Vatan'dan pc toplama ve pc uyumu.

Bu konuyu okuyanlar

bkaankurtt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar selam, itopya'dan bir pc topladım linkini buraya bırakıyorum, Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA
bu halinden tek farkı 32gb dual kit rami olacak olması. Pc için cpu pinleri vb. herhangi bir sorun çıkarır mı, uyumsuz bir parça var mı bilenler yardımcı olursa çok sevinirim. Aynı zamanda Vatan'dan toplayacağım bizzat bayilerinden kargolama, kargo süresi vb. herhangi bir sorun olur mu, tavsiye eder misiniz, teşekkürler.

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Arkadaşlar selam, itopya'dan bir pc topladım linkini buraya bırakıyorum, Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA
bu halinden tek farkı 32gb dual kit rami olacak olması. Pc için cpu pinleri vb. herhangi bir sorun çıkarır mı, uyumsuz bir parça var mı bilenler yardımcı olursa çok sevinirim. Aynı zamanda Vatan'dan toplayacağım bizzat bayilerinden kargolama, kargo süresi vb. herhangi bir sorun olur mu, tavsiye eder misiniz, teşekkürler.

Anakart ve işlemci uyumlu. İkiside Soket 1151
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayırlı olsun çok güzel bilgisayar

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

Bütçeniz ne kadar?

1200 soket çıkmışken bu sistem boş yatırım sayılır.

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

bkaankurtt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu sistemi öneririm:

Hocam öncelikle tavsiyeniz için teşekkür ederim, toplayacağım pc işimi görür diye tahmin ediyorum, herhangi bir sorun çıkartmaz değil mi? Yani bütçemi bu kadar yükseltemem.. Beğenmediniz mi yoksa :)

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Hocam öncelikle tavsiyeniz için teşekkür ederim, toplayacağım pc işimi görür diye tahmin ediyorum, herhangi bir sorun çıkartmaz değil mi? Yani bütçemi bu kadar yükseltemem.. Beğenmediniz mi yoksa :)

Attığınız sistem hem eski nesil( bu saatten sonra boş yatırım) hem de amacınız render vb işlemler ise şuan amd tek seçenek.

Bütçe yetmiyorsa ekran kartını 2060 Super'e düşürüp de alabilirsiniz. Bahsettiğiniz oyunları fazlasıyla rahat oynatır.

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Ama illede bütçemi aşmasın diyorsanız Ryzen 7 3800X tercih edebilirsiniz o da iyidir randerda

bkaankurtt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Amd Ryzen 9 3900X ile cillop gibi rander yaparsınız
Hocam elbette öyle ancak elimdeki pcnin de gayet iyi olduğunu düşünüyorum, sizin görüşünüz ve beğenmediğiniz kısmı söylerseniz, daha etkili bir iletişim kurabiliriz. Render için, oyun için çok çok yeterli diye düşünüyorum çünkü.

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Hocam elbette öyle ancak elimdeki pcnin de gayet iyi olduğunu düşünüyorum, sizin görüşünüz ve beğenmediğiniz kısmı söylerseniz, daha etkili bir iletişim kurabiliriz. Render için, oyun için çok çok yeterli diye düşünüyorum çünkü.

@AlteredTech 'in topladığı sistemi isterseniz Ryzen 7 3800X yaparak alabilirsiniz kesinlikle daha iyi olur

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

Eğer render açısından bakarsak benim attığım ile sizin attığınız sistem arasında çok ciddi fark var. Bütçe yetmiyorsa kartı 2060 Super'e düşürüp almaya bakın. ( Öyle 13.400 civarı turuyor)

Şuan amacınız render ise tek seçeneğiniz Amd.

Render'ı da bi köşeye bırakalım, LGA 1200 soket çıkmışken LG1151 soket bir sistem toplamak resmen boş yatırım. Başka bir şey değil.

bkaankurtt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer render açısından bakarsak benim attığım ile sizin attığınız sistem arasında çok ciddi fark var. Bütçe yetmiyorsa kartı 2060 Super'e düşürüp almaya bakın. ( Öyle 13.400 civarı turuyor)

Şuan amacınız render ise tek seçeneğiniz Amd.

Render'ı da bi köşeye bırakalım, LGA 1200 soket çıkmışken LG1151 soket bir sistem toplamak resmen boş yatırım. Başka bir şey değil.
Hocam elbette haklı olabilirsiniz ama amd işlemci çok düşünüp vazgeçtim. Soket 1200 için ise 1151’in de ihtiyacımı karşılayacağı düşüncesindeyim. Belki ilerde bir değişikliğe gidebilirim, ilginiz için teşekkürler.