Vbulletin Hata

By !

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamun Aleyküm Arkadaşlar Vbulletin 3.6.7 yi Kullanıyorum Küçük Bir Sorun Ama Napayım Çok Büyüdü Hatanın Kodunu Veriyorum Nolur Bilen YArdımcı Olsun

[SIZE=+1]The database has failed to connect because you do not have permission to connect to the server. Please confirm the values entered in the 'includes/config.php' file.[/SIZE]

Phantom_TM

Doçent
Reaksiyon puanı
0
'include/config.php' dosyasındaki database bağlantı ayarlarında bir yanlışlık var. database kullanıcı adı veya şifren (veya her ikisi :D) geçersiz. mysql kullanıcı adı eğer değiştirmediysen normalde 'root' tur.

Reaksiyon puanı
188
belirtilen dizindeki belirtilen dosyadan mysql bağlantı ayarlarını kontrol etmelisin. galiba kullanıcı adı veya parola yanlış. host adı da genelde localhost bırakılır...

NoNeTheLeSs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
vBulletin config.php ayarını yapamamışsın.
Kullandığın server yazılımından (Plesk,Cpanel,Direct Admin vs.) Mysql ile ilgili bölüme girip Mysql Database Name | Mysql User Name Ve Password oluşturup config.php dosyasına işle. Bu yeni vbulletin kuracaklarda config.php.new şeklindedir.Ayarlamaları kaydettikten sonra .new i silerek config.php yap ve tekrar dene..

Kolay gelsin iyi forumlar..

By !

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok Arkadaşım Denedim Ama Aynı Hatayı Yine Veriyor Deliricem Ya Anlamadım Gitti

Resmi Atacam Ama Bi Türlü Atamıyorum Bu Siteye Nasıl Resim Atacaz

URL%5D
my.php

my.php

my.php

Phantom_TM

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Kod:
    //    ****** DATABASE TYPE ******
    //    This is the type of the database server on which your vBulletin database will be located.
    //    Valid options are mysql and mysqli, for slave support add _slave.  Try to use mysqli if you are using PHP 5 and MySQL 4.1+
    // for slave options just append _slave to your preferred database type.
$config['Database']['dbtype'] = 'mysql';

//    ****** DATABASE NAME ******
    //    This is the name of the database where your vBulletin will be located.
    //    This must be created by your webhost.
$config['Database']['dbname'] = '[COLOR=Red]database_adı[/COLOR]';

//    ****** TABLE PREFIX ******
    //    Prefix that your vBulletin tables have in the database.
$config['Database']['tableprefix'] = '';

//    ****** TECHNICAL EMAIL ADDRESS ******
    //    If any database errors occur, they will be emailed to the address specified here.
    //    Leave this blank to not send any emails when there is a database error.
$config['Database']['technicalemail'] = '[COLOR=Red]e-posta adresin[/COLOR]';

//    ****** FORCE EMPTY SQL MODE ******
    // New versions of MySQL (4.1+) have introduced some behaviors that are
    // incompatible with vBulletin. Setting this value to "true" disables those
    // behaviors. You only need to modify this value if vBulletin recommends it.
$config['Database']['force_sql_mode'] = false;

//    ****** MASTER DATABASE SERVER NAME AND PORT ******
    //    This is the hostname or IP address and port of the database server.
    //    If you are unsure of what to put here, leave the default values.
$config['MasterServer']['servername'] = '[COLOR=Red]db_host_adresi[/COLOR]';
$config['MasterServer']['port'] = 3306;

//    ****** MASTER DATABASE USERNAME & PASSWORD ******
    //    This is the username and password you use to access MySQL.
    //    These must be obtained through your webhost.
$config['MasterServer']['username'] = '[COLOR=Red]db_kullanıcı_adı[/COLOR]';
$config['MasterServer']['password'] = '[COLOR=Red]db_şifresi[/COLOR]';

//    ****** MASTER DATABASE PERSISTENT CONNECTIONS ******
    //    This option allows you to turn persistent connections to MySQL on or off.
    //    The difference in performance is negligible for all but the largest boards.
    //    If you are unsure what this should be, leave it off. (0 = off; 1 = on)
$config['MasterServer']['usepconnect'] = 0;

//    ****** SLAVE DATABASE CONFIGURATION ******
    //    If you have multiple database backends, this is the information for your slave
    //    server. If you are not 100% sure you need to fill in this information,
    //    do not change any of the values here.
$config['SlaveServer']['servername'] = '[COLOR=Red]db_host_adresi[/COLOR]';
$config['SlaveServer']['port'] = 3306;
$config['SlaveServer']['username'] = '[COLOR=Red]db_kullanıcı_adı[/COLOR]';
$config['SlaveServer']['password'] = '[COLOR=Red]db_şifresi[/COLOR]';
$config['SlaveServer']['usepconnect'] = 0;

Phantom_TM

Doçent
Reaksiyon puanı
0
eğer formu doğru doldurduğuna eminsen database ayarlarına gir. vbulletin için oluşturduğun database'e yine oluşturduğun kullanıcı adı ve şifresini ataman gerekir. yani oluşturduğun kullanıcı adı ve şifresini database'inle ilişkilendirmen gerekir. aksi taktirde var olan hesabının bağlanmaya çalıştığın database üzerinde herhangi bir yetkisi olmadığından erişim sağlayamazsın.

By !

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Database Ye Ftp den mi Gireyim Yoksa Onun Tam Yeri Neresi Oluyor Tam Bilgi verirseniz Çok Sevinirim

Phantom_TM

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Database Ye Ftp den mi Gireyim Yoksa Onun Tam Yeri Neresi Oluyor Tam Bilgi verirseniz Çok Sevinirim

database ayarlarına panelden ulaşabilirsin. cpanel, plesk vs. neyse. eğer config.php'yi soruyorsan onada ftp'den yada panelin içindeki file manager ile ulaşabilirsin. nasıl kolayına gelirse.

By !

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya Kardeş iyi Diyorsunda Ben Bu İşe Yeni Giriyorum Onun İçin Fazla Anlamıyorum Onun İçin Sana Zahmet Resimli Bir Şekilde Anlatırsan Çok Sevinirim Nasıl Yapacağımı Bilmiyorum

Phantom_TM

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ya Kardeş iyi Diyorsunda Ben Bu İşe Yeni Giriyorum Onun İçin Fazla Anlamıyorum Onun İçin Sana Zahmet Resimli Bir Şekilde Anlatırsan Çok Sevinirim Nasıl Yapacağımı Bilmiyorum

elimde panelinle ilgili herhangi bir bilgi yok. olmamasıda daha doğru olur. bu tip sorunları host firmanla birlikte çözmen gerekir. sana daha hızlı bir şekilde yardımcı olabilir.

By !

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hallettim Herkes Saolsun Allah Yardımcınız Olsun Kolay Gelsin

CoLden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya bendede aynı hatayı veriyo kontrol ettimde her şeyi doğru yazdım config de ama genede aynı hatayı veriyo sizce nerde bi yanlış yapmışımdır yardımcı olursanız sevinirim