Vay beeee hem müslüman hem laik olunmazmış yazıklar olsun !!

Bu konuyu okuyanlar

cazyyy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
başbakan olmuş bu yaşa gelmiş hala laikliği kavrayamadıysa soylenecekte pek fazla bir şey kalmıyor.

sadece ve sadece yazıklar olsunnnn..

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Ne bu be hem müslüman hem laik olunmaz.. Biz yıllardır ne yapıyoruz acaba ?

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Arkadaşlar şimdiden uyarma gereği duyuyorum, lütfen yorumlarımıza dikkat edelim. Söz konusu videoda yer alan kişi şuan Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı'dır.

Tabu1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İslam Tarihinde bile Cumhuriyet devri var ama hala dini tanımayanlar cumhuriyete ve laikliğe karşı çıkıyorlar.
CAHİLLİK...

bkadri

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hakimiyyet kayıtsız şartsız milletindir!!!!!!!!!!!

armess

Asistan
Reaksiyon puanı
0
başlık ağır kaçmış sanırım... recep tayyip erdoğanı seçen belli bunları dünde biliyorduk bugünde farklı bişiler aramak için çok geç ..
iyi kötü bi düzen oturtulur ama nasıl...
hem müslüman hem laik olunmaz cümlesine gelince "kişi olur ama devlet olamaz..."
laikliğin anlamdı bu zaten öyle değil mi?

cazyyy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
armess dedi ki:
başlık ağır kaçmış sanırım... recep tayyip erdoğanı seçen belli bunları dünde biliyorduk bugünde farklı bişiler aramak için çok geç ..
iyi kötü bi düzen oturtulur ama nasıl...
hem müslüman hem laik olunmaz cümlesine gelince "kişi olur ama devlet olamaz..."
laikliğin anlamdı bu zaten öyle değil mi?

başlık bence hafif bile kaldı..

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
bireyler laik olmaz devletler laik olur arkadaslar

wbmstr

Asistan
Reaksiyon puanı
3
yalan bence bu video bence böyle bir adam böyle seyler söylemiş olamaz....

cazyyy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
wbmstr dedi ki:
yalan bence bu video bence böyle bir adam böyle seyler söylemiş olamaz....

nesi yalan ya allah aşkına. meselede burada zaten geçmişinde söylediği herşeyi yavaş yavaş hayata geçirmeye çalışıyorlar.

hersey apacık ortada ancak sen nasıl gormek ıstıyorsun bılemıycem ama arastırırsan daha da iğrenç ifadelerini bulabilirsin. izle bakalım aşagıdakilerdemi yalan

http://www.youtube.com/watch?v=VepV4Ac_rNM&feature=related

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
bu tip seyler paylasıp ne elde etmeye calısıyorsunuz anlamıyorum arkadaslar

ayrıca siz pek bilmiyonuz sanırım hocalar cübbeli olur arkadaşlar ;)

cazyyy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
emubaltaci dedi ki:
bu tip seyler paylasıp ne elde etmeye calısıyorsunuz anlamıyorum arkadaslar

ayrıca siz pek bilmiyonuz sanırım hocalar cübbeli olur arkadaşlar ;)

arkadaşım hala toplumumuzda bazı tehlikeleri görememe gibi bir hastalık var. en azından bazı gerçekleri görmelerini istiyorum.

bir tek cübbesi eksik zaten

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
arkadaşım senin bu yaptıgın bazı gercekleri göstermekten öte siyasi bir görüsü destekler gibi geliyor dısardan en azından bana

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
amesfa dedi ki:
Arkadaşlar şimdiden uyarma gereği duyuyorum, lütfen yorumlarımıza dikkat edelim. Söz konusu videoda yer alan kişi şuan Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı'dır.
Orası öyle ama .. aması var işte

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
OmerCaqatay dedi ki:
amesfa dedi ki:

benim başbakanım değil mi diyorsun yani :D
Türkiye düşüncülerin gerçektende özgürce dendigi bir yer oldu

cazyyy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
emubaltaci dedi ki:
arkadaşım senin bu yaptıgın bazı gercekleri göstermekten öte siyasi bir görüsü destekler gibi geliyor dısardan en azından bana

siyasi düşünce ile inan bana yakından uzaktan alakası yok sadece ATATÜRK ve LAİKLİK konusunda hepimizin olması gerektiği kadar hassasım

