vergi ödüyorsun çünkü Milli Takıma Teknik Direktör gerek!!!
O teknik direktöre aylık 100 000 Tl nin üzerinde maaş ödemek gerek...

Cemetery

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Vergi ödüyorsun çünkü hiç bir iş yapmayan TEKEL işçilerinin maaşını ödemek zorunda devlet...

Vergi ödüyorsun çünkü TEKEL işçileri gibi üretim yapmayan 1 kişinin işini 4 kişi yapan yığınla kadro var devlette onların maaşını ödemek zorunda devlet...

Vergi ödüyorsun çünkü her vali en az 3 makam aracı özellikle biri 4x4 Jeep ister...

Vergi ödüyorsun çünkü Aydın Doğan vergiyi ödemiyor devlet açığı senin cebinden kapatmalı...

O partilerden biri 1 trilyon parayı cebe indirmeli ( BKZ: Anayasa Mahkemesi Kararı C**)

Ben sana daha ne diyeyim ?

Bir konu bu şekilde özetlenebilir konunun altına yazdıklarının altına tek tek imza atarım.

Deselerki, ödeneğimiz yok, işçi maaşları ödenecek

100 lira daha fazla öderim vergimi. Ama VERGİMİ öderim vergimi değil !

Nereye gidiyor vergilerimiz ? Arkadaşımız saymış. Bunları yapmayan Yurdum insanı kaz gibi yolunmayı seviyor üstüne üstlük. Seni canı gönülden tebrik ediyorum, çok iyi yazmışsın. Vergim yarasın memleketime ben fazlasınıda öderim. Ama memleketimde 1 yol daha düzelsin, 1 engelli tesisi daha açılsın, TDK genişletilsin, işe yarasın be kardeşim o vergiler. Milli takıma teknik direktör, Partilere destek yerine bu hayırlı işlere gitsin.

Eyvallah, yorum gibi yorum yapmışsın ;)

eskibirkullanici

Profesör
Reaksiyon puanı
8

bu yoruma tamamen katılıyorum...

FiRARDA

Asistan
Reaksiyon puanı
1

çok güzel bir yorum

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Bu kadar karamsar olayın verginin bu ülkenin insanına ulaştığı da bir gerçek. Sorun aksaklık ve tıkanıkların olması.

Cemetery

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bana 10 tane örnek göster. Sorunsuz asvaltlı 1 tane ilimizi, Engelli tesisleri tam teşekküllü çalışan 1 ilimizi örnek olarak göster. Ama acımasız olmayın, Kültür başkenti biziz Türkiye :)

S_T_A_L_K_E_R

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Kültür başkenti olmak için alınıyo işte o vergi.Avrupadan gelen adamı gezdirecek kadar alan oluşturabilmek için."Ne var bizim de lüks binalarımız, lokantalarımız, meydanlarımız." var demek için.
O verginin bizi rahatsız etmesi, %5 imizin rahatsız olmaması içindir...

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Konu amacından sapmasın ama tekel işçileri bu ülkede yan gelip yatmamıştır. Yıllardır emek ve alın teri dökerek -sizin sandığınızın aksine hak ederek- kazanmışlardır. Bir yandan devlet kriz zamanında özel sektöre seslenirken "sakın ha iş yerleriniz kapatmayın, ortada korkacak bir şey yok" demekte, diğer yandan kendisi fabrikaların kapısına kilit vurmaktadır. Bir yandan krizi bahane edip çalışanın alın terinden biraz daha çalmak için “özgünüz kriz var, ya fabrikayı kapatıp sizi işsiz bırakacaz, yada maaşlarınızı düşürücez” diyen özel sektöre veryansın etmekte, diğer taraftan kapısına kilit vuruğu fabrikaları kapatarak burada yılardır alın teri dökmüş kişileri işsizliği göstererek maaşlarını düşürmekte.

Sorarım size siz devlet olsaydınız hangi yüzle özel sektöre “çalışanın maaşını azatmayın” yâda fabrikaların kapısına kilit vurmayın derdiniz?

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
Ben 4-5 ile gittim yolları düzgün bir Kayseri vardı. Yalnız bu konu siyasete de giriyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...