Venüs V7 Hakkındaki Düşünceniz Nedir?

Bu konuyu okuyanlar

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994

Arkadaşlar selam,

Vestel'in orta bütçe için çıkardığı böyle bir telefonu buldum ve orta segment için güzel bir cihaza benziyor. Şu an telefonum yok. Cihazın özellikleri gayet tatmin edici ve benim işimi görecek.

Sizce alınabilir mi? Sizin bu telefon hakkındaki düşünceniz nedir? Belirtirseniz memnun olurum.

melihhamerica

Asistan
Reaksiyon puanı
287

Arkadaşlar selam,

Vestel'in orta bütçe için çıkardığı böyle bir telefonu buldum ve orta segment için güzel bir cihaza benziyor. Şu an telefonum yok. Cihazın özellikleri gayet tatmin edici ve benim işimi görecek.

Sizce alınabilir mi? Sizin bu telefon hakkındaki düşünceniz nedir? Belirtirseniz memnun olurum.
Venus'ten uzak dur vallah delirirsin. Bende venus var çekiçle girmemek için kendiimi zor tutuyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Isınma dersen var, yarım saat oyna telefon 45-50 derece. Şarj zaten her 2 dk de 1 şarj gidiyo. Yani baya hızlı bitiyo. Dolması desen çok yavaş doluyo. Ama ben kendi venusume vura vura düzelttim artık birdaha hızlı doluyor. Kasma desen zaten tavanda yani, baya baya baya kasıyor. Boşver alma. Sonra pişman olursun.

Eskiden 7-8 saate doluyordu teelefon. Şimdi vura vura 4 saate indirdim :D.

Ve kamerası rezalet. 2,0 MP gibi çekiyo, bulanık bulanık. Ve telefon o kadar kötü malzemedn yapmışlar ki , boyası soyuluyo.

Ve telefonun ömrü 5 yıl yazıyor ama, max 3 yıl. Eğer mütiş kullanırsan belki 5 yıl olur.

Son düzenleme:

___Melissa

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Türk markası alınmaz. Hele ki Vestel; hiçbir ürünü..... (Bunu deme sebebim, parçalar zaten yabancı, markayı bas, Türk de geç yapmaları). HB bildiğim kadarıyla olumsuz yorumları çoğunlukla yayınlamıyor. Bazı diğer siteler de öyle. Xiaomi, oppo, realme, huawei tercih edin derim.

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,974
Türk markası alınmaz. Hele ki Vestel; hiçbir ürünü..... (Bunu deme sebebim, parçalar zaten yabancı, markayı bas, Türk de geç yapmaları). HB bildiğim kadarıyla olumsuz yorumları çoğunlukla yayınlamıyor. Bazı diğer siteler de öyle. Xiaomi, oppo, realme, huawei tercih edin derim.
Türk markaları alınmaz demek yanlış bir tabir olur.Mesela General Mobile'ın bazı telefonları f/p açısından başarılı.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930

Arkadaşlar selam,

Venüs, direkt elenmesi için yeterli bir sebep bence

___Melissa

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Türk markaları alınmaz demek yanlış bir tabir olur.Mesela General Mobile'ın bazı telefonları f/p açısından başarılı.
Evet o kısmı doğru ancak genellikle olumsuz intiba yaratan bir marka Vestel. Diğer markalar içinse, kısmen iyi olan ürünler mevcut, ev eşyası, telefon dahil. Tabi az..

Reaksiyon puanı
1,768
C15
GM9 pro
GM20 pro
GM21 plus
GM21 pro
Z30

Bunlar daha iyi gibi geldi reis
Listeyi yerli yapmak istedim de c15 bataryası 6000mAh o yüzden ekledim

Ve şu yerli marka düşmanlığını da kesin
Kaç tane vestel venüs kullanan tanıdığım var
Babam da kullanıyordu (telefon çalındı) hiçbirinden olumsuz bir yorum duymadım 2 telefon türü var Günlük kullanım ya da oyun amaçlı bizim yerliler günlük kullanımlık telefon üretiyor
Sanayii bakanlığının zamanında vestel venüse çok teknik yardımları oldu kalite ve üretim açısından. ganeral mobil desen dağıttıkları tabletler yıllarca sorunsuz çalışıyor hatta cumhurbaşkanına özel telefon yaptılar (bildiğim kadarıyla devlet işlerini GM telefonuyla özel işlerini iphone 7 plus ile hallediyor)

