...Ve Firefox 3.6 Çıktı!

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Şimdi güncellemeyi düşünmüyorum... Sebebp eklentiler.. Belki daha sonra hem benim Firefox la bi problemim yoktu stabil şekilde çalışıyor uzaya çıkalım desem kalkacak hemen... Neyse yeni Firefoxtan bi screeenshot koyun bi şuraya yavv hep ses var görüntü yok...

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Şimdi güncellemeyi düşünmüyorum... Sebebp eklentiler.. Belki daha sonra hem benim Firefox la bi problemim yoktu stabil şekilde çalışıyor uzaya çıkalım desem kalkacak hemen... Neyse yeni Firefoxtan bi screeenshot koyun bi şuraya yavv hep ses var görüntü yok...

teması aynı firefox 3.5 ile.. görüntüsünü koyup turşusunu mu yapacan..

cenk_kusje

Asistan
Reaksiyon puanı
2
deneyelim bakalım.gerçi pek fark olacagını sanmıyorum ama neyse:)

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
sekme özelliği benim hoşuma gitti :) 7-8 sekme açınca ne kadar değerli bir özellik olduğu anlaşılır :D + stabil ve kararlı :) personas özelliği ayreten hoşuma gitti :)

winchester07

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Bu sürüm çok sağlam olmuş,özellikle açılıstaki hızını arttırmışlar ayrıca ram sorunu çözülmüş gördüğüm kadarıyla.Personas özelliğide işin tuzu biberi olmuş kanımca:thumbup1:

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Denedim ama eskisinden bi fark göremedim ayrıca birçok eklenti ve temaları devre dışı bıraktı ıyumsuzmuş...

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
bu sekme özelliğini nasıl eski haline çeviririz bileniniz var mı? ie 'de de bu özellik vardı ve hiç sevmezdim. şimdi firefox da buna dönmüş.

bir de bu personas özelliğini biraz daha açıklayabilir misiniz? ne işe yarar nasıl kullanılır?

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
evet arkadaşlar kısa bir araştırma ile sekme özelliğinin eski haline nasıl çevirileceğini öğrendim.

adres satırında about:config yazıp enter diyin. açılan sayfada browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent değerini false yapın. yeniden başlatın firefoxu. bu kadar :D

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Yeni sekme açınca en sağda açıldığında, son açtığın sekmeyi bulmak kolay oluyordu.
7-8 sekme açıkken, arada bir yerde yeni sekme açtığınızda, son açılan sekme arada kaynıyor.

ie8'de gördükçe uyuz olurdum. Ayarı veya eklentisi olsa da eskisi gibi kullansak.

---------- saat 21:54 eklendi ---------- önceki mesaj saat 21:54 eklenmişti ----------

evet arkadaşlar kısa bir araştırma ile sekme özelliğinin eski haline nasıl çevirileceğini öğrendim.

adres satırında about:config yazıp enter diyin. açılan sayfada browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent değerini false yapın. yeniden başlatın firefoxu. bu kadar :D

Güzel, teşekkürler.

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Denedim ama hiç beğenmedim eklenti ve temalarımın çoğu devre dışı kaldı flash ile hazırlanmış sitelerde çok kasıyor ayrıca eklenti ve temaları yükleyemiyorum indirme hatası veriyor sildim kullanmıyorum...

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Ben de tab konusunda bi degisiklik yok. Aynen eskisi gibi. Girdim baktim belirtilen deger true. False de olsa true de olsa bende aynen eskisi gibi.
Sonradan sayfa icinde bir linki tikladigimiz zaman gecerli sayfanin hemen saginda acildigini fark etmistim. Ama direkt yeni tab acinca en sagda aciliyordu. Neyse duzelttim...

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Ah Mozilla ah! 3.6 sürümünün 64-bit lik sürümü yine yok!

NaMa

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ey alam sekmeler sağa dogru gelıyo buyuk dert :D sekmeler sağa gelsinki solda actıgın sekmelerı unutma onlar yenı eskının ustune gelmeli :D mantıklı farketmedım bıle ie8ide kotu gozle bakıp kullanmamazlık etmediğimden olsa gerek :D

Beowulf

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Firefox 3.6 aşırı kasıyor , hele video izlerken.

Buna bir çare yokmu?

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
vala 2 gün önce güncelledim hiç firefox serisinin bu kadar kasanı donanını görmemiştim kaldırdım 3.5.7 ile son gaz devam :)

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
arkadaşlar temiz format atıp 3,6 kurunca kasma masma kalmadı :D 3.5.7 üzerine kurmayın :D 3. parti yazılımlarla kaldırıp kurun :D

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Bir kaç haftadır 3.6 kullanıyorum ve gördüğüm kadarıyla -Adobe Flash'lı siteler hariç- bellek kullanımı oldukça makul seviyelerde. Çökme, hata verme, hatalı görüntüleme, uyumsuzluk gibi problemlere de rastlamadım. Gayet güzel bir sürüm olmuş.

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
windows'un aerosunu firefoxla bütünleştirip nerdeyse adres çubuğu tamamen şeffaf bir firefox kullananbilirsiniz. Nerdeyse birebir Firefox 4.0 teması. Sadece strata40 ve strata buddy eklentilerini kurun ve strata buddy eklenti seçeneklerinden aero değerini 4.0'a ayarlayın.

Ayrıca ie deki (Win7) gibi ön izleme özelliğini de aktifleştirebilirsiniz.
Adres satırına "about:config" yazın ve çıkan gelişmiş ayarlar listesindeki arama kutusuna "browser.taskbar.previews.enable" yazın. Aynı isimli değeri bulduğunuzda üzerine çift tıklayarak değerini "true" yapın.

iyi eğlenceler

ekranalntso.jpg
ekrannalnts.jpg