Ve Maçlar Resmen TRT'de

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Önümüzdeki 2 sezonun Türkiye Kupası yayın ve isim hakkını TRT aldı.
trt.png

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından düzenlenen ve 2009-2010 ile 2010-2011 sezonu Türkiye Kupası müsabakalarının televizyondan yayınlanmasına ilişkin ihale sonuçlandı. Önümüzdeki 2 sezonun Türkiye Kupası yayın ve isim hakkını Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) aldı.
TFF'den yapılan açıklamada, kapalı zarf usulüne göre gerçekleştirilen ihalede TRT, yıllık "17 milyon 100 bin dolar Türkiye Futbol Federasyonu payını" teklif ederek, yeni yayıncı oldu.
Futbolun kalbi sezon boyunca TRT'de atacak. Deneyimli kadrosuyla Türkiye'nin ekranı adeta bir futbol resitali sunacak.
TFF Başkanı Mahmut Özgener, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:
Yayın ve isim hakkı toplam tutarının yeni ihale ile birlikte artarak kulüplerin kazancının yüzde 30 yükselmesi, Türk futbolunda sağlanan güven ortamının bir eseri. Böyle bir ortamda futbolumuza ayrılan kaynağı artırarak, kulüplerimizin çok daha fazla para kazanmasını sağlamak bizlere de gurur veriyor. Bu rakama çıkan TRT'ye, federasyon ve kulüplerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum."

KAYNAK
kaynağı sağ köşeye devlet sırrı gibi yazmayalım kaynaklardan utanmayalım.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Lig maçlarınıda alıcaklar :D inşallah... tüm parayı buraya yatırmadılarsa tabi

sakallıoğlu

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Haber sitelerinde bu haberi okuduğumda bir OHH çektim ki, karşıki dağların halini sormayın.

14samet

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İyi oldu.Kendi ligimizi rahat rahat izleriz bari.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,038
Oh be evde yayıla yayıla maç izleyelim :D

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Bizim uydunun biss ayarlarını bulamadım ki ben :S
Anten takacaz artık napalım :D

emrykn

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Koca tv nin arkasında anten var star da maç seyretmek için :D:D o anten artık bunun içinde yarıyacak :D Ama önemli olan lig maçlarını alması