Ve diyelim ki kalitesiz üretiyor
Gömmenize gerek yok hele ki genelleme yapıp "Türk telefonlar çöp" vs demeniz kötü niyetli olduğunuzu gösteriyor

___Melissa

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Söylemediğim bir kelimeyi veya ima etmediğim halde söylemiş gibi yansıtmak? :)
Yorumları gergin şekilde okuyorsunuz anladığım kadarıyla. Çöp demek gibi bir imada bulunmadım, genel olarak söyledim hatta "çoğunlukla" dersem daha iyi anlarsınız sanırım :) size denk gelmemiş olabilir, dediğim gibi "genel" bir yorumdu.

Şu örnekle daha iyi anlarsınız hatta; bakkalda/mahalle marketinde olan bir ürün 10 TL ise, aynı ürün bazı zincir marketlerde 7-8 TL'ye satılıyor (gibi gibi).

Yine aynı şekilde sözde Türk malı olan KAAN telefon için de aynı seyler geçerli. Birazcık nette gezinmek yeterli fikir sahibi olmak için..

Reaksiyon puanı
1,768
Söylemediğim bir kelimeyi veya ima etmediğim halde söylemiş gibi yansıtmak? :)
Yorumları gergin şekilde okuyorsunuz anladığım kadarıyla. Çöp demek gibi bir imada bulunmadım, genel olarak söyledim hatta "çoğunlukla" dersem daha iyi anlarsınız sanırım :) size denk gelmemiş olabilir, dediğim gibi "genel" bir yorumdu.

Şu örnekle daha iyi anlarsınız hatta; bakkalda/mahalle marketinde olan bir ürün 10 TL ise, aynı ürün bazı zincir marketlerde 7-8 TL'ye satılıyor (gibi gibi).

Yine aynı şekilde sözde Türk malı olan KAAN telefon için de aynı seyler geçerli. Birazcık nette gezinmek yeterli fikir sahibi olmak için..
Birisini kastetseydim onun yorumunu alıntılardım
Kime sorsan %70 Türk markalarına bogazı kuruyana kadar söver ama çoğu da ömründe eline almamıştır :D örnek olarak kendi hayırsız arkadaşlarımı gösterebilirim bu kişilere -_-

___Melissa

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Demek ki yine dediğime geliyor, birilerinden duyup veya şahit oluyorlar sorun kısımlarına vs ellerine dahi almayı geç sürmüyorlar bile.. Ustlerde yazan arkadaş da vurdum ettim vs yazmış ya, çileden çıkmış ki bu da zaten olumsuz olarak edindiği bir tecrübe maalesef. Yani ellerini sürmemek için gayet yeterli bir sebep. Tabi ki herkesin kendi kişisel görüşüdür burada yazılanlar.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Ve şu yerli marka düşmanlığını da kesin
Sanırsam yerli markalar arasında en başarılısı General Mobile, onun da birçok kolpası var. GM 9 Pro için güncelleme gelmedi, kendi uygulamalarına reklam koydular falan. Ayrıca yerli telefonlarda sadece tasarım, depolama ve hafızaya önem verilip işlemciye de Mediatek'in çöp işlemcilerinden koyunca alınmayacak seviyeye geliyor maalesef.

Yine de bu fiyat için başka şansımız yok, Venüs V7 yerine GM 20 Pro tercih edilebilir. :D E ne yapalım, fiyatlar belli.

Reaksiyon puanı
1,768
Demek ki yine dediğime geliyor, birilerinden duyup veya şahit oluyorlar sorun kısımlarına vs ellerine dahi almayı geç sürmüyorlar bile.. Ustlerde yazan arkadaş da vurdum ettim vs yazmış ya, çileden çıkmış ki bu da zaten olumsuz olarak edindiği bir tecrübe maalesef. Yani ellerini sürmemek için gayet yeterli bir sebep. Tabi ki herkesin kendi kişisel görüşüdür burada yazılanlar.
Doluyum bu konuda :)
Eline almadığı telefonu gömmek
Kalite konusunda kaliteli diyen de var çöp diyen de var net bilgi yok
Ama yerli ürünü kötüleme hastalığı her konuda var
Silahlarla yakından ilgileniyorum sarsılmaz sar9 isimli bir silahımız var ABD de 2020 yılı en iyi silahı seçildi silahı yapan mühendisler ufak birşeyi gözden kaçırmış ve plastik kaplı metal yapmaları gerek ufacık bir parçayı tamamen polimer yapmışlar bu sebepten bir polis hafif yaralandı. Neyse bu olay olduktan sonra sarsılmaz tüm silahlarında ücretsiz parça değişimi yapacağını söyledi bunu da dünya alem biliyor ama birileri çıkıp diyor ki "sar9 alanlar kefenini hazırlasın" (adamların yorumları 2-3bin beğeni almış birde xd)
Verebileceğim örnekler daha var
Yerli ürünlere düşmanlık bazılarında genetik mi anlayamıyorum ki...

