Ve Guti'nin Beşiktaş macerası sona erdi (Kesin Karar)

Bu konuyu okuyanlar

komoon

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Boşverin iyi oldu, Muhammed şans bulur belki. Bulsun ki milli takımdaki paragözlerden kurtarsın bizi.
ne farkeder üç gün sonra o da paragöz olur.. aslında paragöz bile bence .. hatırladığım kadarıyla Barca filan altyapı için istemişti gitmemişti.. böyle bir durumda neden gidilmez ? paradan başka...

y_ates

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Ailevi sebepleri olabilir, o konuda bilmeden konuşamam. Benim demek istediğim, daha fazlasını da kazansınlar helali hoş olsun. Hak eden adama her zaman saygımız var. Ama bu kepazelere değil. Altyapılarımız zayıf, futbolumuz bitik laflarına da inanmıyorum ben. Hakan Şükür niye böyle değildi,Rüştü niye böyle değildi? Önce adam olsunlar, sonra futbolcu.

komoon

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Ailevi sebepleri olabilir, o konuda bilmeden konuşamam. Benim demek istediğim, daha fazlasını da kazansınlar helali hoş olsun. Hak eden adama her zaman saygımız var. Ama bu kepazelere değil. Altyapılarımız zayıf, futbolumuz bitik laflarına da inanmıyorum ben. Hakan Şükür niye böyle değildi,Rüştü niye böyle değildi? Önce adam olsunlar, sonra futbolcu.
Hocam anladım ne demek istediğini haklısın ama atladığın bir durum var..

Hakan da Rüştüde aynıydı.. onlarda prim pazarlıkları yaptı..primler aldı... v.s.

gündeme gelmedi olay olmadı dikkat çekmedi akılda kalmadı.. hırvatistanı biz 3-0 yenseydik kimse prim dermiydi ?

bizim sorunumuz profesyonel olmamak..

ne oyuncumuz,
ne yöneticimiz,
ne taraftarımız

profosyonel değil...

mesela xxxx oyuncusu yaşı 17 gelecek vadediyor, ABC takımında oynuyor aldığı maaş yıllık en fazla 20 000 TL

profesyonel sözleşme imzalıyor, 300 000 TL ile ,

1-2 sezon toplamda 20-30 süper lig maçı oynuyor, sözleşme yeniliyor veya büyük bir takıma transfer oluyor (5 milyon $ ile ), aldığı ücret bir anda 2 milyon $

sen bu oyuncudan daha ne beklersin ??

ona o kadar maaş veren yöneticiden ne beklersin ??

oyuncu ortasaha mevkinde oynuyor olsa bile hermaç gol atmasını bekleyen taraftardan ne beklersin ??

v.s.

v.s.

en büyük sorun Profesyonelleşememek..

TFF nni çok katı yaptırımlarla kulüpleri yönetmesi gerekiyor. aşağı doğru yayılacaktır...

2012 uefa mali kriterlerinin tam uygulamalı TFF o zaman kulüpler az para vermek zorunda kalacak , oyuncu daha çok para alabilmek için kendini geliştirmek zorunda kalacak..v.s. v.s.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
“Beşiktaş'ın resmi açıklamayı yapmasının ardından İspanyol yıldız Guti, mikro blog sitesi twitter üzerinden taraftarlara veda etti.

Guti yaptığı açıklamada, "Size kendi ağzımdan söyleyebilirim ki Beşiktaş ile kontratım sona erdi. Taraftarlara teşekkürler, kulüp ve takım arkadaşlarım her zaman kalbimde kalacak. Hoşçakal Karakartal. Ayrılık benim için çok zor oldu. Bu kararımdaki tek sorumlu kişi teknik direktördür. Gelecek ile ilgili bir karar almadım. Bir iki ay düşünecek zamanım var " dedi.

İşte Guti'nin Beşiktaş karnesi;

Spor Toto Süper Lig: Oynadığı maç 1, attığı gol 0, yaptığı asist 0
UEFA Avrupa Ligi: Oynadığı maç 2, attığı gol 1, yaptığı asist 0
Toplam: Oynadığı maç 3, attığı gol 1, yaptığı asist 0

Guti'nin geçen sezon ki performansı:

Spor Toto Süper Lig: Oynadığı maç 22, attığı gol 7, yaptığı asist 7
UEFA Avrupa Ligi: Oynadığı maç 9, attığı gol 1, yaptığı asist 5
Türkiye Kupası: Oynadığı maç 6, attığı gol 3, yaptığı asist 2

Toplam:
Oynadığı maç 31, attığı gol 11, yaptığı asist 14

HABER1903

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
yazık. bir dünya yıldınızından daha yeterince verim alamadan, milyonlar verip yolladık. Guti'ye katılıyorum. tek sorumlu teknik direktör. Guti bu takımda belki direk 11 başlayamazdı belki ama maçın sonunda da mı oynayamazdı? bu kadar mı kötü durumdaydı Guti? ya da diğer oyuncular mı Guti'den fersah fersah ilerdeydi?