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
herkez Atatürk'e sığınıyor ne yazıkki! sırf bu yüzden insanların içinden Atatürk sevgisini sildiler.. öcü gibi gösterdiler

cazyyy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
emubaltaci dedi ki:
herkez Atatürk'e sığınıyor ne yazıkki! sırf bu yüzden insanların içinden Atatürk sevgisini sildiler.. öcü gibi gösterdiler

bence ATATÜRK sevgisini başbakan ve onun gibiler siliyor insanların beyninden

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Merhaba Değer Dostlar,

Sözüm herkese: Tartışmalara daha fazla anlam katarasanız sevinirim. Yok, eğer bir şey katmayacaksanız, kısır döngüye girmeyin. İki sipere karşılıklı geçip sadece eli kaldırıp, düşman mı var karşıda dost mu, görmeden tetiğe basmayın.

Güzel günler dilerim.

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
emubaltaci dedi ki:
OmerCaqatay dedi ki:
amesfa dedi ki:

Millet oy çokluğu ile seçmişse benimde başbakanım. Ama bu lafı çok abes. Abes değil diyen çıkmaz ?

cazyyy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
keşke sadece abes deyip geçiştirilecek bir konu olsa :(

DaY_WalkeR

Profesör
Reaksiyon puanı
4
OmerCaqatay dedi ki:
emubaltaci dedi ki:
OmerCaqatay dedi ki:
amesfa dedi ki:

Millet oy çokluğu ile seçmişse benimde başbakanım. Ama bu lafı çok abes. Abes değil diyen çıkmaz ?

Çıkar.Din ve devlet işleri İslam'da bir bütündür.Ayrılamaz..

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
DaY_WalkeR dedi ki:
OmerCaqatay dedi ki:
emubaltaci dedi ki:
OmerCaqatay dedi ki:
amesfa dedi ki:

Çıkar.Din ve devlet işleri İslam'da bir bütündür.Ayrılamaz..
Peki biz yıllardır ne yapıyoruz o zaman ?

Sedefcix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hollanda'da yasiyorum v daha önce bazi konularda da belirtmistim: hollanda hristiyan bir ülke ve kesinlikle hristiyanligin ve laikligin bir arada yürümeyecegini savunuyor.
Burda herkes hür, herkes istedigi dini istedigi bir sekilde yasayabiliyor, buna ragmen devlet isleri hristiyanlik üzerine kurulmus.
anlamadigim nokta neden çogunlugu müslüman olan bir ülkede böyle bir tartisma yasaniyor olmasi.
Dini devlet islerine karistirmamak ise Avrupa'da sadece Fransa'nin uyguladigi bir sistem
Atatürk'e kimse saygisizlik etmiyor, kimse onun ülkemiz için yaptiklarini inkar etmiyor, lakin egerki bir müslüman ülkede kendi vataninda bir türban sebebiyle universiteye giremiyorsan, memurluk yapamiyorsan birakin Islam karissin devlet islerine.
farz edelimki, bir bayan herhangi bir sebepten esini kaybetmis ve çocuklari var, devlet kabullenmiyor diye dininden taviz mi vermesi lazim?
yazacak ve söylenecek çok sey var bu konu hakkinda, herkesin fikrine saygi duymak gerekiyor bence, kirmadan incitmeden, onurunu rencide etmeden

anavarza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Seçim zamanında her parti başkanın küçük belgeselleri yapıldı ve bu videolar orada da verildi ve üzerine tartışıldı fakat şu sonuçlar çıktı insanlar yaşam ilerdedikçe bazı ideolojik düşünceleri değişir ve bunları doğru yolla birleştirirler.İşte bu sonuç şuan ki başbakanımızın eskiden yapmış olduğu yanlışlıkları düzeltiğinin ifadesisir ayrıca şuanki cumhurbaşkanımız da bundan 10 sene önce aynı konuşmaları yapmıştır ve bu yolda ilerlemiştir ama şuan bu düşüncelerden kurtulmuştur aynı olay başbakanımız içinde geçerlidir...eskileri bırakıp şuana ve ileriye bakmalıyız...

Son mesajlar