@Java Ama 16 Gb istiyor reis gülme sebebini de yazsaydın ayp oluyor :D

___Melissa

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Ben örneği telefon üzerinden verdim, market örneği de verdim, demek istediğimi anlamadınız ya da anlamak istemiyor olmanız da mümkün.
Düşmanlık değil bu; görüş. Bir şey yetersiz veya hakkını vermiyorsa, ki özellikle her tarafı yabancı parça olup, üstüne Türk ismi/markası basılınca yine "yerli" malı olmuyor sonuç olarak. Tüm yerli/Türk markalarını kötülemişim gibi algı yapmayın bence, siz de bunu kesin :)

*Mesela siz silahtan örnek verdiniz ben de beyaz eşyadan örnek vereyim, asıl evimizde benimle yaşıt 90lardan kalma ve hala sorunsuz sitemsiz çalışan Arçelik marka bulaşık makinesi var. 2005li yıllarda alınmış dev bir buzdolabı var, motor arızası olduğu için uğraşmadık bir nevi kiler gibi gıda depolama amaçlı kullanıyoruz.

Başka eve henüz yeni alınmış yine Arçelik çamaşır makinesi, buzdolabı, ocak alındı. Yani bu TÜM Türk malları kötüdür anlamı taşımıyor demek ki ve ve en can alıcı noktası da, 90lardan kalmış bir bulaşık makinesinin halen sapasağlam çalışması demek, eski model ev eşyalarının yine eskiden daha sağlam yapıldığı anlamı da taşıyor. Konu elbette çok değişebilir, eskiden adamların şu kadar kullansınlar da ondan sonra bir arıza çıksın yenisini alsınlar maksadıyla yapılıyor çoğu eşya maalesef. O yüzden eski ev eşyalarından bahsettim.

Her Türk malı özetle, kötü değildir, alanına göre değişir. Hatta bir şey daha ekleyeyim, yine Türk e ticaret sitelerinin çoğunda olumsuz yorumları siliyor veya bahaneyle onaylamıyorlar. Acaba neden? :)

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
1,768
Ben örneği telefon üzerinden verdim, market örneği de verdim, demek istediğimi anlamadınız ya da anlamak istemiyor olmanız da mümkün.
Düşmanlık değil bu; görüş. Bir şey yetersiz veya hakkını vermiyorsa, ki özellikle her tarafı yabancı parça olup, üstüne Türk ismi/markası basılınca yine "yerli" malı olmuyor sonuç olarak. Tüm yerli/Türk markalarını kötülemişim gibi algı yapmayın bence, siz de bunu kesin :)

*Mesela siz silahtan örnek verdiniz ben de beyaz eşyadan örnek vereyim, asıl evimizde benimle yaşıt 90lardan kalma ve hala sorunsuz sitemsiz çalışan Arçelik marka bulaşık makinesi var. 2005li yıllarda alınmış dev bir buzdolabı var, motor arızası olduğu için uğraşmadık bir nevi kiler gibi gıda depolama amaçlı kullanıyoruz.

Başka eve henüz yeni alınmış yine Arçelik çamaşır makinesi, buzdolabı, ocak alındı. Yani bu TÜM Türk malları kötüdür anlamı taşımıyor demek ki ve ve en can alıcı noktası da, 90lardan kalmış bir bulaşık makinesinin halen sapasağlam çalışması demek, eski model ev eşyalarının yine eskiden daha sağlam yapıldığı anlamı da taşıyor. Konu elbette çok değişebilir, eskiden adamların şu kadar kullansınlar da ondan sonra bir arıza çıksın yenisini alsınlar maksadıyla yapılıyor çoğu eşya maalesef. O yüzden eski ev eşyalarından bahsettim.

