VDSL2 Satışları Başladı!

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
TTNET, mevcut telefon hatları üzerinden dijital veri transferinin en yeni ve en hızlı yöntemi olan VDSL2 hizmetini abonelerine sunmaya başladı.

DSL hizmetlerinin en hızlı üyesi olan, yeni nesil hızlı internet VDSL2 (Very High Speed Digital Subscriber Line 2) hizmetini sunmaya başlayan TTNET, abonelerinin mevcut telefon hatları üzerinden internete erişim hızını 8 kata kadar artırıyor.

TTNET, VDSL2 abonelerine 16 ve 32 Mbps indirme hızına sahip iki seçeneği 1 Mbps yükleme hızı ile sunuyor. Standart 4 Mbps bağlantı hızı ile 700 megabyte büyüklüğündeki bir filmin indirme süresi ortalama 23 dakikayı bulurken, 32 Mbps VDSL2 bağlantısıyla bu süre yaklaşık 4 dakikaya düşüyor.

FiyatlarTTNET aboneleri, VDSL2 sayesinde müzik, video, interaktif oyunlar, görüntülü telefon gibi servislerin yanısıra IPTV (internet televizyonu) ve VoIP (internet üzerinden telefon görüşmesi) gibi servislerden de yüksek performans ile yararlanabilecek.

İşyerleri de TTNET İŞYERİM VDSL2 paketini seçerek; web sitesi, güvenlik, kurumsal e-posta servislerini yüksek hızda kullanabilecekler.

Kısa Sürede Tüm Türkiye'de

İlk etapta 67 ilde başlayan TTNET VDSL2 hizmetinin kısa sürede tüm Türkiye'ye yayılması hedefleniyor.

TTNET, VDSL2 hizmetini iki avantajlı kampanya ile başlatıyor. Herhangi bir TTNET VDSL2 veya TTNET İŞYERİM VDSL2 paketine 24 ay taahhüt ile abone olanlara, 4 portlu kablosuz VDSL2 modemi hediye edilirken, 30 Nisan 2009 tarihine kadar, yeni abonelerden veya ADSL'den TTNET VDSL2'ye geçen abonelerden bağlantı ücreti alınmıyor.

VDSL2'ye Nasıl Abone Olunur?

İlk aşamada yalnızca Türk Telekom Ofisleri'ne yapılacak abonelik başvurusunun ardından VDSL2 hizmeti için yerinde test yapılıyor. Test sonucunda VDSL2 hizmetinin verilip verilemeyeceği belirleniyor.

Aboneler diledikleri takdirde, ücreti ilk faturaya yansıtılmak üzere 300 TL (KDV dahil) karşılığında Türk Telekom Ofisleri'nden 4 portlu kablosuz modem alabiliyor. Modemini TTNET'den temin eden aboneler için ücretsiz kurulum hizmeti de veriliyor.

:: VDSL2'ye abone olmayı düşünüyor musunuz?

Yazan: Hakkı Alkan
SDN - http://shiftdelete.net
 

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
bizim ofise 32 megabit vermeleri imkansız.

16 megabit belki.

santrale olan uzaklık nedeni ile.
 

Acil Destek

Asistan
32 mb düşünmek gerekir, patronu gaza getireyim ben :D

Her gaza geldiğimde beni hep zarara sokuyorsun, baran demişti :D
 

pcwolf

Dekan
"7- Vdsl2 limitli midir? Hayır. İnternet bağlantısında download veya upload limiti yoktur." upload imiti ne oluyor peki?ikisinde de 1mbit limit var işte:)
telekom bu servisi ocak ayından önce reklamlarda duyurmuştu.(internetten aldığım bilgide ocak ayında hizmete sunulacağını sanıyordum.)inşaallah bu vdsl denen zamazingo adsl fiyatlarını düşürür... yoksa telekomun 1.dereceden akrabalarını daha çok anarız:d
 

TakeOne

Doçent
Dünyanın hiç biri yerinde bu kadara sorunlu, bu kadar pahalı bir iletişim sistemi yok. Bizim ofis santrale 3 km mesafeden uzak 2048 olan bağlantıyı kaldırmıyor. bu nedenle 1024 kullanıyoruz. VDSL2 ninde çalışacağını sanmıyorum. Düşünün bir şirkette 1024 bağlantı var. İnternet kullanan 20 PC var. Akşama kadar defalarca çilenden çıkartılıyorsunuz. Ben şahsen almam, aldırmam. Önce alt yapılarını sağlamlaştırsınlar. Ayrıca fiyatlarıda çok pahalı...
 

AliA

Guru
Onursal Üye
Vallahi bizim için çok tuzlu olur. Ama ofisler için iyi bir haber olabilir bu. Tercih meselesi sonuçta.
 

0ReiS0

Dekan
Onursal Üye
Yaw Troy Alalımı 32 MBt Yoksa almayalımı alırsak İyimi Olur Kötümü Olur 4 mbt KUllanıyorum Suanda ama bizim burda Santral yokmuş :D
 

emubaltaci

Rektör
Onursal Üye
çok merak ediyorum bunun içinde telefon şartı getiriyorlarmı?
birde bu yeni hizmet diğer bağlantılarda fiyat indirimine etki edecekmi? KDV indiriminden sonra bisey göremedik daha

buda kablo net arkadaşlar

 

Jumb0

Asistan
bende quik net e geçmeyi düşünüyorum ama her yere hizmet vermiyor malesef :icon_-1:

Ankara'da Eryaman, Batıkent ve Çayyolu,
İstanbul'da Bahçeşehir, Başakşehir, Topkapı, Ataköy, Kemerburgaz, Ümraniye, Soyak Göztepe, Ataşehir, Maltepe, Samandıra, Maslak, Taşdelen, Çekmeköy, Halkalı, Yakuplu, Beylikdüzü,
Bursa'da Yasemin Park,
İzmir'de Buca ve Mavişehir'de hizmet veriyorlar.
 

Son mesajlar

Üst