Vergi borcu Beşiktaş'ı zorda bıraktı!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Gelir İdaresi Başkanlığı, 850 bin TL ve üzerindeki vergi ve cezasını ödemeyen vergi borçlularının listesini kamuoyuna açıkladı. Beşiktaş da listede.

Rodrigo Tabata'ya 8 milyon Euro'luk bonservis bedeli ödeyen Beşiktaş da vergi borçlusu olarak 219. sıradan listeye girdi. 16 milyon 239 bin 691 lira vergi cezası bulunan Siyah-Beyazlı kulüp, Şampiyonlar Ligi maçları öncesi UEFA kriterlerine takıldı.

Profesyonel kulüplerin faaliyetleri ile ilgili tüm gelir ve giderlerini Vergi Usul Kanunu'na göre belgelendirmeleri gerekiyor. UEFA, belirlediği statüde, futbol kulüplerinin federasyona, oyunculara, teknik direktörlere, diğer kulüplere, maç organizatörlerine kesinleşmiş borçlarının ödenmiş olmasının teyidini istiyor. Şayet kulüpler bu borçları kapatmazsa para cezası ile başlayan, organizasyonlardan men edilme cezasına kadar varan yaptırımlar uygulanabiliyor.

Bilindiği gibi borçlarla ilgili sürekli sorun yaşayan Beşiktaş, Manisaspor'a olan borcu nedeniyle Bozüyükspor'dan transfer edilen Onur Bayramoğlu'nun lisansını çıkaramamıştı. Şampiyonlar Ligi öncesi Siyah-Beyazlı yönetim vergi sürpriziyle karşılaşırken Futbol Federasyonu'nun bu konuyla ilgili takınacağı tavır da merakla bekleniyor.

UEFA, BORÇLARIN ÖDENMESİNİ İSTİYOR

UEFA'nın mali kriterlerini eksiksiz uygulamada kararlı olan Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener yönetiminin vergi borcu nedeniyle Beşiktaş'a yaptırım uygulaması bekleniyor. Şayet Siyah-Beyazlı kulüp borcunu ödemezse Devler Ligi'ne katılamama tehlikesi yaşıyor. İki yıl önce Futbol Federasyonu kulüplerin borçlarıyla nedeniyle UEFA nezdinde zor durumda kalmış ve yaklaşık 200 bin frank ceza ödemek zorunda kalmıştı. Bu nedenle federasyon kulüplerin borçlarla ilgili incelemeleri sıkı bir denetim altına alarak takip etmeye başladı. Beşiktaş haricinde Trabzonspor'un da 1 milyon 796 bin 196 lira vergi cezası yer alıyor. Şayet Bordo-Mavili takım Avrupa kupalarından elenmemiş olsaydı aynı tehlike Karadeniz ekibi için de geçerli olacaktı. Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener de kulüplerin borçlarıyla ilgili hassasiyetini, "UEFA, üst düzey mali müşavirlerden, denetim kurullarından rapor alınmasını istiyor." şeklinde özetledi.

KAYNAK

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Şampiyonlar Ligi tehlikedeymiş. Önlem alınmalı.

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Geçengün listenin tamamı gelmişti, incelerken kendimi gülmekten alamadım. Gereksiz adamlara milyon euro'lar verilir ama vergi borcu çıkar.

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Demek sadece takım ruhu değilmiş önemli olan.. PARA da önemliymiş..

cenk_kusje

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Şampiyonlar Ligi tehlikedeymiş. Önlem alınmalı.

işte bu çok zor.şl ye gideriz.ama nasıl gideriz yd gene cebinden çıkarır verir.kendisine iyice borçlandırır.koltuga çaktığı kazıga bi çekiç darbesi vurup iyice yerini saglamlaştırır.:cursing:

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
bu sene çok gereksiz transfer yaptı bjk :) eee ne demişler gülü seven dikenine katlanır :) bjk delgadonun reklam hakkını 6.5 milyon euro verip almıştı :D reklam hakkını alıcana Gaziantep'e yatırım yapacağına git vergi borcunu öde :D

jungeman

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Sorun yok bunlar küçük paralar.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Öderiz yakında..:D

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Yönetim utansın bu kadar büyük mevlalara bu kadar saçma tranfer yapıcağına düzgünce vergi borcunu öde :D Koltuk sevdalısı 1 Deniz Baykal 2 Yıldırım demirören 3 Devlet bahçeli :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Her konuda siyasete girmekten vazgeç artık.

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Her konuda siyasete girmekten vazgeç artık.

Siyasete girmiyorum Sadece Gerçekleri söylüyorum Başkan sıfatında olan ve en çok oturupta bişi yapmayan şahıslar Beşiktaşlı arkadaşlar bile istemiyor artık onu Herkesin bi devri vardır başaramıyorsun kalkıcaksın arkandan gelene yer vericeksin her konudada siyaset yapmıyorum öle bi niyetim yok sonuçta burası teknoloji forumu ve eğer birisi konu açarsa kendimce cevabını veririm herkes gibi orada söz hakkına sahibim...