Her Türk malı özetle, kötü değildir, alanına göre değişir. Hatta bir şey daha ekleyeyim, yine Türk e ticaret sitelerinin çoğunda olumsuz yorumları siliyor veya bahaneyle onaylamıyorlar. Acaba neden? :)
Ben ne sana ne de diger yorum yazanlara düşmansınız vs dedim
Dediğim gibi size söylesem sizin mesajlara alıntı yapardım
Görüşe laf eden yok düşmanlık yapanlara laf ediyorum
Açık açık yerli ürünlere düşmanlık var bizde
İphone telefonunda kasa sorunu olunca kimse bütün iphone lar boyle telefonları çöp demiyor ama bizde aynı sorun olursa iç savaş :D

Son dediğinde işe bu kadar fesat bakarsanız anlatçak birşey yok daha ne diyim
Olumsuz yorumları görmesek inanıcaz...
Ama böyle birşey olur mu olur ancak yerli ürünleri koruyalım amacıyla değil para karşılığı yaparlar (eğer yaparlarsa)

Reaksiyon puanı
1,768
Venüs çöp oğlu çöptür. V7 ise daha da beter çöptür. P22 nedir yahu. Mediatek bile o işlemciyi az sayıda üretiyor zaten.
İşlemci açısından çöp diyeceksen de
Adamlar bizim telefonlarda rahat rahat oyun oynarsınız fln demiyor günlük kullanım telefonu
O açıdan bakarsan güzel telefon
Ağzınıza dolamışsınız çöp çöp diyip duruyonuz

Reaksiyon puanı
1,768
Arkadaş baya sinirlenmiş galiba dayısı amcası falan satıyor olsa gerek ki, doğruları söylediğimiz için "kızgın" ifadesi yiyoruz ??

...Ne kadar kabul etmeseniz de, gerçekler maalesef söylediklerim :)
Ha tabi siz gidip yine alın kullanın başucunuza falan koyun hatta, sözde yerli malını. Dolar kuru da nedendir bilinmez Türk malına etki ediyor ? trajikomik bir durum. Neden ediyor peki? Çünkü parçalar yabancı. Marka Türk sadece. Malûma anlatır gibi anlattım artık...... Bir zahmet.
Adam sadece dolar kurundan bahsetti
Ben Türk markası olduğu için öneriyorum fln demedi xd

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Adamlar bizim telefonlarda rahat rahat oyun oynarsınız fln demiyor günlük kullanım telefonu
O açıdan bakarsan güzel telefon
General Mobile'ın iyi yaptığı şeylerden birisi sanırsam oyun telefonu yapmamak. GM 20 modelini çoğu kişi alıp kullandı mesela. Çünkü o fiyata başka telefon yok, alabileceği telefon da o. Ha, fiyatına göre de iyi. Fakat bazı yerli telefonlar oyun oynama garantisi vermeden fiyatını artırdığında aynı fiyata daha iyi seçimler olabiliyor. Bu yüzden aynı fiyata oyun oynayamayacağımız fakat günü rahat çıkartan telefon yerine oyun oynayabildiğimiz ve günü rahat çıkartan telefonu alıyoruz.

Reaksiyon puanı
1,768
General Mobile'ın iyi yaptığı şeylerden birisi sanırsam oyun telefonu yapmamak. GM 20 modelini çoğu kişi alıp kullandı mesela. Çünkü o fiyata başka telefon yok, alabileceği telefon da o. Ha, fiyatına göre de iyi. Fakat bazı yerli telefonlar oyun oynama garantisi vermeden fiyatını artırdığında aynı fiyata daha iyi seçimler olabiliyor. Bu yüzden aynı fiyata oyun oynayamayacağımız fakat günü rahat çıkartan telefon yerine oyun oynayabildiğimiz ve günü rahat çıkartan telefonu alıyoruz.
O fiyat vesteli alıp sağlama geçer 5 yıl kullanırım diyenler ya da bunu demiyenler olarak iki tercihe ayrılıyor :D hangi çinli telefonu 5 yıl kullanabilirsin? En fazla huawei

Çin teknolojik parçalar konusunda bolluk yaşıyor bu herkesin malumu
Samsung zaten telefonun çoğunu yerli üretiyor
Fiyat kıyası yaptıklarımız maalesef bunlar...
Bizde bütün parçaları yerlileştirme projesi başlatmışlardı da çok masraflı iş tutmadı muhtemelen
Sonra ses çıkmadı zaten