Vbullettin Kılık Değiştiriyor

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Jelsoft vBulletin 4.0.X tarihindeki en kötü temayı hazırlayarak vBulletin kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmıştı.Yeni vBulletini merakla bekleyen vBulletin kullanıcıları karşılarında makyaj yapılmış vBulletini görünce çok kızmış ve öfkelerini Vbulletin forumlarında dile getirmişlerdi.Hiç değilse temanın geliştirilmesini isteyen kullanıcılar bunu sıkça dile getirdiler.İşte bu sitemleri dikkate alan Jelsoft vBulletini yeniden düzenlemeye karar verdi.Çok kesin olmamakla beraber 4.0.6 ve sonrasında 4.1 ile evrim geçirmiş vBulletin ile tanışmış olacağız.
Neye benzeyeceğini merak eden kullanıcılar için bu adres öneriliyor.

Yeni vBulletin temasını beğendiniz mi?

Yazan ; Furkan ÖZSOY

SDN ; ShiftDelete.Net

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Bence böyle sayfaya tam oturan sistemler çok güzel

Proof.Web

Doçent
Reaksiyon puanı
21
Ya Ben Bu Sayfayı vBulettin'den Ayrılan Bir Programcının Yeni Yazdığı Forum Sistemi Sanıyordum

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Ya Ben Bu Sayfayı vBulettin'den Ayrılan Bir Programcının Yeni Yazdığı Forum Sistemi Sanıyordum

Evet. Vbulletin nin eski ürün yöneticisi ve yazılımcısı Kier Darby ve yazılımcısı Mike Sullivan tarafından yazılan forum sistemi.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
jquery'ye geçmeleri çok sayıda yeniliği beraberinde getirecektir eski javascript kullanımı tam bir karmaşaydı

uhr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kier xenforo acıklama yaptı ve vbulletin ile bir alakası olmadığını acıkladı sitede.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144

Evet sanırım öyle. Çünkü altta powered by vbulletin gibi birşey yazmıyo. Siteyi de inceledim biraz ama vbulletin ile ilgili bişey yok gibi.

Proof.Web

Doçent
Reaksiyon puanı
21
Arkadaşlar Bu vBulettin Değil :)
vBulettin'den Ayrılan Bir Kaç Programcının Yazmıs Olduğu Forum Sistemi,Programlama Olarak Gayet Güzel Olabilir Ama Tasarım Açısından Hiç İç açıcı değil :)
Ellerinize Sağlık Teşekkür Ederim :)

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Şu başlığı kaçtır `Kıllık Değiştiriyor` okuyorum ne hikmetse. :D Bir bakıp, çıkayım bari dedim.
Tema bence fena değil fakat bir kaç renk ayarı gerekir bence. :)

sarp159

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sistem vbulletin değil ki.Konu yanlış açılmış.Açık kaynak kodlu geliştirilen fakat ilerde ücretli sisteme geçecek olan bir forum sistemi.Görünüm olarak berbat olabilir ama işleyiş bakımından süper diyebilirim.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Eskisinden de kötü diyeceğim neredeyse ve böyle yamuk yumuk temalar yaptıkları için tema entegreside zor oluyor yeni sürüme. Alternatif olarak 3.x te bulunan standart temayı da sunsalar iyi olur bence.

omergorur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beta sürümü çıktı, ben kendi forumum için bu sisteme geçmeyi düşünüyorum. facebook-twitter etkisi gerçekten forumlardaki aktif üyeleri azalttı. xenforo gerçekten vbulletine göre şu an çok iyi görünüyor. ama açıkları ve eksiklikleri elbette var. beta aşamasından kararlı sürümlere geçtiklerinde ben inanıyorum ki bir çok büyük forum xenforo ya geçecek.

omergorur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu arada bu konuya açıklık getirmek lazım, vbulletin kurucusu kier vb ekibinden ayrılmıştı, xenforo'yu kendiyle birlikte 3 vb kodlayıcısıyla birlikte yazdı. vbulletin'in sahibi Internet Brands xenforo'ya dava açtı. Dava nasıl sonuçlandı bilmiyorum ama davanın nedeni, vbulletin'in altyapsını kullandıkları için değil, ayrılırken galiba protokol imzalamışlar rakip olmayacağız diye. bilmiyorum olayı tam olarak ama xenforo vb'ye göre daha ilgi çekici geldi bana.